Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak promować swoją muzykę?


Xoni

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko. Od jakiegoś czasu nagrywam różne tracki związane z rapem i gdzie można się promować? Na Soundclodzie już dałem jak na razie wszystkie moje tracki, na YT jak na razie jeden. Na jakich stronach można się reklamować i promować? A może nagrywać tracki związane z Mineshitem (zauważyłem, że łatwo to idzie z tym, bo nagrasz o jakimś minefagu to dają ci lajka, potem następni itd.) czy może coś innego?

 

SD:

https://soundcloud.com/xoniak

YT:

http://www.youtube.com/channel/UCsPZ8pKAW2iskBEoZz-pGBQ?feature=watch

I teraz trochę z innej beczki, towszystko było nagrywane na majku za 20 zł (Zalman ZM-MIC1) ale niestety "porwałem go" i teraz znów szukam taniego majka do 40 zł, by sobie coś nagrywać i gadać na skype/ts3. To są moje typy:

Moje typy:
1.

 http://www.ceneo.pl/926776

2.

 http://www.ceneo.pl/12336614

3.

http://www.ceneo.pl/13411846

Pamiętajcie, mam integrę z MSI B75-G43 (ponoć dobra, na zalmanie sprawowała się świetnie). happy3.gif

PMK3yt4.png

Opublikowano

Generalnie dałeś zły link na SC. Było już kilka takich tematów, w bardzo krótkim czasie, wystarczy poczytać.

Jednak ja nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego wszyscy zaczynacie od dupy strony ?

Jeżeli już bardzo chcesz zaistnieć w internecie jako muzyk, to najpierw wymagaj od siebie, a potem od innych.

Kilka tracków, ogarnięte kanały, strony, dobra jakość nagrań. To podstawa ! ! ! Wrzucacie sobie 1-2 utwory na yt lub sc i czekacie na tłumy widzów... Nie neguje waszych zainteresowań, twórczości, ale nie do każdego to trafia i tak na naprawdę tylko garstka osób zainteresuje się początkującymi twórcami.

Proponuję najpierw dużo pracować, a potem czekać na owoce tej pracy.

 

PS: Na śmiesznych gierkach się "nie wybijesz", a natłuczesz sobie tłumy naiwnych fanów z przedszkola.

 

Pozdrawiam ! :)

Opublikowano

Poprawiłem link:

https://soundcloud.com/xoniak

Rozumiem, że na efekty pracy trzeba dużo czekać ja po prostu chciałem się zapytać gdzie najlepiej wrzucać owoce swojej pracy, bo i tak robię to jako hobby i nie zamierzam zaistnieć jako muzyk w internecie, chcę by po prostu jacyś przyszli odbiorcy mogli czegoś posłuchać ode mnie. :)

PMK3yt4.png

Opublikowano

Poprawiłem link:

https://soundcloud.com/xoniak

Rozumiem, że na efekty pracy trzeba dużo czekać ja po prostu chciałem się zapytać gdzie najlepiej wrzucać owoce swojej pracy, bo i tak robię to jako hobby i nie zamierzam zaistnieć jako muzyk w internecie, chcę by po prostu jacyś przyszli odbiorcy mogli czegoś posłuchać ode mnie. :)

Taka porada, jeszcze ci zawalą muzyke i się na niej wybiją.

Opublikowano

Moja muzyka nie jest taka dobra by się na niej wybić, jeszcze komuś utworów zabraknie xD

PMK3yt4.png

Opublikowano

Jeżeli chodzi o publikowanie swoich kawałków, to masz w internecie duże pole do popisu. Wystarczy się tylko rozejrzeć.

Publikuj się na portalach społecznościowych (typu Facebook, Twitter), Youtube (odpowiedzi z twoim filmem do filmów kogoś, lub w komentarzach z małą notką o co chodzi), miło jak jest własna strona z odnośnikami na Soundcloud, gdzie dajesz darmowy download, lub na inne serwery typu zippy. Reklamuj się na forach o tematyce muzycznej (ja znam jedynie o nurcie muzyki elektronicznej typu 4clubbers, clubowe czy hardforum).

 

Powodzonka życzę ;)

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Moim zdaniem bardzo dobrym sposobem na promocje swojej muzyki są darmowe występy w klubach, kawiarniach itd. po to by ktoś usłyszał, zainteresował się, polubił. Takie rzeczy widziałam na tej stronie http://livelink24.com/, która jest współfinansowana ze środków UE, czyli jak widać pomagają artystom. W prawdzie ta platforma ma pełną parą ruszyć dopiero w lipcu, ale już są wstępne przymiarki na tym serwisie i stąd właśnie wiem, że w ogóle taka inicjatywa powstała. Fajna sprawa, szansa dla młodych ludzi bo można samemu tutaj wrzucać filmiki wystarczy być zalogowanym :)

 

Nag%C5%82%C3%B3wek-Livelink-z-has%C5%82e

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...