Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Edycja linijki w pliku, hotkey dla "Ł" i innych znaków diakrytycznych


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mając plik a.txt w którym w każdej linijce znajduje się liczba , chcę by specyficznym warunku program sczytał wartość (FileReadLine) po czym zmienił wartość tej liczby o 1 <w górę>
(zmienił -> usunął poprzednie liczby w danej linijce po czym wpisał liczbę na nowo)

 

Jest opcja, że program sczyta cały plik, po czym zapisze go od nowa, ze zmienioną liczbą. Chcę jednak tego uniknąć, gdyż to będzie bardzo zasobożerne.

 

 

Kolejne pytanie jest do hotkeyset

Jeśli ustawię hotkeya dla 'ł' sprawia, że po wciśnięciu 'ł' przełącza mi się klawiatura w dziwny sposób, że wciskając a wyskakuje ą, l wyskakuje ł, a "s" wysyła prośbę o zapisanie pliku.
Czy można to ustawić jakoś za pomocą hotkeyset? czy muszę użyć mulącego _IsPressed?

Oddajcie minusy! :(

Opublikowano

przecież wyraźnie napisałem

"Jest opcja, że program sczyta cały plik, po czym zapisze go od nowa, ze zmienioną liczbą. Chcę jednak tego uniknąć, gdyż to będzie bardzo zasobożerne."

P.S. program przy każdym uruchomieniu i tak trzyma plik w tablicach więc..

Oddajcie minusy! :(

Opublikowano

przykładowo plik.txt
skrypt zmienia nazwę plik.txt na plik2.txt
czyta linijkę z 2 edytuje i piszę do plik.txt
po zakończeniu usuwa plik2.txt ???

 

 

co do 2 to hotkeyset na alt+l chcesz ?

The following hotkeys cannot be set:

Ctrl+Alt+Delete It is reserved by Windows 
F12 It is also reserved by Windows, according to its API. 
NumPad's Enter Key Instead, use {Enter} which captures both Enter keys on the keyboard. 
Win+B,D,E,F,L,M,R,U; and Win+Shift+M These are built-in Windows shortcuts. Note: Win+B and Win+L might only be reserved on Windows XP and above. 
Alt, Ctrl, Shift, Win These are the modifier keys themselves! 
Other Any global hotkeys a user has defined using third-party software, any combos of two or more "base keys" such as '{F1}{F2}', and any keys of the form '{LALT}' or '{ALTDOWN}'. 
 

myślę że to raczej nie muli bardzo :)
można dodać jeszcze jeden motyw co by było mniej mulące ale to już sam kombinuj :D

#include <Misc.au3>
Local $hDLL = DllOpen("user32.dll")
AdlibRegister(sprawdz())



func sprawdzłł()
while 1
If _IsPressed("12", $hDLL) and _IsPressed("4C", $hDLL) Then
	MsgBox(0,"","")
EndIf

wend
EndFunc

v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v
 

Opublikowano

Nie, hotkeya ustawiam typowo pod Ł, i reaguje na wpisywaną literę Ł

<i działa, ale niestety, buguje się klawiatura>

Co do zapisywania pliku, mam optymalniejszy sposób, no ale OK. dzięki ;)

Oddajcie minusy! :(

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...