Skocz do zawartości

Mysantos


T0m3g

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://i.imgur.com/mdgVrZH.png][/img]

[b]mySantos[/b] to nowo powstający projekt pod ręką [b]blint'a[/b] czyli założyciela oraz programisty serwera (oczywiście ekipa nie kończy się na jednej osobie czyli Buystar - odpowiedzialny za organizacje porządkowe, Cytryna - wziął pod skrzydła wszystkich supporterów, #Cassio - opiekun organizacji prywatnych oraz Simplovic - zajmuje się Custom.img natomiast Harmiotter - opiekun organizacji przestępczych). Miejscem rozgrywki będzie Los Santos, które według nas najlepiej nadaje się na podłoże naszych postaci. Jako główny cel postawiliśmy sobie stworzenie środowiska, które zadowoli gracza (stawiamy na gracz=administrator gdzie ta druga ranga jest po to by dopilnować porządku).

Skrypt

Nie będziemy Wam rzucać żadnych konkretnych dat, jeśli dobrze się rozejrzycie po forum to znajdziecie pasek postępu, który cichutko informuje o tym w jakim stanie jest nasz skrypt, gdy osiągnie on wartość maksymalną to możecie zacierać rączki - bowiem równo z jego zapełnieniem zostanie ukończona wersja "Beta" naszego skryptu. Nie chcielibyśmy, żebyście poczuli się rozczarowani ze względu na jego możliwości, "beta" będzie nieoszlifowanym diamentem. Będziecie mogli na nim pograć dobre akcje, ale nie spodziewajcie się lotu w kosmos, to wszystko będzie wprowadzane razem z aktualizacjami - z czasem postaramy się nadać temu diamentowi kształtów. Z ręką na sercu możemy powiedzieć, że 98% kodu naszego gamemodu jest pisana z ręki naszego programisty (blint), pozostałe 2% to małe szczegóły, które zostały wykorzystane od spryciarzy z sa-mp.com. Poniżej zamieszczone zostaną opisy kilku najważniejszych systemów, które wybraliśmy:

11758529413_3dcee4d8f7_z.jpg

Najważniejszy system bo bez niego przecież w dzisiejszych czasach nie da się grać (?) ... Jak dobrze wiemy nie ma gracza, który nie porusza się swoimi dwukołowcami bądź cztero i tak dalej tak więc postanowiliśmy wprowadzić 5 slotów na pojazdy, aczkolwiek można spawnować tylko 1. Istnieje możliwość podpisania pojazdu pod grupę (jeżeli osoba jest liderem), ale to są standardy, które znajdują się w każdym lepszym gamemodzie. Nasz programista stworzył bardzo dobre rozwiązanie dla naszych leniwych kolegów, którym nie zawsze chce się odgrywać wypadki dlatego gdy pojazd straci więcej niż 50 hp serwer wymusi na nim akcje. Jaką ? Tego dowiecie się niedługo !

11758528213_cdcdee9f17_z.jpg

Wszędzie jest ten sam system tak więc nie ma dużo do opisywania bo każdy się z nim chyba już oswoił (pomijając "newbie"). Drzwi mogą zostać podpisane pod gracza (np. dom, garaż), grupę (np. warsztat, siłownia). Jak widać każde przejście posiada swój UID oraz można ustalić unikalną nazwę naszych czterech kątów. Wszelkie rejestrowanie drzwi będzie odbywało się drogą IC - przejście do urzędu, papierkowa robota itp. Jeśli załatwicie wszystko związane z rejestracją działki będziecie musieli zlecić remont lub budowę lokalnej firmie budowlanej.

Podsumujmy proces tworzenia nieruchomości:

- kupno terenu w Los Santos;
- rejestracja działki w urzędzie;
- zlecenie budowy firmie budowlanej;
- zakończenie budowy, zgłoszenie administracji ów faktu;
- wstawienie drzwi przez gamemastera/programistę;
- przepisanie ów drzwi pod gracza lub grupę;

11758527393_e4242b0959_z.jpg

Postanowiliśmy wybrać wyjście z możliwością stworzenia czy też urządzenia swojego gniazdka poprzez obiekty, które stawiać możemy in-game co daje nam więcej możliwości niż budowanie interiorów załóżmy w MTA czy też innych edytorach (również planujemy stworzenie konwertera, który umożliwi wrzucanie obiektów wybudowanych w najpopularniejszych edytorach). Oczywiście budowanie takich wnętrz jest banalnie prosta, wystarczy użyć kilku prostych komend, które zostaną opublikowane na forum ! Istnieje również możliwość ustawienia kilku obiektów w VW=0 (czyli każdy będzie je widział) przed naszym domem czy też siedzibą !

11758528863_d2a74b8fcd_z.jpg

Nasze miasto zostało przebudowane pod względem usunięcia starych obiektów (niektórych) oraz zastąpienia ich innymi czyli jak widać na powyższym zdjęciu. U nas jest wiele miejsc, które zostały zmienione na lepsze (tak myślimy). Osobą odpowiedzialną za zabawę obiektami na serwerze jest Cytryna dlatego wszystkie sprawy związane z wgraniem obiektów kierujemy do jego.

Na koniec, czyli nasze forum

Nie pozostaje nam nic innego jak gorąca prośba do wszystkich czytających ten temat - spróbujmy stworzyć niepowtarzalną społeczność bowiem to ona jest podstawą dobrego projektu, uznamy to jako wisienkę na naszym wspólnym już torcie! Podglądajcie ten dział, postaramy się aktualizować informacje na temat skryptu oraz ewentualnych zmian. Już teraz udostępniamy publiczny serwer TeamSpeak 3 (IP: mysantos.pl). Jeżeli potrzebujecie prywatnego kanału - wystarczy napisać w odpowiednim dziale o stworzenie go !

Forum z końcówką .pl, takie jak nazwa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Mysantos   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...