Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Autorun pliku *.bat po podłączeniu pendrive'a


KDKJ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pewne pytanie. Napisałem sobie pewien skrypt i tu rodzi się moje pytanie. Czy jest możliwość zrobienia jakiegoś autoruna, który załączy ten plik od razu po podłączeniu pendrive'a?

a7a3b8122182356e.png.8036b3d7be84292c9ea465f2360fa784.png

Opublikowano

może przez autorun.inf?

otwórz notatnik, wklej to \/ i zapisz jako autorun.inf

[Autorun]
open = setup.exe
lub
[Auto]
ShellExecute = setup.exe
setup.exe zmieniasz na ścieżkę pliku który chcesz uruchomić.
nie jestem pewny czy to zadziała.
Opublikowano

To albo mi coś nie pykło albo to nie działa. Z Autorun.inf już kombinowałem. Gdzieś czytałem to o ukrytej partycji bootowalnej (czy jakoś tak)

a7a3b8122182356e.png.8036b3d7be84292c9ea465f2360fa784.png

Opublikowano

Jeśli masz windows7 to nie ma mowy o uruchomieniu autorun.inf z pendrive. z tego co wyczytałem microsoft to zablokował i działa to jedynie na xp'ku i niżej.

Opublikowano

Testowane na XP i 8. Zależy mi aby działało na Viście i 7 ;x

a7a3b8122182356e.png.8036b3d7be84292c9ea465f2360fa784.png

Opublikowano

Na xp będzie działać na 99%. na Viscie i wyżej (nie wiem jak w przypadku 8 ale raczej też nie) nie ma mowy. chyba że zrobisz jakiś skrypt (np. w autoit) który jakoś uruchomi *.bat. Pytaj się Miszcza, może pomoże c:

Opublikowano

Mówię. Wszystko jedno jak będzie zrobione byle by odpaliło od razu ten skrypt po podłączeniu pendrive ;)

a7a3b8122182356e.png.8036b3d7be84292c9ea465f2360fa784.png

Opublikowano

Właśnie chodzi o to aby od razu odpaliło plik bat bez wcześniejszej ingerencji w laptopie.

a7a3b8122182356e.png.8036b3d7be84292c9ea465f2360fa784.png

Opublikowano

jak jest wyłączony autorun w systemie dla urządzeń zewnętrznych czy innych napędów to nie licz że w jakikolwiek sposób uda ci się uruchomić

 

w większości systemów będzie i tak zawsze pytało przed uruchomieniem czy można uruchomić program

 

 

na penach z ukrytymi partycjami itp automatyczne uruchamianie aktywowane jest przez hardware czy wgrane jest do oprogramowania urządzenia fabrycznie albo przez odpowiednie programatory -

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...