Skocz do zawartości
  • 0

[PROBLEM} Gigabyte UEFI BIOS

PLxCyrkiel

Pytanie

Witam.

Ostatnio zakupiłem nowy komputer z płytą od gigabyte H81M-S1. Mam problem z zainstalowaniem pirata windows 7. Otuż ta płyta ma... inny bios. W końcu znalazłem i ustawiłem z czego ma być uruchamiany komputer (na pierwszym miejscu ustawiłem nagrywarkę DVD/CD) ale coś nie działa. Po włożeniu płyty do napędu wciąż wyskakuje ten komunikat o zresetowaniu komputera i wybraniu boot device ;P Na płycie z win7 w ultra iso pisze że płyta jest Bootable UDF więc chyba dobrze? Można powiedzieć że jestem zielony, chociaż na starym biosie xp-ka instalowałem. Proszę o pomoc !

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

zazwyczaj pod F11 jest BOOT MENU można z tego wybrać co ma startować bez ustawiania w biose poprawka Uefi

myślę ze trochę pomogłem

ps: pamiętaj UEFI to inny system zastępujący bios :)

jak nie możesz zainstalować wind z plytu a masz pena to spróbuj z pena inny obraz

Wciąż wyskakuje komunikat ,,reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" google wskazuje na błąd dysku, ale nie jestem pewny czy mam dobrego winda na płycie. Oszaleć można ;oo

JA PIERDOLE!!! Podczas transportu musiał się kabelek poluzować od dysku, już wszystko jest ok ! Z góry dzięki za pomoc bo pod F12 mam bardzo prosty wybór boota czy jakoś tak ;D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [PROBLEM} Gigabyte UEFI BIOS   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...