Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kilka pytań związanych z kopaniem BitCoinow


hugo-DO&SF-

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bry. Gadałem dzisiaj z kumplem o tych BTC ale nikt nie nie wie a google dużo nie mówi (przynajmniej mi). A wy informatycy może wiecie :P. Więc zaczne:

1. Do tego trzeba mieć program czy wystarczy sie zarejestrować w tej śmiesznej kopalni?

2. Jaki trzeba było mieć komputer (nie chodzi o koparke za 100k) żeby wychodzic na 0/+. Z tego co się orientuje to chyba BTC ciagnie procka a TLC grafike

3. Opłaca sie robić jakąs "koparke" w miare tanią?

 

 

Wiem ze dział jest odpowiedni w max połowie ale tylko tutaj pasuje ten temat. Z góry dzieki.

Opublikowano

trzeba mieć program co obciąża karte graficzną

najlepiej do tego nadają sie karty AMD

najpierw trzeba zainwestować i dopiero później sie MOŻE zwróci

 

na początek 2 artykuły

http://www.chytrasztuczka.pl/bitcoin-po-polsku-wprowadzenie/
http://www.chytrasztuczka.pl/bitcoin-po-polsku-produkcja/

jest tam też link do programu co możesz testowo zainstalować na pc by zobaczyć ile Kphs / Mhps wyciągnie twój obecny sprzęt

do tego dolicz cene prądu

1378331621-U719057.png

Opublikowano

By zacząć kopać musisz mieć konto w jakimś poolu i mieć program np. guiminer.

Do kopania bit coinów komputerem potrzeba mocnej karty graficznej radeon lub lepiej oddzielnego specjalnego układu asic.

Teraz by wyjść na zero lub coś zarabiać trzeba właśnie kopać urządzeniami asic, bo karty graficzne były dobre ale rok czy dwa temu.

 

A tu masz jeszcze opis kart graficznych i innych urządzeń.

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison
Opublikowano

właśnie ten prąd dobija, gdyby był darmowy to było by opłacalne, a tak trzeba zainwestować w dobry sprzęt kilka tysięcy by wychodzić z zyskiem płacąc rachunek za prąd gdzie średnie zużycie dobowe sięgać będzie nawet kilku KW

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...