Skocz do zawartości

[Problem]Niby serwer uruchomiony ale jednak nie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem że błądze w kółko. Pracuje na plikach derina v2 pod hamachi. Maszyna niby zriobiona dobrze, client do roota tez. Tylko że jak wbijam na filezile to pokazuje ze blad podczas łączenia. Może coś nie tak z port mapami ? jakby mógł to ktoś jasno wytłumaczyć :)

Pracuje wg poradnika:

Instrukcja Tworzenia Serwera:
1.Instalujemy/wypakowujemy te wszystkie pliki/programy.
2.Tworzymy Wirtualną Maszynę w VirtualBox 4.1:
-Naciskamy Nowa i dajemy Dalej
-W nazwa wpisujemy jak będzie nazywał się nasz serwer w System Operacyjny wybieramy BSD a w wersja Free BSD i naciskamy Dalej.
-Następnie wybieramy Pamięć Ram (najlepiej by nie przekraczała 50% twojego całego ramu z tego powodu iż możesz mieć problem z uruchomieniem Wirtualnej Maszyny) i naciskamy dalej.
-Wybieramy "Użyj istniejącego dysku twardego" i szukamy pliku "Pliki_By_Derin_FB_8.2v2" lub z podobną nazwą i naciskamy Dalej.
3.Włączamy Wirtualną maszynę jak nam się włączy logujemy się:
Login: root
Hasło: derin
(Nie pokazuje jak wpisujemy hasło).
4.Tworzymy sieć w Hamachi.
5.Edytujmy plik PortMap.ini i wszędzie gdzie mamy OutIP dajemy nasze IP z Hamachi z końcówką 100 i zapisujemy.
6.Wpisujemy w maszynie komendę sysinstall i wchodzimy tam w Configure --> Networking --> Interface naciskamy 2x "NO". Zostawiamy Host i Domain natomiast zmieniamy IPv4 Gateway na nasze IP z Hamachi następnie zostawiamy Name Server i edytujemy IPv4 Adress na IP z Hamachi z końcówką 100 potem edytujemy Netmask z 255.255.255.0 na 255. 0.0.0 i naciskamy "OK" a potem "Yes" następnie naciskamy Cancel --> Cancel --> Exit Install.
7.Wpisujemy w maszynie komende /etc/rc.d/netif restart
8.Odpalamy PortMapy
9.Wpisujemy w maszynie komendę cd /
10.Wpisujemy w maszynie komendę ./start
11.Naciskamy 1 lub 2. 1 - Odpala 1CH, 2 - Odpala 2CH

Tworzenie Clienta:
1.Wypakowujemy Derin.rar
2.Edytujemy plik serverip.cfg na nasze IP z Hamachi z końcówką 100
3.Wypakowujemy Rozpakowanie
4.Edytujemy plik Rozpakowanie tam gdzie mamy "C\Users\THEKuba\Desktop\pliki serwerowe\Derin\pack\root" na folderu w którym mamy rozpakowane pliki z folderem pack dopisujemy na końcu \root np. "E\Derin\pack\root" i zapisujemy.
5.Przeciągamy Pliki Rozpakowanie na m2.exe i naciskamy dowolny klawisz i powinno nam wypakować folder Source wchodzimy do niego i edytujemy w nim serverinfo.py zmieniamy w nim każde IP na IP z Hamachi z końcówką 100 nie edytujemy tylko IP od TESTADDR a w NAME1 = ( 'name' : 'derin') edytujemy to 'derin' na nazwę naszego serwera np. NAME1 = ( 'name' : 'test') i zapisujemy.
6.Następnie bierzemy plik RootPackGen i przeciągamy go na m2.exe i naciskamy byle jaki klawisz jak widzimy wypakowało nam Pliki root.eix i root.epk
7.Podmieniamy je w folderze pack naszego Clienta.
8.Następnie wypakowujemy pliki Potrzebne do rozpakowania plików local
9.Włączamy Metin2FileArchiver naciskamy ten żółty folder i szukamy tam naszego Clienta i w nim w folderze pack szukamy locale.eix naciskamy ok. i powinnie nam powstać folder output wchodzimy do tego folderu tak daleko by znaleźć w nim pliki select.jpg, login.jpg i serverlist.jpg są to pliki które są odpowiedzialne za wygląd okna logowania, wyboru serwera i wyboru postaci jeśli chcemy zmienić te rzeczy to tworzymy grafike w formacie .jpg i podmieniamy (rozmiar sami musimy dopasować).
10.Nastepnie cofamy o jedno i szukamu folderu effect w tym folderze mamy znaczek GM który będzie nam latał nad głową i jeśli chcemy zmienić to go podmieniamy.
11.Wchodzimy spowrotem tam gdzie mamy login.jpg itp. i wchodzimy w tym folderze w folder windows i podmieniamy w tym folderze windows.dsd z nowy windows.dsd z tego powodu iż tamten stary jest uszkodzony.
12.Wychodzimy z folderu Output
13.Bierzmy plik Output.xml i przeciągamy go na m2.exe i naciskamy dowolny klawisz wypakowało nam pliki local.eix i local.epk
14.Kopiujemy je i wrzucamy je do naszego Clienta do folderu pack.

Na weekend off. Do tematu hamachi wróce w pon

Dokładnie tak jak up napisał musisz 10 razy sprawdzić sysinstall i czy wpisujesz dobre passy ponieważ pierwszy raz jak pliki Pana Derina pobrałam dla testu i sprawdzałam to również nie mogłam się połączyć a okazało się ze złe IP wpisywałam ;] A tak nawiasem nie polecam tych plików gdyż jest masa bugów i żałosnych błędów w np item_proto że zamiast topór jest "topur" oraz są oczywiście gorsze błędy typu nie ubiera pieczęci wierzchowca a na nim siedzisz ale to akurat łatwe do rozwiązania jeśli chce Ci się bawić w odbugowywanie ;]

Zbieram +

Zaraz posprawdzam :)

Tu raczej mam dobrze
86750508420027437591.jpg

Po tym daje shutdown -r now i potem znów F1 -> 1 i wpisuje login i haslo

odrazu dodam ze w filezili wyskakuje

Status: Łączenie z 25.182.166.100...
Odpowiedź fzSftp started
Polecenie: open "[email protected]" 22
Błąd: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem
Status: Oczekiwanie na ponowienie...

Na weekend off. Do tematu hamachi wróce w pon

Po zrestartowaniu maszyny i zalogowaniu się wpisz /etc/rc.d/netif restart i tak za każdym logowaniem się. Jeszcze to śmiesznie zabrzmi, ale widziałem jak ktoś miał w "Name serwer" swoje IP (jak Ty) a po zmianie na "4.2.2.3" zadziałało mu :P Nie wiem czy ściemniał, ale mógłbyś spróbować.

4692787228.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Problem]Niby serwer uruchomiony ale jednak nie   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...