Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Szukam] Zbroji z Metin2 PL na surę od 90-105 LV


LordTrax

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak to te zbroje/bronie jednak nie sądziłem,że będą takie problemy z podmianą.

Robił już ktoś coś takiego tzn podmiana wyglądu zbroji ?

Opublikowano

1. Rozpakuj locale_pl

2. Z locale_pl rozpakuj item_proto (np. FileArchiverem)

3. Wyszukaj nazwy zbroi i sprawdź, czy owa zbroja ma przypisany jakiś numer w value3

4. Jeśli tak to postępuj dalej według tego spoileru:

 

 

1. Rozpakuj root i znajdź plik assassin_m.msm (assassin/shaman/sura/warrior - nazwa klasy postaci, m/k - płeć) odpowiadający klasie i płci twojej postaci

2. Wyszukaj w nim numer, jaki znalazłeś w value3 w item_proto

3. Wpis powinien wyglądać mniej więcej tak:

	Group ShapeData03
	{
		ShapeIndex			4
		Model				"assassin_tanma.GR2"
		SourceSkin			"assassin_tanma.DDS"
		TargetSkin			"assassin_geukseom.dds"
	}
4. W tym pliku zmień nazwę modelu zbroi (plik z końcówką GR2) na tą, którą masz w tej paczce i na którą chcesz podmienić (linijka Model)

5. W tym pliku zmień nazwy tekstur (pliki z końcówką dds lub inną oznaczającą grafikę) na tą, którą masz w tej paczce i na którą chcesz podmienić (linijki SourceSkin i TargetSkin)

5. Rozpakuj PC/PC2 (w zależności jaką klasą postaci grasz)

6. Wsadź tam swój model i tekstury zbroi

7. Spakuj plik PC/PC2

8. Zapisz plik i spakuj plik root

 

 

5. Jeśli nie ma tam żadnego numerka to niestety będzie trochę trudniej, najpierw wykonaj te 3 pierwsze czynności i sprwadź, jak coś będzie, zrób według spoilera. Jednak jeśli nie, to napisz, będziemy kombinować inaczej :)

 

Nie gwarantuję jednak, że to będzie działać, gdyż o ile się dobrze orientuję to w clientowym item_proto nie trzeba ustawiać value3 aby czytało daną zbroję ;x Także jeżeli tak jest i dany serwer nie wypełniał/nie poprawiał tej kolumny to nic ci to nie da, gdyż ShapeIndex będzie się różnił od tego zapisanego w bazie ;x Będzie wtedy trzeba szukać ręcznie, która to jest zbroja ;x

7u31.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...