Skocz do zawartości

[Pytanie] Zmiana żarówy

Rassmuser

Rekomendowane odpowiedzi

This works for patch 8.8 to replace the light bulb ONLY with your picture without any thing else added)

Coś o 8.8, nie wiem czy teraz będzie to działać.

Możesz spróbować, ale trzeba dużo się męczyć z wyciąganiem plików z gry, ściąganiem jakiś dziwnych programów, bo nie da się tego zrobić w paincie/photo shopie jak w przypadku XVM'a.

Na Twoim miejscu w grałbym tego moda, przy okazji mając jego funkcje, które bardzo ułatwiają rozgrywkę.

Wgrałbym sobie ale nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś prostego XVMa bo ja dużo nie chcę tylko same te staty graczy podczas bitwy.

A co do tego co podałem to chyba nie uda mi się tego zrobić bo jakimś cudem brakuje mi pliku który jest tam podany xD nie wiem jak to możliwe...

Edit: Już znalazłem xD W poradniku był zły podany :D

Pamiętaj, że mamy patch 8.10, a nie 8.8 i możliwe, że pliki się zmieniły podczas aktualizacji.

Zawsze możesz sobie wywalić nie potrzebne mody z XVM`a, ale nie wiem czy będzie działał.

Jak chcesz to tu masz prosty XVM ze statami u tego youtuber`a:

Ok zrobiłem i działa na wersji 8.10 :)

Mi to zajęło ok 5-8 min. Poradnik już podałem na forum World of Tanks więc podaję i tutaj:

Więc:

1. Znajdź plik: (domyślnie) C:\Games\World_of_Tanks\res\packages\gui.pkg

2. Zrób kopię tego pliku w innym folderze, nazwijmy go np. Temp

3. Programem 7-Zip lub Winrar rozpakuj ten plik.

4. Będziesz miał folder o nazwie "gui", otwórz go, następnie folder "scaleform".

5. Znajdź plik battle.swf

6. Pobierz program SWF Decompiler (link: http://www.free-decompiler.com/flash/ )

7. Uruchom program i kliknij Open...

8. Zaznacz ten plik battle.swf i kliknij Open

9. Po lewej będziesz mieć 6 folderów. Rozwiń plusem folder "images"

10. Znajdź plik "DefineBitsLossless2 (515), zaznacz go i na dole kliknij Replace

11. Zaznacz swój plik który chcesz podmienić za żarówkę z WG (może to być obraz *jpg, *gif, *png.) i kliknij Open

12. Wtedy żarówka z WG zamieni się na Twój obrazek.

13. Na górze kliknij Save i zamknij program.

14. Wejdź do folderu: (domyślnie) C:\Games\World_of_Tanks\res_mods]0.8.10\gui\scaleform i wklej tu ten zmieniony plik battle.swf

I ciesz się swoim obrazkiem zamiast żarówki

W oryginalnym poradniku jest podany plik "DefineBitsLossless2 (513) a nie jak ja podałem (515) ponieważ u siebie nie znalazłem 513. Ale gdy zaznaczycie dany plik to pokaże wam się po prawej co to jest.

Sprawdzone i działa mi. Pamiętajcie tylko że oryginalna żarówka z WoTa jest rozmiaru 167x210 więc nie przesadzcie z rozmiarem swojego obrazku.

Pozdrawiam

Tak Juri, zmieniam pliki gry ale później ten plik battle.swf wklejam do folderu gdzie poniekąd są mody instalowane ( C:\Games\World_of_Tanks\res_mods]0.8.10\gui\scaleform ).

Ty nie masz tego do modów wklejać, tylko tam gdzie było...

nie potrzebnie napisałem tą wiadomośc

@edit.

... nie chce się spinać ale jak już ktoś coś takiego piszę to proszę dokładniej.. zapisuje tam gdzie faja do pliku swf albo png i nie działa no szlak...

Otwórz plik z którego wyciągałeś ss'a żarówy WinRarem. Następnie usuń plik z żarówą i zastąp go obrazkiem którego chcesz używać, nadając mu tą samą nazwę którą miała żarówa (szósty zmysł, po angolsku). Po tym uruchamiasz grę i masz już nowy obrazek.

Wklejasz do res mods, faja ma filmik to zobacz jak to ma wyglądać.

nie potrzebnie napisałem tą wiadomośc

@edit.

... nie chce się spinać ale jak już ktoś coś takiego piszę to proszę dokładniej.. zapisuje tam gdzie faja do pliku swf albo png i nie działa no szlak...

Nieeeeeeeeeeeeeeee Panowie nie. To nie jest to co Faja pokazał. Napisałem tam wyżej i napiszę znowu. Faja pokazał jak zrobić swoją żarówkę gdy macie wgranego XVM. A ten sposób który ja podałem dotyczy graczy którzy nie mają XVM więc to jest różnica.

Zmieniony plik battle.swf wklejamy do folderu: res_mods]0.8.10\gui\scaleform Jeśli nie mamy takich folderów to po prostu tworzymy je.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Pytanie] Zmiana żarówy   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...