Przypominamy, że po aktualizacji nie ma już podziału na login i nazwę wyświetlaną, do logowania używać należy nazwy wyświetlanej (nick) lub adres e-mail przypisany do konta użytkownika.

Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum. Po rejestracji i zalogowaniu będziesz mógł tworzyć tematy, wysyłać odpowiedzi na istniejące wątki, wysyłać wiadomości prywatne, wysyłać aktualizacje statusu, zarządzać swoim profilem i wiele więcej!

Uwaga! Przypominamy, że wraz z aktualizacją forum do zalogowania służy nick Twojego konta. Nowa wersja silnika forum nie korzysta z podziału na login i nazwę użytkownika. 
Twój nick jest loginem, alternatywnie można logować się używając adres e-mail przypisanego do konta.
Za utrudnienia przepraszamy. W razie problemów prosimy o kontakt na [email protected] lub poprzez fanpage forum.

Comed

[Pytanie] Adobe Photoshop CS5

13 postów w tym temacie

Siemanko. Mam pytanie, głównie do grafików. Otóż zaczynam swoją przygodę z grafiką. Zrobiłem swoją pierwszą sygnaturę na podstawie tuta z rozszerzeniem (.psd) tak mi bynajmniej zalecał PS. Jednakże nie mogę wgrać tej sygnatury na żadnym hostingu, ponieważ nie obsługują takiego formatu. Kiedy jednak zapisuję moje dzieło w postaci (.jpg) sygnatura nagle robi się jaśniejsza i jest gorszej jakości. 

Także mam pytanie, co muszę zrobić w tym przypadku ?

Zapisz jako PNG, będzie dobrze :) Jak zapisujesz jako PSD to potem możesz edytować wszystkie warstwy...a większość hostingów nie obsługuję tego formatu.

Polecam Ci hosting [KLIK].

Edytowano przez _NEXT
2 osoby lubią to

Nie rozumiem tego co napisałeś. Napiszę więc poniżej co robię po kolei według Twojej porady.
1) Zapisuje sygnaturę w formacie (.psd) 
2) Otwieram tą sygnaturę za pomocą PhotoShop, a następnie zapisują ją po raz kolejny, ale w formacie (.jpg)
3) Efekt ten sam, sygnatura jest jaśniejsza.
~ Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale zapisując sygnę w formacie jpg otrzymuję komunikat, że niektóre dane nie będą zapisane z wybranym formatem i opcjami - co za tym idzie, sygnatura staje się jaśniejsza. 

Nie rozumiem tego co napisałeś. Napiszę więc poniżej co robię po kolei według Twojej porady.
1) Zapisuje sygnaturę w formacie (.psd) 
2) Otwieram tą sygnaturę za pomocą PhotoShop, a następnie zapisują ją po raz kolejny, ale w formacie (.jpg)
3) Efekt ten sam, sygnatura jest jaśniejsza.
~ Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale zapisując sygnę w formacie jpg otrzymuję komunikat, że niektóre dane nie będą zapisane z wybranym formatem i opcjami - co za tym idzie, sygnatura staje się jaśniejsza. 

zapisz w png czego nie rozumiesz?

Really?

Plik -> Zapisz jako -> Wybierasz PNG

Bonus dla Ciebie:

[spoiler]
JPEG (Joint Photographic Experts Group) – niewątpliwie najpopularniejszy format plików graficznych z kompresją stratną; używany zarówno w sieci internet (obsługiwany przez prawie wszystkie przeglądarki), jak i w aparatach cyfrowych
JPS (JPG Stereo) – najpopularniejszy format prezentacji obrazów stereoskopowych, obrazy dla prawego i lewego oka zapisane są obok siebie
JPEG 2000 – nowsza wersja formatu JPEG, oferująca lepszą kompresję,
DjVu – format stworzony do przechowywania zeskanowanych dokumentów w formie elektronicznej,
TIFF (Tagged Image File Format) – popularny format plików graficznych udostępniający wiele rodzajów kompresji (zarówno stratnej, jak i bezstratnej) oraz umożliwiający przechowywanie kanału alfa.
Używające kompresji bezstratnej:
TIFF - patrz wyżej,
PNG (Portable Network Graphics) – popularny format grafiki (szczególnie internetowej); obsługiwany przez większość przeglądarek WWW; obsługuje kanał alfa,
GIF (Graphics Interchange Format) – popularny format grafiki (szczególnie internetowej); obsługiwany przez prawie wszystkie przeglądarki WWW; może przechowywać wiele obrazków w jednym pliku tworząc z nich animację; obsługuje przeźroczystość monochromatyczną (pełna przeźroczystość lub wcale),
BMP – oferuje zapis z kompresją RLE lub bez kompresji (powszechniejszy), wykorzystywany m.in. przez program MS Paint
Bez kompresji:
XCF (eXperimental Computing Facility) – mapa bitowa programu GIMP; może przechowywać wiele warstw,
XPM – format zapisu plików przy pomocy znaków ASCII,
PSD – mapa bitowa programu Adobe Photoshop; może przechowywać wiele warstw.
[/spoiler]
Edytowano przez _NEXT
2 osoby lubią to

Chociażby tego, że nie mam takiego formatu ?

ponoć na wersji 32bitowej nie ma png i wielu innych formatów, dlatego zalecam zainstalować wersje 64bitową ;d 

1 osoba lubi to

Autor tematu Napisano (edytowany) · Zgłoś post

86097217948711316003.jpg

@Edit
Mulok, mam wersję 64bit :)

Edytowano przez Comed

86097217948711316003.jpg

@Edit
Mulok, mam wersję 64bit :)

ponoć na wersji 32bitowej nie ma png i wielu innych formatów, dlatego zalecam zainstalować wersje 64bitową ;d 

1 osoba lubi to

Mam 32bity i mi działa.

Zobacz czy nie masz zmienione w ustawieniach kolorów z rbg na jakies inne.

1 osoba lubi to

Musisz zmienić paletę kolorów na RGB...

Plik -> Nowy -> Wybór kolorów -> RGB

@edit

Pan wyżej sekundę szybciej :P

Edytowano przez _NEXT
2 osoby lubią to

Autor tematu Napisano (edytowany) · Zgłoś post

A można prosić o wytłumaczenie mi, w jaki sposób zmienić paletę? ;)
@Edit
Okey, dzięki wielkie. Mam nadzieję, że to pomoże w przyszłości. A co do tej sygnatury - zrobiłem zdjęcie i przyciąłem sygnaturę w paincie. :)

Edytowano przez Comed

Obraz -> Tryb -> RGB

2 osoby lubią to

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Tematy: 1505479
Użytkowników: 1180275
Najwięcej on-line: 42335
Najnowszy użytkownik: zakxe