Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Skript - Czyli jak tworzyć własne skrypty!


Cristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano


Opis




Skript to plugin, który umożliwia tworzenie własnych skryptów na serwer od małych komend do potężnych skryptów formatujących czat z kanałami, logami itp.


Jeśli ktoś miał już styczność z javą to zauważy małe podobieństwa, jednak programowanie w tym pluginie jest banalnie proste, o wiele łatwiejsze od javy.


Co I Jak



Oczywiście ważne jest zapoznanie się trochę z tym pluginem.

Najważniejsze są tutaj Wydarzenia (Eventy), które ustalają przy czym/po czym ma wykonać się dany skrypt.

Listę wszystkich wydarzeń można znaleźć tutaj:


http://wiki.njol.ch/skript:events


Następnie są Efekty oraz Instrukcje warunkowe. Nie muszę chyba tego tłumaczyć, efekty odpowiadają za to co ma się wydarzyć, zaś instrukcje warunkowe sprawdzają czy spełniany jest dany warunek.

Efekty:


http://wiki.njol.ch/skript:effects


Nie obyło się także bez pętli, które umożliwiają cykliczne wykonywanie instrukcji.



Jak to chyba w prawie każdym języku programowania występują i tutaj zmienne, czyli takie jakby pudełko, które przechowuje nam różne rzeczy, np liczby, bądź warunki. Wyglądają one mniej więcej tak:

{test} - ta zmienna jest ogólna dla całego serwera, kiedy uruchomisz ją komendą, uruchomi się ona dla całego serwera


{test.%player%} - ta zmienna zaś jest tylko dla gracza, który użyje komendy, albo jakiegoś innego wydarzenia, żeby ją uruchomić


Komendy




/skript //pokazuje wszystkie komendy pluginu

/skript reload all //odświeża wszystkie napisane przez nas skrypty

/skript reload <nazwa> //gdzie <nazwa> tam nazwa naszego skryptu, odświeża wyszczególniony przez nas skrypt

/skript enable all //włącza wszystkie wyłączone skrypty

/skript disable all //wyłącza wszystkie włączone skrypty

/skript enable <nazwa> //włącza wyszczególniony skrypt

/skript disable <nazwa> //wyłącza wyszczególniony skrypt


  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dostałeś LIKE, mimo tego iż ta praca jest troche na odwal się :)

(Możliwe że się napracowałeś, lecz nie widać efektów)

Yes...

Opublikowano

jakoś nie widzę opisu jak tworzyć własne skrypty tylko przekierowujesz nas na angielską stronę.

 

PS.niektórzy mogą nie znać angielskiego na tyle dobrze by to odczytać

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...