Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Wody Sim, Dok etc


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gdzie w FTP znajdę zapisy do tych przedmiotów, domyślam się, że to gdzieś w ../quest?

 

 

 

50801 Sok z Kwiatu Brzoskwini
50802 Sok Z Pokrzywy
50803 Sok Z Kwiatu Kaki
50804 Sok Z Korzenia Gango
50805 Sok Z Bzu
50806 Sok Z Grzyba Tue
50807 Sok Z Róży Alpejskiej
50808 Sok Z Morwy
50809 Sok Z Mniszka Alpejskiego
50810 Sok Z Ostu
50811 Sok Z Daktyla
50812 Sok Z Rośliny Sam-Zi
50813 Woda Sim
50814 Woda Dok
50815 Woda Bo 
50816 Woda Young 
50817 Woda Zin 
50818 Woda SamBo
50819 Woda Mong 
50820 Woda Hwal

 

 

The past has gone

 

Opublikowano

takie jak w przypadku ros (zielona, czerwona etc) chce etydować względem zwiększenia bonów jakie dają i czasu w jaki trwają

 

EDIT: właśnie, źle wytłumaczyłem bo np jeśli mam pliczek do ros którego kawałek wygląda tak

 

section 
item_vnum 50821 
apply_type CRITICAL_PCT 
apply_value 20 20 20 20 20
apply_duration 600 600 600 600 600
end 

to gdzie znajdę taki plik tylko, że do tych wód soków etc...

The past has gone

 

Opublikowano

item_proto ? nie pomyślałem, że to może być tak banalne, czas też tam można edytować?

 

Edit to chyba nie będzie tam, nic w tabelkach odpowiedzialnych za bonusy nie ma (tzn jest 0)

The past has gone

 

Opublikowano

pobawie się trochę posprawdzam i dam odpowiedź czy to rzeczywiście to... bo jak narazie te tebelki są puste

 

EDIT : poedytowałem tabelki i to nie to, nie działają bony po zmianie

The past has gone

 

Opublikowano

Już Ci podpowiadam, przykład:

 

50813 "50813" "ITEM_USE" "USE_AFFECT" 1 "NONE" "ITEM_STACKABLE | ITEM_SLOW_QUERY" "NONE" "NONE" 1000 50 0 0 0 "LEVEL" 32 "LIMIT_NONE" 0 "APPLY_NONE" 0 "APPLY_NONE" 0 "APPLY_NONE" 0 510 16 10 180 0 0 0 0 0

 

Woda Sim. Czas trwania: 180 sekund, bonus 16 - szansa na przeszywke, 10 - wartość bonusu :)

Opublikowano

Już Ci podpowiadam, przykład:

 

50813 "50813" "ITEM_USE" "USE_AFFECT" 1 "NONE" "ITEM_STACKABLE | ITEM_SLOW_QUERY" "NONE" "NONE" 1000 50 0 0 0 "LEVEL" 32 "LIMIT_NONE" 0 "APPLY_NONE" 0 "APPLY_NONE" 0 "APPLY_NONE" 0 510 16 10 180 0 0 0 0 0

 

Woda Sim. Czas trwania: 180 sekund, bonus 16 - szansa na przeszywke, 10 - wartość bonusu :)

 

Tyle to wiem bo mógłbym sobie wyciągnąć z pliczku ros ;) chodzi o to, że skoro są te wody są na serwie i działają to jakiś plik musi za to odpowiadać, i tu chce się dowiedzieć jaki

The past has gone

 

Opublikowano

Żaden plik nie musi za to odpowiadać, przecież dałem Ci odpowiedź na Twoje pytanie :)

Jeżeli jeszcze nie dowiedziałeś się tego, czego chciałeś, pytaj.

 

EDIT: Nie wiem czy zauważyłeś, ale spójrz na końcówkę:

 

 

50813 "50813" "ITEM_USE" "USE_AFFECT" 1 "NONE" "ITEM_STACKABLE | ITEM_SLOW_QUERY" "NONE" "NONE" 1000 50 0 0 0 "LEVEL" 32 "LIMIT_NONE" 0 "APPLY_NONE" 0 "APPLY_NONE" 0 "APPLY_NONE" 0 510 16 10 180 0 0 0 0 0

Opublikowano

zawsze myślałem, że każdy przedmiot działający na zasadzie bonu czasowego ma jakiś plik w którym jest zapisany.

 

Mogę dodać wpis do pliku z rosami? i czy nie wystarczyło by tak samo jak w rosach? item_vnum, type, value, duration?

 

 

 

#Ŕű»óľ× 
section 
item_vnum 50821 
apply_type CRITICAL_PCT 
apply_value 20 20 20 20 20
apply_duration 600 600 600 600 600
end 
 
#Č«»óľ× 
section 
item_vnum 50822 
apply_type PENETRATE_PCT 
apply_value 20 20 20 20 20
apply_duration 600 600 600 600 600
end 
 
#Ȳ»óľ× 
section 
item_vnum 50823 
apply_type ATTACK_SPEED 
apply_value 15 15 15 15 15
apply_duration 600 600 600 600 600
end 
 
#łě»óľ× 
section 
item_vnum 50824 
apply_type RESIST_MAGIC 
apply_value 10 10 10 10 10
apply_duration 600 600 600 600 600
end 
 
#Ă»»óľ× 
section 
item_vnum 50825 
apply_type ATT_BONUS 
apply_value 120 120 120 120 120
apply_duration 600 600 600 600 600
end 
 
#ąé»óľ× 
section 
item_vnum 50826 
apply_type DEF_BONUS 
apply_value 500 500 500 500 500
apply_duration 600 600 600 600 600
end 
 

The past has gone

 

Opublikowano

Stwórz po prostu nowy przedmiot o innym ID na podstawie rosy, dodaj wpis do tego pliczku i będzie śmigać ;)

 

własnie głównie chodzi mi o zrobienie ros na ludzi i potwory etc, ale to już edycja clienta wchodzi w grę, bo same wpisy łatwe. A edycji nie ogarniam prócz zmieniania czegokolwiek w locale...

The past has gone

 

Opublikowano

Człowieku toć to czysty banał!
Tak jak pisali wyżej wszystkie soki edytujesz w bazie item_proto.
A jak chcesz dodać rose to wystarczy tylko zmienić bony, nazwę i wartość jaką chcesz. No i oczywiście czas.

Zrób wpis do locale_pl a dokładniej do item proto clientowego i bania. I nie zapomnij dodać jakiejś ikony i będzie wszystko działać. Filozofii nie ma.

Opublikowano

Człowieku toć to czysty banał!

Tak jak pisali wyżej wszystkie soki edytujesz w bazie item_proto.

A jak chcesz dodać rose to wystarczy tylko zmienić bony, nazwę i wartość jaką chcesz. No i oczywiście czas.

Zrób wpis do locale_pl a dokładniej do item proto clientowego i bania. I nie zapomnij dodać jakiejś ikony i będzie wszystko działać. Filozofii nie ma.

 

Edytowałem soczki które po wpisywaniu różnorakich banów nie działały, reload i reload all nic nie dały nawet potraktowanie rebootem ;)

Wydaje się, że to jest jak np z butami wiatru które faktycznie można edytować w item_proto, w sumie soczki też myślałem, że to faktycznie tam.

 

Dodawanie rosy zaczyna się od wpisu do clienta, ściągniecia grafiki od innej rosy i lekkiej edycji (wiadomo, żeby jakoś się różniły)

Działania w navi czy ftp to pikuś już.

The past has gone

 

Opublikowano

 

własnie głównie chodzi mi o zrobienie ros na ludzi i potwory etc, ale to już edycja clienta wchodzi w grę, bo same wpisy łatwe. A edycji nie ogarniam prócz zmieniania czegokolwiek w locale...

Jak chcesz zmienić jakąś roskę inną, to edytujesz to:

 

apply_type CRITICAL_PCT

na np:

apply_type ATT_BONUS_TO_MONSTER

Lub jeśli chcesz zrobić nowy item (nową roskę) to masz dwa wyjścia, albo wybrać item który jest nieużywany a przypomina butelkę, puszkę, dzbanek itp. i dodać wpis do cube (+ type/subtype jak roski), albo dodajesz do item_proto (klient/serwer) nowy wpis.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Jak chcesz zmienić jakąś roskę inną, to edytujesz to:

 

apply_type CRITICAL_PCT

na np:

apply_type ATT_BONUS_TO_MONSTER

Lub jeśli chcesz zrobić nowy item (nową roskę) to masz dwa wyjścia, albo wybrać item który jest nieużywany a przypomina butelkę, puszkę, dzbanek itp. i dodać wpis do cube (+ type/subtype jak roski), albo dodajesz do item_proto (klient/serwer) nowy wpis.

 

to będzie dobrym pomysłem, dzięki wszystkim i można zamknąć ;)

The past has gone

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...