Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pomoc w złożeniu komputera pod gry [2.5-3k]


Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, ja się na tych komputrach nie znam ale chciałbym abyście mi pomogli złożyć jakiś komputer pod gry za 2.500 - 3.000 zł

Oprócz samego pudła za tę cenę to jeszcze dorzucić do tego jakiś monitor.

Tak żeby poszło GTA V chociaż

Przepraszam jeśli w zły sposób założyłem temat

Opublikowano

zostało jeszcze u radatora 70zł można je zainwestować w lepszą bude (m40, ale jest ona większa a masz płyte Matx). Albo w lepszego procka czyli 4570, bądź w lepszą mobo. H81 plus?

graphic.png
Opublikowano

Na razie tylko tak chciałem zarys. Na pewno będzie kupowany ale to pod koniec stycznia może.

Dzięki za tak szybką odpowiedź ;)

Monitory z Samsunga nie są lepsze?

Co myślicie o tym zestawie 1szym?

 

 

można je zainwestować w lepszą bude (m40, ale jest ona więsza a masz płyte Matx). Albo w lepszego procka czyli 4570, bądź w lepszą mobo. H81 plus?

 

Sorry ale nie rozumiem tego języka xD

Opublikowano

Na razie tylko tak chciałem zarys. Na pewno będzie kupowany ale to pod koniec stycznia może.

Dzięki za tak szybką odpowiedź ;)

Monitory z Samsunga nie są lepsze?

Co myślicie o tym zestawie 1szym?

 

 

Sorry ale nie rozumiem tego języka xD

Buda = obudowa, MATX = MicroATX, standard płyt głównych (inny rozmiar), MOBO = płyta główna, procek raczej wiesz ;)

W tej cenie BenQ jest jednym z lepszych monitorów, ale napisz jeszcze czy 21,5 cala w Full HD Ci starczy.

 

Różnice pomiędzy zestawami:

Karta graficzna obojętnie, pod koniec stycznia pewnie będą obie;

RAM bierz w dualu (w 2 kościach) jeśli nie zamierzasz dokupować w przyszłości;

U mnie nagrywarka, a nie odtwarzacz xD

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Raczej tak, jakiś specjalnie wymagający nie jestem.

Z tego co widziałem to pamięć była 1TB, nie potrzebuje aż tyle. Dałoby radę nawet połowę z tego a zmienić inną część na lepszą.

Wiem, że tak wyogólniam ale na częściach do kompa znam się jak na balecie mongolskim

Opublikowano

opłaca się dołożyć te 20-30 zł do dysku 1tb ponieważ dysk 500gb kosztuje te 20zł mniej gdzie przy 100% podwyżce pamięci jest to bardziej opłacalne. Dla tego w większościach zestawów widzisz 1tb.

 

@@down masz ode mnie za starania xD.

graphic.png
Opublikowano

Raczej tak, jakiś specjalnie wymagający nie jestem.

Z tego co widziałem to pamięć była 1TB, nie potrzebuje aż tyle. Dałoby radę nawet połowę z tego a zmienić inną część na lepszą.

Wiem, że tak wyogólniam ale na częściach do kompa znam się jak na balecie mongolskim

Dysk 500GB to kwestia 30 zł oszczędności, więc warto dołożyć by mieć drugie tyle ;) Na inne części nie ma to zbytnio wpływu.

Ehhh, drugi. Muszę się oduczyć operowania na pierdyliardzie kart :D

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Nie szkodzi :P

A, to dobrze wiedzieć z tym dyskiem.

Czyli ten:

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78055&s=66627&s=78672&s=77856&s=67056&s=66509&s=79738&s=78629&s=77781

 

Jest dobry? Jeśli można dołożyć stówkę, dwie albo już nawet trzy ale mieć coś lepszego to nie ma problemu.

A jeśli RAM byłby w 2 kościach a chciałbym za rok dokupić to nie ma już możliwości? :huh:

Opublikowano

Nie szkodzi :P

A, to dobrze wiedzieć z tym dyskiem.

Czyli ten:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78055&s=66627&s=78672&s=77856&s=67056&s=66509&s=79738&s=78629&s=77781

Jest dobry? Jeśli można dołożyć stówkę, dwie albo już nawet trzy ale mieć coś lepszego to nie ma problemu.

A jeśli RAM byłby w 2 kościach a chciałbym za rok dokupić to nie ma już możliwości? :huh:

Ta MOBO ma 2 sloty, więc nie da rady więcej (musiałbyś np. 2x8GB brać od nowa). Jeśli czujesz, że może nie starczyć, to nie ma problemu, bierz w 1 kości, i tak będzie wydajnie.

Za 2 stówy więcej masz wydajniejszy procesor z odblokowanym mnożnikiem pod OC, bardziej przyszłościowo. Tyle, że przydałoby się dać jeszcze stówę na cooler.

 

 

Możesz zamienić na jedną, bo są tylko 2 miejsca.

Nie ma co zamieniać, tam JEST jedna xD
YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Nie szkodzi :P

A, to dobrze wiedzieć z tym dyskiem.

Czyli ten:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78055&s=66627&s=78672&s=77856&s=67056&s=66509&s=79738&s=78629&s=77781

Jest dobry? Jeśli można dołożyć stówkę, dwie albo już nawet trzy ale mieć coś lepszego to nie ma problemu.

A jeśli RAM byłby w 2 kościach a chciałbym za rok dokupić to nie ma już możliwości? :huh:

Możesz zamienić na jedną, bo są tylko 2 miejsca.

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

A jaka byłaby różnica wydajnościowo mając ramy na 2 kościach czy na 1?

Bo nie wykluczam, że w przyszłości chciałbym pewnie dokupić ramy

 

To zapodałbyś jeszcze raz tę listę z techplanet już z tym wydajniejszym prockiem za 2 stówy? Jeszcze o co kaman z tym coolerem :huh: , jak musi być to też dodać/edytować go na tej liście, proszę

Opublikowano

A jaka byłaby różnica wydajnościowo mając ramy na 2 kościach czy na 1?

Bo nie wykluczam, że w przyszłości chciałbym pewnie dokupić ramy

 

To zapodałbyś jeszcze raz tę listę z techplanet już z tym wydajniejszym prockiem za 2 stówy? Jeszcze o co kaman z tym coolerem :huh: , jak musi być to też dodać/edytować go na tej liście, proszę

Niewielka.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=80136&s=66509&s=78055&s=77446&s=77565&s=77577&s=77781&s=67056&s=55807

Cooler dlatego, że z odblokowanym mnożnikiem nie pokusić się o OC to szaleństwo :D Będzie ci chłodził procesor.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Super, czyli to jest zestaw, który najlepiej wykorzystuje tę cenę?

Niech temat będzie otwarty, może kiedyś jakiś moderator się odezwie w tym dziale :rolleyes:

Pokażę kilku znajomym te części, zobaczymy co powiedzą ;)

Dzięki wielkie

 

 

@Myślicie, że z 3-4 lata pochodzi bez wymiany?

Opublikowano

Niewielka.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=80136&s=66509&s=78055&s=77446&s=77565&s=77577&s=77781&s=67056&s=55807

Cooler dlatego, że z odblokowanym mnożnikiem nie pokusić się o OC to szaleństwo :D Będzie ci chłodził procesor.

Na tym coolerze pokusić się o OC to szaleństwo :D . Zamień cooler na ten:

http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/thermalright-hr-02-macho-black-white,34341.html

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

To już 100zł poza budżet, nie chciałem bardziej naciągać. Przecież nie musi go żyłować do czerwoności.

Hej, my tak piszemy o coolerze, a na tej płycie głównej na OC nie ma szans.

 

Dołóż do tego:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=77563&s=78213&s=73528&s=66509&s=77577&s=77781&s=27972&s=67056&s=15240

Albo weź ten:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=77446&s=77563&s=73528&s=66509&s=77577&s=77781&s=27972&s=67056&s=15240

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano
http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=80136&s=66509&s=78055&s=77446&s=77565&s=77577&s=77781&s=67056&s=55807

To w końcu ten zestaw jest ok czy trzeba coś z w nim zmieniać? Mówię tu o tych OC czy coś, Coolery czy coś.

Chciałbym mieć już ten ostateczny i przelecieć się z nim po kilku osobach

 

Do poprawy. Na tej płycie OC nie zrobisz, więc szkoda kasy na cooler i procesor z odblokowanym mnożnikiem.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=77612&s=77563&s=67056&s=77781&s=77446&s=27972&s=73528&s=66509&s=15240

Albo dołóż do tego:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=77563&s=78213&s=73528&s=66509&s=77577&s=77781&s=27972&s=67056&s=15240

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

Tylko ja tam miałem jeszcze monitor benQ i nie wiem dlaczego dajesz mi taki skoro prosiłem o ostateczną wersję

Opublikowano

W takim budżecie OC nie ma sensu, stracisz na wydajności zamiast zyskać. Poprzedni post ma znaczyć że do 3k ma być jeszcze monitor czy jak ? Ile jest do wykorzystania na samą skrzynkę ?

Opublikowano

2.5 - 3k na skrzynkę + do tego monitor.

Jakby tam trzeba było dołożyć stówę czy dwie żeby dużo zyskać na wydajności to nie ma sprawy

I prosiłbym o taką listę właśnie, bo kilku znajomych jeszcze popytam czy wszystko tam jest ok :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...