Skocz do zawartości

Auto Stripowanie skompilowanego game.

Evor™

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Zauważaliście pewnie, że skompilowane game waży ~60mb.
Jeżeli kompilujemy na tej samej maszynie co serwer - to nie sprawia to większych kłopotów, jednak długotrwałe przerzucanie 60mb, jest dość kłopotliwe, w szczególności kiedy nie mamy najlepszego internetu.
Zautomatyzowałem "stripowanie" gotowego kodu źródłowego.
Skoro mamy całe source metina, to po co nam dodatkowe informacje o debugu tegoż, że pliku.
Zaczynajmy.

Ręcznie wystarczy wklepać w konsoli polecenie:

strip nazwa_pliku
np.
strip game_r32

Odchudzi nam to plik o ponad 52mb :)
Mijałoby się to jednak z celem, po każdej kompilacji game musielibyśmy to wpisywać, bezsens.
Zróbmy więc tak.
Wchodzimy do folderu z sourcem następnie do /Server/game/src.

Szukamy pliku "Makefile" i go edytujemy.
Następnie szukamy linii:

default: $(TARGET) $(TEST_TARGET)

i zamieniamy na:

default: $(TARGET) // usunąłem tutaj kompilowanie pliku test ponieważ jest on zbędny
[TAB]@strip $(TARGET)

W taki oto prosty sposób zmieniamy wagę naszego pliku game z ~60 mb do:

http://scr.hu/1951/aqiqk

Pozdrawiam.

Evor

Witajcie.

Zauważaliście pewnie, że skompilowane game waży ~60mb.

Jeżeli kompilujemy na tej samej maszynie co serwer - to nie sprawia to większych kłopotów, jednak długotrwałe przerzucanie 60mb, jest dość kłopotliwe, w szczególności kiedy nie mamy najlepszego internetu.

Zautomatyzowałem "stripowanie" gotowego kodu źródłowego.

Skoro mamy całe source metina, to po co nam dodatkowe informacje o debugu tegoż, że pliku.

Zaczynajmy.

Ręcznie wystarczy wklepać w konsoli polecenie:

strip nazwa_pliku
np.
strip game_r32

Odchudzi nam to plik o ponad 52mb :)

Mijałoby się to jednak z celem, po każdej kompilacji game musielibyśmy to wpisywać, bezsens.

Zróbmy więc tak.

Wchodzimy do folderu z sourcem następnie do /Server/game/src.

Szukamy pliku "Makefile" i go edytujemy.

Następnie szukamy linii:

default: $(TARGET) $(TEST_TARGET)

i zamieniamy na:

default: $(TARGET) // usunąłem tutaj kompilowanie pliku test ponieważ jest on zbędny
[TAB]@strip $(TARGET)

W taki oto prosty sposób zmieniamy wagę naszego pliku game z ~60 mb do:

http://scr.hu/1951/aqiqk

Pozdrawiam.

Evor

Dobre. Jak kompilowałeś gejma? Z tuta na epvp czy sam?

@ można jeszcze zmniejszyć rozmiar np do 3mb jakimś programem do kompresowania plików.

Dobre. Jak kompilowałeś gejma? Z tuta na epvp czy sam?

@ można jeszcze zmniejszyć rozmiar np do 3mb jakimś programem do kompresowania plików.

Kompilacja game nie jest taka trudna ;) Wystarczyło trochę pomyśleć, nigdzie tuta nie ma jak to kompilować chyba, że na elite, ale my zrobiliśmy to dużo wcześniej ;)

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Gdy będziesz miał do zmiany 100 rekordów w txt to daj znać czy jest wygodniejsze od 1 query w mysql.

Pod tym względem masz racje ale zawsze można na chwile przekonwertować txt do mysql zmienić to co napisałeś i z powrotem do txt prawda?

Należy też dodać że mysql jest szybsze od czytania plików txt. Dlatego ja nie namawiam nikogo do korzystania z txt tylko wyraziłem swoją opinie.

791f747188ac8.png

Fak ale teraz będzie dziwnych serwerów :D, z drugiej strony mało kto tutaj coś z C będzie wiedział więc może jest jeszcze nadzieja dla serwerów ^^

Przeglądając source odnosiłem wrażenie, że nawet największy kretyn (no wyłączmy kilka wyjątków) będzie w stanie wprowadzić kilka prostych zmian.

Fak ale teraz będzie dziwnych serwerów :D, z drugiej strony mało kto tutaj coś z C będzie wiedział więc może jest jeszcze nadzieja dla serwerów ^^

Dla Twoich serwerów i tak nie ma i nie było nadziei.

Co do source, ludzie kiedyś nie potrafili pisać questów, a teraz?

Popatrz ile można osiągnąć od samego przeglądania kodu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Auto Stripowanie skompilowanego game.   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...