Skocz do zawartości

[C++] Implementacja pythona

Rekomendowane odpowiedzi

Może gdzieś na forum o tym jest, ale ja się nie dogrzebałem, a więc:

Podrzuci ktoś coś ciekawego na temat embeddingu Pythona w C++? W dokumentacji coś niby o tym jest, jednak niewiele mi to pomaga, może ktoś podrzuci coś, co się przyda.

Konkretnie chodzi mi o stworzenie aplikacji na Linuxie, którą będę mógł (i nie tylko ja) rozszerzać w prosty sposób skryptami w pythonie, możecie mnie wyśmiać, ale nie mam pojęcia od czego zacząć... Myślałem nad napisaniem parsingu i skryptowaniem w jakimś własnym, prostym języku, jednak wydaje mi się, że python będzie lepszy.

Jeżeli uda Ci sie stworzyć własny język, to wielki PLUS dla Ciebie.

Nad swoim językiem będziesz miał całkowitą kontrolę, jednak nie będzie on tak stabilny jak python.

Musisz jednak zadowolić się dokumentacją.

http://docs.python.org/2/extending/index.html
Jeżeli nauczysz się czytać dokumentację, to z każdą biblioteką i większym projektem sobie poradzisz.

W sumie sam sie zastanawiałem, czy swoich projektów nie skryptować zewnętrznie, jednak ja pomęczę się z tworzeniem własnego jezyka :-]

Może to ci pomoże:

http://docs.python.org/2/extending/embedding.html

@UP dzięki, ale właśnie to znalazłem :D

Zastanawiałem się też nad użyciem lua.

W sumie mógłbym ograniczyć rolę zewnętrznych skryptów jedynie do tworzenia nowych funkcji, które program by potrafił ładować i wykonywać na zawołanie, jednak to by mi nieco komplikowało parę innych rzeczy, ale wtedy własny język skryptowy to byłby pikuś :P Może nawet tak zrobię, muszę najpierw ogarnąć wszystko i zobaczyć czy to zda egzamin.

Jeśli ktoś znajdzie coś jeszcze z tym pythonem to będę wdzięczny ;)

@Up ja tego tak nie widzę, po prostu czasem lepiej zrobić własny, okrojony język skryptowy, którym ktoś będzie mógł rozszerzać program bez grzebania w głównym kodzie, który będzie m.in. odpowiadał za autoryzację i zawierał rzeczy, których nikt nie powinien dotykać.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [C++] Implementacja pythona   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...