Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

1200 zł na 3/4 podzespoły


Lothander

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam
Mam zamiar polepszyć trochę mój komputer aby móc grać w lepsze gry choć na słabych detalach. Ale sam się na tym nie znam więc proszę o pomoc. Potrzebuję:
1. Płyty głównej
2. Procesora
3. Karty graficznej
4) Zasilacz - aktualnie posiadam zasilacz firmy tracer 4Life/400 AC-230V 4A 50Hz. I tu jest pytanie jaki zasilacz będę potrzebować do pierwszych 3 punktów, bo wolę kupić taniej używany lub wziąć od kumpla za darmo.

- Czy zamierzasz podkręcać? Nie
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? Nie
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? Nie, używam słuchawek.
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? Całą resztę poza pierwszymi 3 punktami.
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? acer g225hqv 21/21.5 cali
- Do czego wykorzystujesz komputer? Gry
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Nie
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? Nic

Opublikowano

Podaj wszystko co masz, pamięci ram, obudowę (mniej więcej), dysk, jaki byś mógł wziąć zasilacz

Ram 2x DDR2 2048mb

Obudowa? No nie wiem stara bez ścian i dachu w środku wszystko się może zmieścić.

Dysk Western Digital 400 GB

Zasilacz nie wiem ale chyba coś 400W.

Opublikowano

Jak obudowa bez scian i dachu to jeszcze potrzebujesz obudowe, bo bez scian nie ma odpowiedniego przeplywu powietrza i podzespoly moga sie grzac

Właśnie jeżeli o to chodzi to zawsze mam niską temperaturę w komputerze więc o to nie ma co się martwić.

Opublikowano
http://www.morele.net/inventory/info/ioKtXv/

Tu masz caly zestaw troche przekroczylem budzet bo dodalem zasilacz bo nie podales dokladnej marki i nie wiedzialem czy to nie jest jakis z czarnej listy ^^

 

Twoje ramy ddr2 do sprzedania bo na plyte ktora ci podalem wchodza ddr3

 

Jak chcesz bez obudowy to mozna dolozyc do karty graficznej i wtedy np cos takiego:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7790-oc-1gb-gddr5-128bit-2dvi-hdmi-dp-pcie-3-0-r7790-1gd5-oc-570131/
Opublikowano

i3 na obecną chwilę to słaby wybór, lepiej pentiuma g2020 i dobra kartę lub i5 + coś słabego, potem pójdzie do zmiany jedna rzecz.

Obudowa spokojnie wystarczy, ważne żeby dało się w niej zamontować podzespoły.

Zalecałbym dołożenie tych 200 zł, bez tego zestaw będzie bardzo znacząco słabszy.

http://www.morele.net/inventory/info/56m9n/

Lub druga opcja ze zmianą w przyszłości procesora na i5 (używane 400-500 zł lub 600-650 nowe):

http://www.morele.net/inventory/info/2HQDCu/
Opublikowano

Spalić się nie spali, a jeśli nie podkręcasz to starczy. Płyty główne mają to do siebie, że wśród tych tańszych nawet 100zł różnicy wiele nie zmienia.

YGsMv3q.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...