Skocz do zawartości

[Pytanie] OllyDBG - szukanie funkcji

dram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie powiem ,że wybrałem ten dział dlatego ,że aplikacja którą robie jest właśnie w c++, a coś odpowiedniego z ollym nie potrafiłem znaleźć.

Okej do rzeczy.

Zdaje sobie sprawę że temat był wertowany milion razy, ale nie potrafie znaleźć odpowiedzi na konkretne pytanie:

Czy jest możliwe utworzenie break-pointa na wszystkie funkcje ? A dokładniej prowadzenia logu.

TZN chodzi mi o to ,że potrzebuje znaleźć funkcje (a dokładniej jej adres), wiem kiedy jest uruchamiana ale nie mam zielonego pojęcia jak się do niej dobrać.

Więc najlepszym dla mnie wyjściem byłoby zrobienie z góry breakpointa na wszystkie funkcje i potem ew. odznaczanie tych które mnie nie interesują, aż w końcu uruchomi się ta właściwa.

Pozdrawiam

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Well, musiałbyś dokładnie wiedzieć co robi ta funkcja, żeby ustawić breakpoint na jej początek.

Musisz znaleźć kawałek kodu który ta funkcja wykonuje, potem szukać jej początku (początek powinien teoretycznie być tam, gdzie przechodzi call na tą funkcję) i wtedy możesz zaznaczać breakpoint. Stopniowo. Nie da się wszystkich funkcji naraz breakpoint'ować.

846331404756772371599.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Pytanie] OllyDBG   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...