Skocz do zawartości

[DL] Autorski Plugin Na nether!

SloowPL

Prowadzić dalej ten projekt?  

3 użytkowników zagłosowało

1. 1. Prowadzi? dalej ten projekt?

• Tak
    • Nie
      0
    • tak, ale z poradami innych graczy
      0

Rekomendowane odpowiedzi

Plugin niezbyt dobry. Sam pomysł jest okej, ale wykonanie już dużo gorsze.

Po pierwsze na minus, że wszystko upchane w jednej klasie, po drugie źle zrobione ustawianie punktu netheru. Po co ustawiać tam lokację spawnu? Przecież to idiotyzm. Będzie się kłóciło z pewnymi pluginami na spawn, respiło tam ludzi, idiotyzm w czystej postaci. Zamiast ustawiania tam lokalizacji spawnu lepiej pobrać koordy i zapisać je w configu/locations.yml i przy komendzie odczytywać je po prostu. Kolejny minus od strony kodu, to możliwość ustawienia tylko jednego itemu i to w dość niejasny sposób. Brak timera, który odliczałby czas od teleportacji, bo plugin przyda się w 99% tylko na serwery HARDCORE/SURVIVAL. Dodatkowo konieczny jest jeszcze EVENT blokujący dostęp normalny.

Eventów tym bardziej nie pakuj do głównej klasy, po prostu zrób nową paczkę "Listeners", zarejestruj eventy w głównej klasie, konstruktor w tej nowo stworzonej pod event i tam event odpowiadający za wchodzenie do portalu, oraz uaktywnianie go w ogóle i anulowanie go, bo teraz ten plugin nie ma sensu, skoro i tak można się teleportować normalnie. Na koniec dobrą funkcją byłoby również PlayerCommandProcessEvent, sprawdzanie w jakim świecie jest gracz, jeśli w Netherze, to blokowanie komend typu /tpa, /tpahere. Podpowiem, że co do komend najlepiej użyć ArrayListy. ;-)

Tyle ode mnie.

Oczywiście nie chcę Cię demotywować, dlatego rozwijaj się dalej. ;)

Pozdrawiam,

Avaterys/Risen.

Avaterys , ty go nie ucz pisać pluginów :P

@topic

Troszke się z Avaterysem zgodze - jakiś timerek by się przydał.

Rozwijaj to dalej :D

Z jednej strony piszesz, że mam go nie uczyć pisać pluginów sugerując, że robię to źle, potem się ze mną zgadzasz.

Gdzie tu jest logika to ja nie wiem.

Co do Twojej wypowiedzi nie jestem hiper super programistą i nigdy nim nie będę, to co piszę, to takie "szersze" podstawy, lolz.

Pozdrawiam.

@up 1. Tam masz napisane pobieranie world'a 2 rzecz to jest taka że ten plugin pisałem w 30 minut i on jest dopracowany ale mówiłem w innym temacie że będę go rozwijał. Opóźnienie dodam w następnej wersji która się pojawi raczej w (Niedziele).

Koordynaty teleportacji będą dodane w niedziele.

N0thing! :: = ;; :.>

@up 1. Tam masz napisane pobieranie world'a 2 rzecz to jest taka że ten plugin pisałem w 30 minut i on jest dopracowany ale mówiłem w innym temacie że będę go rozwijał. Opóźnienie dodam w następnej wersji która się pojawi raczej w (Niedziele).

Koordynaty teleportacji będą dodane w niedziele.

Ok, niema problemu. Fajnie, że w ogóle coś udostępniasz...

Czekam na kolejne wersje, bez spiny. :v

@up Dobra, myślałem że gracze którzy to będą mieli. To bez spawnu dlatego to zrobiłem.

Dzięki za wszystkie komentarze! :3

DODAM:

- Koordynaty teleportacji będą dodane w niedziele.

@up3 Potrafię pisać pluginy. Tylko ten plugin robiłem pod serwer hardcore. Więc na taki mały plugin wystarczy 1 klasa. Stwierdziłem że nie ma sensu pisać w wielu.

Plugin niezbyt dobry. Sam pomysł jest okej, ale wykonanie już dużo gorsze.

Po pierwsze na minus, że wszystko upchane w jednej klasie, po drugie źle zrobione ustawianie punktu netheru. Po co ustawiać tam lokację spawnu? Przecież to idiotyzm. Będzie się kłóciło z pewnymi pluginami na spawn, respiło tam ludzi, idiotyzm w czystej postaci. Zamiast ustawiania tam lokalizacji spawnu lepiej pobrać koordy i zapisać je w configu/locations.yml i przy komendzie odczytywać je po prostu. Kolejny minus od strony kodu, to możliwość ustawienia tylko jednego itemu i to w dość niejasny sposób. Brak timera, który odliczałby czas od teleportacji, bo plugin przyda się w 99% tylko na serwery HARDCORE/SURVIVAL. Dodatkowo konieczny jest jeszcze EVENT blokujący dostęp normalny.

Eventów tym bardziej nie pakuj do głównej klasy, po prostu zrób nową paczkę "Listeners", zarejestruj eventy w głównej klasie, konstruktor w tej nowo stworzonej pod event i tam event odpowiadający za wchodzenie do portalu, oraz uaktywnianie go w ogóle i anulowanie go, bo teraz ten plugin nie ma sensu, skoro i tak można się teleportować normalnie. Na koniec dobrą funkcją byłoby również PlayerCommandProcessEvent, sprawdzanie w jakim świecie jest gracz, jeśli w Netherze, to blokowanie komend typu /tpa, /tpahere. Podpowiem, że co do komend najlepiej użyć ArrayListy. ;-)

Tyle ode mnie.

Oczywiście nie chcę Cię demotywować, dlatego rozwijaj się dalej. ;)

Pozdrawiam,

Avaterys/Risen.

Zapomniałeś o czymś...

Wszystkie ustawienia powinny być odczytywane przy stracie i gromadzone w jakiejś osobnej klasie ewentualnie hashmapce czy coś...

Tak to za każdym wpisaniem komendy musi pobierać te same dane z configu....

To już jest koniec smerfa:

http://www.mpcforum.pl/topic/1323530-info-znikam/

GG: 48522543

PS: Na innych forach i stronach znajdziesz mnie pod nickiem: 

BukkitSmerf

@up Przyznam ,że zbyt długo nie siedziałem nad tym pluginem. Więc będę coś większego pisać. Dużo rzeczy nie było sprawdzane, więc dziś - jutro będę się starać napisać jakiś większy plugin dla was który będzie dopracowany, a nie jak ten zrobiony na 'Odpierdol'.

• 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [DL] Autorski Plugin Na nether!   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...