Skocz do zawartości

[Pytanie] Jaką pozycję warto mainować, by wykierować? /// [Dyskusja] Jaką postać warto mainować, by wykierować?

Lon333ly

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko!

Chciałbym się was spytać o jedno, a o drugim podyskutować.

1. Na jakich liniach można grać, by wykierować? Chyba każdy team, każda dywizja ma na tyle mózgu, że jak ty zabijesz np. 3 enemy, to oni tych pozostałych dwóch dojadą w wykierowanym przez Ciebie teamfighcie i będą pushować.

No i przejdźmy do dyskusji.

Jakie postacie można mainować, by wykierować? Jestem w przekonaniu, że samemu nie można wykierować, ale można zabić 2-3, ew. 4, paść, a team dokończy robotę.

Wydaje mi się, że Rengar, Riven, Kha i ewentualnie Ahri są takimi pickami. A wy co myślicie?

Pozdrawiam :)

1389638202-U295319.png

Moim zdaniem warto mainować mid i jungle. Jungle ze względu na to że mamy największy wpływ na poszczególne linie co może skutkować wygraniem nawet 3 lini. A mida ze względu na roam i potencial kill Adc składamy na combo. Kogo nie warto mainować by wygrywać? Moim zdaniem adc ze względu że w late każdy soluje 1v1 adc. i wymaga dobrego opanowania w teamfigthach bo dostaniemy ulti malphite albo orianny i przegraliśmy teamfigth ( w teorii) A top ma mały wpływ na grę dopiero robi coś w późnym mid game a wtedy może być za późno. Support wygrywa bota wizją i każdy wie że early ustawia dobry supp nie adc.

Mainowanie mida jest chyba najkorzystniejsze.

Dobrym pickiem jest kha (z tych co napisałeś), lub też Ahri, obie postacie mogą dużo zdziałać.

Możesz też spróbować mainowac supporta, takim supportem możesz wycarrowac ADC, bota wygrywa dobry support, nie adc.

(blitz, sona, Leona, thresh)

928011413476457403957.png

Moim zdaniem warto mainować mid i jungle. Jungle ze względu na to że mamy największy wpływ na poszczególne linie co może skutkować wygraniem nawet 3 lini. A mida ze względu na roam i potencial kill Adc składamy na combo. Kogo nie warto mainować by wygrywać? Moim zdaniem adc ze względu że w late każdy soluje 1v1 adc. i wymaga dobrego opanowania w teamfigthach bo dostaniemy ulti malphite albo orianny i przegraliśmy teamfigth ( w teorii) A top ma mały wpływ na grę dopiero robi coś w późnym mid game a wtedy może być za późno. Support wygrywa bota wizją i każdy wie że early ustawia dobry supp nie adc.

LOL

Top ma mały wpływ na gre? Robi coś w późnym mid game? xD Naprawde oceniasz cały TOP LANE gdzie mogą grać championi od takich jak mundo aż po takich vayne? Carry'ować można z każdej pozycji (z supporta najciężej gdyż bez farmy ciężko prowadzić grę na niskim elo) Najlepiej się sprawuje oczywiście mid ze względu na to, że znajduje się na środku mapy i łatwo roamować na inne linie. Top też jest bardzo dobrą pozycja do wycarrowania lecz potrzebujemy postaci, która szybko zdobędzie przewage nad przeciwnikiem (lee, riven, wukong, kayle) .

185101413585933840951.png

Lecze raki w soloq <3

mid, masz łatwy dostęp aby pomóc topowi lub na bocie.

co do jungli to średnio troche, możesz ich grubo zbić w early i nafeedować.

Lecz jak mid nie umie grac, to już nic nie zdziałasz. Już lepiej topa.

Polecam syndre,

+ anyoning q

+ stunów od hohoh,

+ burst

+ dzięki jej cc, ganki są dziecinnie proste

Mainowanie mida jest chyba najkorzystniejsze.

Dobrym pickiem jest kha (z tych co napisałeś), lub też Ahri, obie postacie mogą dużo zdziałać.

Możesz też spróbować mainowac supporta, takim supportem możesz wycarrowac ADC, bota wygrywa dobry support, nie adc.

(blitz, sona, Leona, thresh)

Tak dobrze to napisałeś że Support wygrywa Bota nie ADC

Moim zdaniem znakomite połączenie Dawno zapomniany support ( nie doceniany ) Soraka ADC VARUS razem tworzą pogrom możesz zobaczyć też Ja z kolegą tak wygraliśmy 4 Rankedy pod rząd

blitzcrank na supporta OP Graby a na ADC Draven :)

Ale jedyny - blitzcranka jest taki że bardzo często jest banowany w rozgrywkach rankingowych

Top : riven : tylko to do carrowania

http://www.lolking.net/summoner/eune/26376426

PS; riven ma mieć nerfa więc w sumie nie warto ją tak bardzo mainować , ale

mimo wszystko i tak wydaję się po tym nerfie być całkiem silna

Listę tematów znajdziecie na moim profilu :)
4fun
Czemu mam tyle - ? Bo je zbierałem! Teraz zbieram "Lubię to!"
Click ;D
Proszę o zdjęcie 10%

Vayne, ja odkąd ją odkryłem miałem na początku coś typo 10/30 ( w/l ratio) a teraz mam na plusie, obczaj goscia " hi im gosu" koleś nią napierdala dobrze i mozna sie czegos fajnego nauczyc. Łatwa na bronze/silver/GOLD TYLKO Z WLASNYM SUPPORTEM Z DUO, nienawidze ahri albo nidalee na suppie

sweetgrove_eune_67_4_nozg.png

Kha sie nie oplaca bo jak masz idiotow w teamie to w team figcie enemy beda focusowac ciebie i nawet nie zdazysz zabic adc. Co innego jak masz w teamie zaca/hecarima bo oni wtedy wbijaja i masz pelne pole manewru, ale i tak nie wygrasz z tymi champami jak enemy beda nafeedowani. Nie raz gralem kha i na poczatku np 7/1 a potem przychodzi taka nafeedowana vayne czy riven i padasz w team figcie w sekunde. Polecam ci kayle na mida, ew. Topa. Dzieki swojemu ultowi zdazysz zabic wszystkich zanim oni zabija ciebie. Kha to dobry wybor ale jak grasz duo ja np gram z kolega on riven ja kha to wtedy sa easy tfy

tumblr_n94ladHf5d1qckkfko1_500.gif

Siemaneczko!

Chciałbym się was spytać o jedno, a o drugim podyskutować.

1. Na jakich liniach można grać, by wykierować? Chyba każdy team, każda dywizja ma na tyle mózgu, że jak ty zabijesz np. 3 enemy, to oni tych pozostałych dwóch dojadą w wykierowanym przez Ciebie teamfighcie i będą pushować.

No i przejdźmy do dyskusji.

Jakie postacie można mainować, by wykierować? Jestem w przekonaniu, że samemu nie można wykierować, ale można zabić 2-3, ew. 4, paść, a team dokończy robotę.

Wydaje mi się, że Rengar, Riven, Kha i ewentualnie Ahri są takimi pickami. A wy co myślicie?

Pozdrawiam :)

1.W early jak często Twój team feeduje to graj na jungli(po prostu pomagasz gankami),jeśli chcesz coś ugrać w late i bardziej samemu carrować to TOP/MID,a jeśli chcesz jeszcze roamować i mieć trochę wpływu na inne linie to MID.Jak w enemy team ogarniają i ADC dostanie focus'a to będzie ciężko carrować.

2

2.Riven na pewno,ogromny DMG ma też fizz,na carrowanie early w jungli świetny jest shaco,a na mid'a kocham również grać gragasem/brandem(uwielbiam jak zrobię obszarowy DMG i wszyscy enemy mają po - pół HP).

1. Jungle Lee Sin - early wymiata, w late mięknie, łatwo się nim gankuje, można robić epickie playe
2. Top Riven - jedne z lepszych early, łatwy snowball, easy carry [boxbox/bestriven NA - warto obczaić]
3. Top Nasus - tylko jeżeli umiesz farmić - 20 minuta 400 stacków, outduelujesz prawie każdego [sirhcez - warto obczaić]

4. ADC Lucian/Jinx - Obecny god tier ADC, Lucian - q basic, w basic, e basic - przeciwny adc leży; Jinx - openacki dmg z w, broken ulti, pasyw stanowiący substytut mechanizmu ucieczki.
5. Mid Fizz/Kassadin - 99% banów to właśnie te champy[low elo ofc] - Fizz - dobry roam, nieziemski dmg, można sporo namieszać umiejętnie używając skilli; Kassadin - od 6 roamujesz, zbierasz fragi, potem 1-shocisz każdego
6 Mid Kha'Zix - Bardzo dobry ad mid atm, na 11 jak ma Q i E evolved ma epickie teamfighty, jeżeli adc oddali się na tyle by być odizolowanym[q] jest martwy.

Greviz_euw_92_0_nozg.png

Moim zdaniem na low Elo jungla nie da sie wycarowac chociaz niewiem jakbys pomagal im I gankowal to I tak ONI nafeeduja. Gankujesz topa bot pada I na odwrot... Na mida polecam xeratha zapomniana postac a potezna za to... Stun op dmg low cd na skillach jednakze zadnego prawdziwego escape :/ gragas annie tak Samo mida miazdza na topa Mundo Shen poppy. Czyli tank z jakims dmg (moze Shen dmg niema duzego ale za to ratuje TFy ultem I swoim E

Pomoglem daj LIKE IT ;]

kbotuserbar9ni9.png

Moim zdaniem na low Elo jungla nie da sie wycarowac chociaz niewiem jakbys pomagal im I gankowal to I tak ONI nafeeduja. Gankujesz topa bot pada I na odwrot...

Pieprzenie... Ja na swoim koncie wyszedlem z bronze 5 do silvera grajac glownie khazix/vi jungle + czasem diana mid a nie jestem jakims w chuj wyjebanym pro elo elo prosem...

Jungle: Vi, Xin, Elise.

Top: Riven, Nasus, Mundo(jak potrafisz nim grać).

Mid: Jeżeli chodzi o ad Riven, Pantheon, Khazix - zależy kto w enemy jest.

Polecam pograć Pantheonem ale nie na topie.. tylko na midzie jeżeli ktoś nie próbował, niech spróbuje ;).

Tym bardziej jak enemy bierze kassadina to bierz mocnego ad.

Adc: Caitlyn, Jinx, Vayne(tu trzeba uważać).

Support: Jeżeli masz Vayne za adc to polecam leone, thresh. nami(moim zdaniem jeden z lepszych).

A i nie zapominajcie o ulti pantheona ^^.. grasz na midzie.. skaczesz na bot i w 80% masz 2 kille.

Kiedy nienawiść każe się człowiekowi rozwijać, staje się ona jedną z wielu form miłości.

Po śmierci obawiam się tylko reinkarnacji.

Mogę zatracić się we własnych myślach..
Chcę być szefem, w głowie mam tylko chromowane dziewiątki.

Support carruje , jeśli będziesz dobry supportem możesz grać solo bot , a adc siedzi na topie , doprowadza do wygranej topa ,a ty sam trzymasz bota , mid jest wspierany przez junglera i masz wina ,na supp polecam sone (heal , chory dmg ,stun aoe do TF) , karma (dobre dmg , sustain z R+W , tarcza itp ) możesz też wziąć alistara (heal , dobre cc i ulti ;3 ) .

Jednak jeśli nie lubisz kombinować z ustawieniem idź na jungle , lub mida z tych pozycji możesz najłatwiej gankowac/roamowac inne linie , polecam ci Ahri , Evelynn , Orianna , Viktor , a na jungle Evelynn , Vi , Skarner , czy Rengar ;)

Gramy w LOL'a

LV :30!!

Runy :

o.O ktos jescze wydal na to 100k ip?

ja ci polecam top/mid/jungle mainowac

mid Kha'zix orianna fizz kassadin kayle

top jax kayle yasuo

jungle lee sin heca j4 vi evelynn elise

na jungle polecam ci lee sina jak ogarniesz jego to masakra latasz jak malpa skaczesz jak pojeb po wardach,minionach,graczach i przyciagasz sie do minionów w jungle + szybka jungle mozna szybko ukraść przeciwnikowi blue,reda counter jungle :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Pytanie] Jaką pozycję warto mainować, by wykierować? /// [Dyskusja] Jaką postać warto mainować, by wykierować?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...