Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Lenovo G500 - problem z klawiszami funkcyjnymi


maciusek2

Pytanie

Opublikowano

klawisze funkcyjne działają mi bez przytrzymania klawisza FN. To znaczy że samo podgłaszanie/przyciszanie odbywa się poprzez naciśnięcie klawisza np. F2 albo F3 a nie (jak powinno być) FN + F2 albo FN + F3.

 

 

jak to zmienić żeby było na odwrót ? ? grywam w 4 story a trzymanie w prawej ręce myszki oraz lewą klikać FN + np. F9 to na prawde trudno ;-;

 

w Biosie nie mam czegoś takiego jak hotkeys coś tam

 

mój kolega ma lenovo tylko starsza wersja ( G490 chyba czy coś takiego ) a jemu działa normalnie

Komputer jest Czysty tzn. Nic nie rejestrowałem ani nie ściągałem sterowników czy cuś

 

Jeśli to sprawa sterowników to prosze mi podać strone z której moge je pobrać na ten komputer

 

 

cdf0765e344dec7d5dad69cb988d1145.jpg

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zrobiłeś z biosem ale spróbuj z owym poradnikiem

 


1. restart komputera (ewentualnie wlacz go, jesli jest wylaczony)
2. nacisnij f10, zeby wejsc do biosu (lub inny czasem klawisz, ktory to umozliwia)
3. wejdz do zakladki "system configuration" (konfiguracja systemu)
4. pozniej znajdz zakladke "action keys mode" (ustawienia klawisza fn)
5. nacisnij klawisz enter, by wejsc do zakladki enabled/disabled (wlacz/wylacz)
6. wybierz disable (wylacz)
8. nacisnij enter, by zachowac zmiany (save changes) i zrestaruj windowsa.

 

 

 

Skopiowane z innego forum!

W moim laptopie jest dziwna sprawa, raz z FN działa a raz nie.

Samo zmienne ;_;

 

edit, update biosu musisz zrobić, w starszym nie ma tej opcji.

graphic.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...