Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

VB Express - pobieranie zawartości ze strony www


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowiczów.

Ostatnio bawię się troszkę w Visual Basic 2010 Express i natrafiłem na pewien problem.
Usiłuje napisać program, w którym, po naciśnięciu przycisku, zostanie pobrana zawartość strony www.

Konkretnie chodzi mi o pobieranie linków z danej strony.

Mniej więcej są one w takiej formie:



<div id="heads">

    <a href="LINK" data-rlt-aid="welcome_head">
               // jakaś treść  
    </a>

</div>

Potrzebuję pobrać zawartość oznaczoną "LINK", z tego kodu.

Próbowałem to zrobić za pomocą funkcji GetElementById() i zapisywać wynik do TextBoxa, ale pojawiał się błąd.



TextBox1.Text = WebBrowser1.Document.GetElementById("welcome_head").GetAttribute("href")


Macie jakieś wskazówki jak można to rozwiązać?

Pozdrawiam, YourLife.

 

Jesteśmy tym o co walczymy i tym czym żyjemy,

Nie zawsze tym kim chcemy być i tym za co zginiemy,

Każdą przelaną kroplą krwi w imię naszej idei,

Jeśli nie wywalczymy, nie mamy nic, nie istniejemy..

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Poczytaj o wyrażeniach regularnych . Można znaleźć regular expression tester bodajże nawet w firefox-ie . Sam nawet pozwala ustawić wyrażenia pod linki no i potem zabawa z funkcją regex . Powinno się raczej łatwo dać zrobić . 

P.S. temat dosyć dawny ale może kogoś innego naprowadzi.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Gdybyś mógł sprecyzować, co masz na myśli mówiąc pobrać zawartość strony? Nasuwa mi się myśl użycia zwykłego webbrowsera.

Czy chodzi ci raczej o kod html? Można by było w tym przypadku zastosować np. view-source:http://www.mpcforum.pl/forum/600-visual-basicnet/ i zapisać to do notatnika : ).

Pozdrawiam Cross'ik.

mógł by mi admin/mod zmienić nick na "Cross"? Dzięki!.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...