Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[SS] Podsłuch ogólny, czyli bawimy się w NSA


JachuPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Produkcja została wykonana przez:

@JachuPL - Projekt SaviriS

- Ascarial

http://www.mpcforum.pl/user/727843-asparte/

Na wstępie zaznaczę, że nie dam Wam gotowego source, psource, nie proście mnie o linki do paczki z source, bo po prostu Wam jej nie dam. Pomysł zrodził się jakoś tydzień temu, najprawdopodobniej w niedzielę 5 Stycznia. Zaczęło się jak zawsze w takich przypadkach, zwykła pogawędka na TSie, odpierdalanie beki i te sprawy. Traf chciał, że dosłownie kilka dni wcześniej wpadł nam w łapki kod źródłowy gry. W pewnej chwili uświadomiliśmy sobie, że mając source możemy praktycznie wszystko. I tak to się zaczęło:

 

1. Najpierw padł wybór na podsłuch czatu ogólnego

 

ioz7nv.jpg

 

2. Potem poszliśmy dalej i wpadliśmy na pomysł podsłuchania o czym mogą gadać gracze, którym kowal pali stal na 9 w dt

 

a50pgp.jpg

 

3. Ciekawe, jakie taktyki mają topowe gildie na serwerze

 

j12cas.jpg

 

 

4. A na koniec poczytamy sobie o czym szeptają do siebie zakochani ;)

 

ymg0dv.jpg

 

 

 

 

Zalety:

1. Podsłuchanie czatów pozwoli określić prawdomówność osoby zgłaszającej kogoś. Dla przykładu, ktoś zgłasza kradzież przedmiotów. Możemy śledzić wymianę handlową (dysponujemy praktycznie dokładnym opisem sytuacji - mamy logi z transakcji, logi z czatu), zatem mamy stuprocentową pewność kto jest oszustem - zgłaszający czy zgłaszany. A potem wyciągamy konsekwencje.

2. Nie każdy gracz zgłasza sprawy do supportu - woli siedzieć i narzekać zamiast pomóc. W ten sposób możemy odkryć błędy, które działają na korzyść gracza (logi z szeptu -> 'Hej stary, podam Ci buga na Yang, tylko cicho masz siedzieć, rozumiesz? ') i szybko je naprawić.

3. Wiemy, jakie zdanie mają o nas gracze ;)

 

Wady:

1. Nie wiemy tak na prawdę o wszystkim. Gracze często używają komunikacji głosowej, przez co nie mamy pojęcia o części spraw.

 

 

To by było na tyle. Pozdrawiam wszystkich polaków.

57199140501148694665.png

Opublikowano

Totalna inwigilacja:D Nawet pierdnąć po cichu nie będzie można :D

Jeśli nie robią nic zakazanego, to w czym problem? ;>

"Just because I'm weaker doesn't make you stronger".

krul | władca | mangozjeb | technik Ascarialu s2

Last.fm

Zainteresowanych fixami na source'owe game 40250 zapraszam PW.

Opublikowano

Jeśli nie robią nic zakazanego, to w czym problem? ;>

Ale to nawet pisać w spokoju nie będzie można :D Każdy ma być pod kontrolą? Piszą o sprawach prywatnych, z przyjaciółmi z którymi grają, a tu jeb - GM czyta to sobie jako lekturkę bo, nie ma nic ciekawego w telewizji :D

Wykonanie bardzo dobre, jak zawsze zresztą.

Ale jeśli serio ma to pojawić się na Twoich lub innych serwerach to graczy to wg mnie odstraszy od grania.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

A teraz oszukuj wiecej tutaj tut z epvp ( nawet nie zmieniles nazw pol )

 

Szukamy linji 502 i zmieniamy to na

if (LC_IsEurope() != true)
{
    sys_log(0, "WHISPER: %s -> %s : %s", ch->GetName(), pinfo->szNameTo, buf);
}

Ten kawalek kodu

if (LC_IsEurope() == true) {
    char szQuery_WLog[1024+1];
    snprintf(szQuery_WLog, sizeof(szQuery_WLog), "INSERT INTO whispers (from_msg, to_msg, msg_text) VALUES ('%s', '%s', '%s');", ch->GetName(), pinfo->szNameTo, buf);
    std::auto_ptr<SQLMsg> pmsg(DBManager::instance().DirectQuery(szQuery_WLog));
}

Ostatnim krokiem jest dodanie zapytania w Bazie danych

CREATE TABLE `whispers` (
`id` int(20) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`from` varchar(24) NOT NULL DEFAULT 'error' ,
`to` varchar(24) NOT NULL DEFAULT 'error' ,
`msg` varchar(250) NOT NULL DEFAULT 'empty_msg_error' ,
PRIMARY KEY (`id`)
);
CHANGE COLUMN `from` `from_msg` varchar(24) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci NOT NULL DEFAULT 'error' AFTER `id`,
CHANGE COLUMN `to` `to_msg` varchar(24) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci NOT NULL DEFAULT 'error' AFTER `from_msg`,
CHANGE COLUMN `msg` `msg_text` varchar(250) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci NOT NULL DEFAULT 'empty_msg_error' AFTER `to_msg`;
Opublikowano

sprostowanie - nasze jest wszystko poza whisperlog, bo w zasadzie zaczęło się od dyskusji na temat whispers ;>

57199140501148694665.png

Opublikowano

To jeszcze dodaj możliwość wbicia się w rozmowę na PW przez GM. Mina graczy na tekst " I see what you did there" bezcenna :)

Opublikowano

Podsłuch ogólny, czyli jak stać się Obamą na swoim serwerze.

 

@Zaleta tego to tylko i wyłącznie sprawdzanie kto kogo oszukał w sprawie transakcji, a także dowiadywanie się o bugach od graczy, którzy się tym dzielą. Reszta to same wady. Serwer z tym będzie tylko odstraszał. Nie wiem jak wy ale ja nie chciałbym, żeby osoba trzecia dowiadywała się o wszystkim co piszę np. do swojego kolegi.

|1361622928-U485574.pngMembers Styczeń 2014|

Opublikowano

Podsłuch ogólny, czyli jak stać się Obamą na swoim serwerze.

 

@Zaleta tego to tylko i wyłącznie sprawdzanie kto kogo oszukał w sprawie transakcji, a także dowiadywanie się o bugach od graczy, którzy się tym dzielą. Reszta to same wady. Serwer z tym będzie tylko odstraszał. Nie wiem jak wy ale ja nie chciałbym, żeby osoba trzecia dowiadywała się o wszystkim co piszę np. do swojego kolegi.

 

 

Ale to nawet pisać w spokoju nie będzie można :D Każdy ma być pod kontrolą? Piszą o sprawach prywatnych, z przyjaciółmi z którymi grają, a tu jeb - GM czyta to sobie jako lekturkę bo, nie ma nic ciekawego w telewizji :D

Wykonanie bardzo dobre, jak zawsze zresztą.

Ale jeśli serio ma to pojawić się na Twoich lub innych serwerach to graczy to wg mnie odstraszy od grania.

 

 

Oczywiście, że nie zamierzam tego stosować na SaviriSie, tak samo Asparte i chłopaki na Ascarialu. Używanie tego wymaga dodatkowych kosztów (oddzielna maszyna do trzymanie backupu logów), a poza tym my również uważamy, że podsłuchiwanie wszystkiego jest nielogiczne i nienormalne. Chcieliśmy Wam tylko pokazać na jakich serwerach być może już gracie i uświadomić Wam, że nie wszystkie sprawy należy załatwiać "na metinie" ;)

57199140501148694665.png

Opublikowano

Oczywiście, że nie zamierzam tego stosować na SaviriSie, tak samo Asparte i chłopaki na Ascarialu. Używanie tego wymaga dodatkowych kosztów (oddzielna maszyna do trzymanie backupu logów), a poza tym my również uważamy, że podsłuchiwanie wszystkiego jest nielogiczne i nienormalne. Chcieliśmy Wam tylko pokazać na jakich serwerach być może już gracie i uświadomić Wam, że nie wszystkie sprawy należy załatwiać "na metinie" ;)

No tak, teraz już nigdzie nie można czuć się bezpiecznie :D

Szczególnie w tych internetach :D

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Whisper_log juz jest dawno w game tylko trzeba bylo instrukcje warunkowa usunąć, zarys shout_log z tego co pamiętam, tez byl. Fajny pomysł ale troche bym query udoskonalil ;)

Opublikowano

dam ci 5 zł bo na is nie chce wydać a tu ktoś bana daje :D
A serio to chamskie to trochę chłopak sobie pisze z koleżanką i tak raczej ją podrywa a tutaj ludzie z teamu z niego beke mają :D

Opublikowano

dam ci 5 zł bo na is nie chce wydać a tu ktoś bana daje :D

A serio to chamskie to trochę chłopak sobie pisze z koleżanką i tak raczej ją podrywa a tutaj ludzie z teamu z niego beke mają :D

Administracji też się coś czasem należy od życia ;d

sygna.jpg

Opublikowano

dam ci 5 zł bo na is nie chce wydać a tu ktoś bana daje :D

A serio to chamskie to trochę chłopak sobie pisze z koleżanką i tak raczej ją podrywa a tutaj ludzie z teamu z niego beke mają :D

to gratulacje dla chłopaka, który podrywa dziewczynę w metinie :) pomysł dobry, lecz należało by wspomnieć w regulaminie przy rejestracji o "nagrywaniu rozmów" bądź podczas pisania jakieś okienko "rozmowa śledzona" czy coś w tym rodzaju aby potem nie było niepotrzebnych problemów :P

Opublikowano

Szczerze, to niewiele tu Twej roboty. Anyway, to może moje zdanie, ale podsłuchiwanie szeptów jest bez sensu. Po to jest ta komunikacja player 2 player, żeby mogli rozmawiać a`la komunikator.

 

Whisper_log juz jest dawno w game tylko trzeba bylo instrukcje warunkowa usunąć, zarys shout_log z tego co pamiętam, tez byl. Fajny pomysł ale troche bym query udoskonalil ;)

nie ma. domyślnie jest do syslogu


 

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...