Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Od 1lvl do 50lvl w niecały tydzień!


maly wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Poradnik „Od 1lvl do 50lvl w tydzień...” By Maly Wacek for MPCforum.



Dzień Pierwszy (Robienie postaci i rejestracja):


Na pewno wiele z was sobie myśli ale bym sobie zagrał w Metin2 tylko jak?


Pierwszą rzeczą jest wejście na stronę http://metin2.pl


Potem:


198161848.001.png



Wypełniamy Pola i Akceptujemy Warunki:


198161848.002.png


Wchodzimy na swojego maila (jeżeli podaliśmy dobrego) i klikamy w:


LINK AKTYWACYJNY







Ściągamy grę:


198161848.003.png


Oto wymagania sprzętowe:


Win 98, Win XP, Win 2000


Procesor - Pentium 3 1GHz


Pamięć - 512M


Karta graficzna - Karta graficzna posiadająca więcej niż 32MB RAM


Karta dźwiękowa - DirectX 9.0


Myszka - Myszka kompatybilna z Windows


(instalujemy, tego nie muszę chyba tłumaczyć)


TERAZ TWORZYMY POSTAĆ, OTO SCREENY:


198161848.004.png


198161848.005.png


Wybierz dobrze, WYBIERASZ DLA WSZYSTKICH POSTACI!


198161848.006.png< Następny krok.


Dzień Pierwszy (exp):



Zaczynamy przygodę… Wbicie poziomu 50 w Tydzień to nie lada wyzwanie, na początek musimy kupić Pierścień Doświadczenia za realne pieniądze – nie jest tani, ale za to daje nam ogromny bonus – 50% więcej zdobywanego doświadczenia. W pierwszy dzień z pierścieniem możemy wbić nawet 30 poziomów, gdy się sprężymy. Zaczynajmy:


1 rzeczą którą należy zrobić to oczywiście wbić 5 poziom – (na dzikich psach do alfa wilków) i wybrać profesję, tutaj polecam Wojownika Mentalnego. Do 7 poziomu expimy na Wszystkich typach wilków, potem przerzucamy się na niedźwiedzie, aż do 15 lvl’a, wtedy wybieramy się na zaprzysiężone. Od 18 poziomu – z tygrysią +4 i bronią co najmniej +4 możemy spokojnie brać grupkę łuczników w 2 mieście, są one dosyć słabe więc większego problemu nie będzie. Gdy jest to nowy serwer najlepiej zaopatrzyć się w 200 średnich mikstur i 50 niebieskich – małych. Jeżeli jest to serwer typu: Monastyr, Feniks, Polecam kupno yangów na allegro… 1 KK Na feniksie to tylko 3-4 złote, a znacznie ułatwi nam zadanie.



Gdy mamy 20 Poziom (dla zarobienia pieniędzy na ulepszanie) wybieramy się na ‘Bestiale’, lub Kraj gildyjny (Miasto 3), Wybór zależy od was, ja osobiście polecam Miasto 3 jeżeli mamy rękawice złodzieja, lecą tam riby, fmsy, koziki i wiele, naprawdę wiele innych rzeczy. Po godzinnym ‘looceniu’ idziemy


Dalej na Dzikusy, aż do 30 poziomu. To koniec na dzisiaj.



Dzień Drugi, Trzeci i Czwarty:



Wypoczęty? Miejmy nadzieję! Przed tobą monotonne expienie w dolinie… Zaopatrz się w 300-400 Dużych Czerwonych Mikstur i 100 Niebieskich. Na 30 poziomie ZMIENIAMY Profesję na „BODY”, jeżeli mamy powyżej 230 obrony.. Wtedy expienie jest znacznie prostsze… Bierzemy około 3-6 grupek początkowych orków (Zależy jak dobrą mamy postać), expimy tak przez pół dnia… W Następny dzień, na 38-42 Poziomie, solo (lub [jak kto woli] Pustynia, pajączki, różnego typu) – Czarne orki przez następne 2, 3 dni.







Dzień Piąty, szósty i siódmy:



Jeżeli do tej pory nie masz 45 poziomu, to widać, że nie potrafisz się sprężyć, lub nie masz jak pograć te 4-8 godzin(y) dziennie. Jeżeli masz 46-47 poziom, wybierz się na początki V1, z Obroną co najmniej 300+… można tam siedzieć aż do 55-60 poziomu, potem musimy kupić Smocze monety (niestety, znowu) i uzbroić się w przepustki… - Ale nie pora na to. Kupujemy 800 Czerwonych (jeżeli chcemy expić pół dnia) i 200-400 niebieskich. Szukamy wolnego miejsca (na początku) w V1 i bierzemy 2-4 grupki ( w zależności jak zbudowałeś postać ).




Jaką profesję wybrać:


Do nabijania poziomu, tak jak wcześniej mówiłem – mental do 30, a od 30, body. Jest to najlepsze rozwiązanie, do szybkiego expienia reszty profesji – nie polecam.



Budowa postaci:


Mental



Na rozdawanie statystyk są 2 sposoby:


1. 2:1 vit:str


2. 3:0 vit:str


Vit - witalność - dodaje pż (punkty życia) i def (obrona)


Str - siła - zwiększa dmg (obrażenia)



1. Wystarczająco pż i defa, dmg wystarczające


Zbroja +5/6 Broń 2-reczna +6 (+)


2. Dużo pż i defa, dmg już nie taki ładny


Zbroja +5 Broń 2-reczna +7 (+)



JAK ROZDAĆ SKILLE:


1. Silne Ciało


2. Tąpniecie


3. Walniecie / Duchowe Uderzenie


4. Duchowe Uderzenie / Walniecie


5. Uderzenie Miecza



Plusy : Dużo obrony, bierzesz więcej grupek niż body, ale za to bardzo długo je bijesz. Koks do expienia jeżeli masz broń +9.


Minusy : Masz dużo punktów życia, dużo obrony, ale za to bardzo mały atak, broń +6 CONAJMNIEJ


*wskazówki* Mental to pożeracz niebieskich mikstur, zużywasz ich więcej niż czerwonych, chyba, że masz mało Defa. będziesz potrzebować broni minimum +6 i najlepiej używaj DWU-ręcznej.



BODY:


2:1 Str:Vit, po wymaxowaniu Str ładuj w Vit( pvp build )


Plusy : bardzo wysokie obrażenia, na duel'ach niszczysz swoich przeciwników, możesz zabijać mob'y o 10 lvl'i większych od Twojego.


Minusy : Masz dość mała obronę i mało pkt'ów życia , Nie możesz blokować więcej niż 2 grupy mob'ów z lvl'ami o 5 większymi od Twojego , będziesz wydawał DUŻO yangów na mikstury, to prawda, że możesz zabić mob'y o 10 lvl'i większe niż Twój, ale lepiej nie atakuj więcej niż jedną grupę naraz, bo zginiesz, oprócz tego skończ z nimi tak szybko jak to jest możliwe, albo zginiesz.



*wskazówki* Body to pożeracz pieniędzy, będziesz potrzebować dużo yang na ulepszenie zbroi (lub kupno, jak kto woli) i na mikstury, będziesz potrzebować minimum zbroi +6 i najlepiej używaj JEDNO-ręcznej.



JAK ROZDAĆ SKILLE:


1. Aura miecza


2. Berserk


3. Wir Miecza


4. Trzystronne


5. Szarża
















Pomoce:


Występowanie bestialskiego łucznika - Jinno


198161848.007.png


Występowanie bestialskiego generała – Jinno | Występowanie bestialskiego kapitana (boss)


198161848.008.png198161848.009.png



Występowanie bestialskich: Generałów i łuczników – Chunjo


198161848.010.png









DOKŁADNA MAPA SHINSOO:


198161848.011.png









Zdobywanie Yangów



DROP MEDALI



Drop medali to klasyka wojownika z profesją Mental (silne ciało), z ekwipunkiem na +9, na lvl około 10-15


(gdyż wtedy medale dropią najczęściej, jednakże można jeszcze kupić rękawicę z itemshopu, wtedy medale dropią jak szalone.).


Na początek musimy zdobyć ekwipunek +9.Kupujemy gilotynowe ostrze +9 (cena 600k-800k zależnie od serwera, najlepiej jeżeli będzie KD Potwora +2,3,4) i oczywiście żelazną zbroje +9 (wydatek


około 700k, jeżeli będzie KD Defa +2,3,4 lub KD Witala +2,3,4J ponieważ będzie to wielki bonusik do naszej postaci, będzie mniej obrażeń zadawanych przez małpy, bądź mniej potów będziemy zużywać.)


Wbijamy naszym wojownikiem 10 lvl, takim lvlu 1 medal średnio co 10 minut, Więc zarobek duży w ciągu tygodnia nawet 7kk lub więcej.



DROP KAWAŁKÓW KLEJNOTU



Kolejny sposób na szybki zarobek. Jednak trudniejszy, mniej opłacalny


niż drop medali dlatego rzadko używana sposób, najczęściej


przez niskie lvle body’m, który nie ma silnego ciała więc na małpach nie da


rady. Również musimy zaopatrzyć się w średni ekwipunek, kupić rękawice


złodzieja.



DROP FMS


Ryzykowny sposób, zależy głównie od szczęścia. Robimy 15-20 woja mentala bądź 25+ Archera z TRUJĄCĄ Na M! – Nie przesłyszeliście się – Trująca, uzasadnię to w opisie Ninjy.


idziemy na Dzikie łuczniki, Bądź Bestialskie Łuczniki, Specjaliści – Bardzo opłacalne. Ekwipunek tutaj nie musi być super, wystarczy takie aby starczyło


na dzikusy + łuczniki. Cena FMS zależy jednak od średnich obrażeń i


umiejętności. Możemy mieć problem i lootać same z minusami. Jak w


każdym przypadku rękawica złodzieja, na Besty raczej nie potrzebna.



DROP RIBÓW


Opcja, po dropie medali najbardziej opłacalna. Robimy woja Mentala 28


(gdyż od tego lvl dropią riby) Kupujemy lwią +7/+8/+9 i kosę


+8/+9.Siedzimy i wbija nam się lvl, może być (i tu nowość) bez rękawicy.


Lub nowość! Wbijamy 20 lvl wojownik Mental i lecimy do kraju gildyjnego, chyba każdy wie o co chodzi, bijemyCzerwone Dziki – Koziki, Tygrysy – koziki, riby, fmsy, ubrania na 42 lvl, Czarne Niedźwiedzie – Najczęściej dropi, Pięciokątna, Rib, Niebieskie Wilki – Fmsy.


NA KOWALA!


Najbardziej ryzykowny sposób jaki może być w metinie. Możemy stać się bardzo bogaci, lub bardzo biedni, to jednak zależy od naszego szczęścia, bądź humoru kowala ^^’.


Np. kupujemy 10 par ebonitek +4 i 10 kawałków klejnotu. Wszystkie


ulepszamy.


Powiedzmy kowal ulepszy 7, a spali 3. I tak w kółko, może wykuć nawet


+8,a ich cena wtedy jest niemała.



198161848.012.png198161848.013.png


Wojownik 30+ LVL


BODY + Dwie profesje SUR


30-31 Dzikusy (Z Dobrym Ekwipunkiem Ezoteryki LUB PUSTYNIA)


31-34 Ezo, pustynia, BO w Party.


34-37 Solo Ezo, cały spot z dobrym ekwipunku i na bojowcu.


37-40 Można szukać dobrego PT na Pustyni, bądź Niezłego PT Na BO


40+ Wieża demonów – DT



MENTAL


30-37 Ezoty, solo, nawet bez dobrego EQ


37-45 BO, po 40 DEMON TOWER solo, bez większych strat.



Szaman - ciężka sprawa, żeby wbić 30 lvl trzeba się ostro naharować, a


potem jeszcze bardziej.


30-36 Dzikusy.


36-40 Orki lub EZO z dobrym eq


40-45 BO lub Loch Pająków jako Buffer/ka


Ninja - Nie muszę nic mówić dobij 30 lvl na dzikusach, potem luruj


na BO i lvl leci elegancko.


Expienie trochę monotonne i Dagger mały DMG ale Archer miodzio w PVP



Opcja bardziej rozwinięta:


1 lvl- Poluj na dzikich psach i bezdomnych dzikich psach. Na razie nie


masz szans z innymi odmianami zwierząt.


2 lvl- Na dzikich psach i emian, wilkach, nie bierz na razie polowań.


3 lvl- Głównie wilki i wilki alfa. Teraz powinieneś mieć już zbroje. Możesz


ściągać po 2 grupki wilków.


4 lvl- Skoncentruj się na wilkach alfa, bierz po dwie grupki. Oszczędzaj na


nową broń.


5 lvl- Kup dwie sztuki broni od 5 lvla, i ulepszaj na przemian póki ci się


jedna nie spali. Możesz expić na dzikach.


6 lvl- Expij na dzikach, ewentualnie na niebieskich wikach.


7 lvl- Niebieskie wilki.


8 lvl- Czerwone dziki, jeśli dobrze rozwinąłeś postać możesz już iść na


niedźwiedzie.


9 lvl- Przerzuć się na niedżwiedzie. Na następnym lvlu lepsza broń


10 lvl- Poluj na wilkach, uważaj jedynie, na szare wilki alfa, bo one


wyglądają podobnie do zwykłych szarych wilków.


11lvl- bez zmian


12lvl- szare wilki / niedźwiedzie


13lvl- szare wilki / niedźwiedzie


14lvl- spokojnie po 5 grupek szarych wilków/niedźwiedzie


15 lvl- Niedźwiedzie gryzli


16 lvl- Można zaczynać expic na tygrysach


17 lvl- Tygrysy, Czarne niedźwiedzie


18 lvl- Tygrysy, Czarne niedźwiedzie


19 lvl- Zaprzysane


20 lvl- Zaprzysane


21 lvl- Zaprzysane


22 lvl- Zaprzysane


23 lvl- Zaprzysane


24 lvl- Zaprzysane


25 lvl- dzikusy


26 lvl- dzikusy


27 lvl- dzikusy itd. Do 30 lvla.



198161848.014.png198161848.013.png


Teraz ceny towarów, najbardziej upragnionych przez graczy, czyli:


FMS i RIB


Fms +0-400k


Fms +1-450k


Fms +2-500k


Fms +3-600k


Fms +4-700k


Fms +5-900k


Fms +6-1,3kk


Fms +7-2kk


Fms +8 5-8kk


Fms +9 8-12kk


Wszystko zależy oczywiście od średnich i um. i od kd.


Rib mniej-więcej tak samo, tylko, że na +9 około 10kk, a na +8 7-9kk




198161848.015.png198161848.013.png



Kowal:


Na początek dodam, że jest najbardziej znienawidzonym NPC w CAŁEJ Grze. Poprawia ilość zadawanych obrażeń naszejbroni, bądź


zwiększa obronę zbroi , butów czy hełmu poprzez podnoszenie ekwipunku


na wyższe poziomy. Są też kowale większych gildii


ale nie warto u nich podnosić poziomu broni -niby 10 % szans więcej


płacimy 2 razy tyle co u kowala w wiosce a on też często pali oręż, więc


ryzyko to samo – Niepotwierdzone źródła mówią, że jest zabugowany.


Handlarz Różności: Ta kobieta sprzedaje poty (czyt. miksturki do


regeneracji punktów życia, bądź many) u niej można też sprzedać mało


wartościowy sprzęt aby nie zawalać prywatnego magazynu, bo i tak żaden


gracz tego nie kupi. U Handlarza kupisz także tobół dzięki któremu możesz


otworzyć własny prywatny magazyn poprzez zdjęcie zbroi i kliknięcie


PPM na tobole.



Starsza Pani: Ta miła staruszka przepowiada przyszłość - jeśli mamy


szczęście to znaczy, że z mobów (potworów) będą nam leciały drogie i


dobre rzeczy. Możemy wtedy śmiało iść na małpy dropić medale , bądź


zrobić polowanie na metiny, z których bardzo często wypadają KU (księgi


umiejętności) i KD (kamienie duszy)



Dozorca: u tego pulchnego człowieczka możemy wykupić sobie magazyn,


czyli miejsce w którym przechowujemy nasze rzeczy. Magazyn polecam


otworzyć na wyższych poziomach, bo na 5 lvl nie ma po co mieć magazynu


- wszystko co na tym lvlu wydropisz najlepiej sprzedać u handlarza.



Strażnik Miejski: To u niego masz pierwsze misje w grze, on wprowadzi


cię w tajniki życia w świecie Metin 2 ( xD )



Kapitan: Tego pudziana spotkasz na placu. U niego za odpowiednią opłatą


i z odpowiednim lvlem możesz założyć własną gildię. Jeśli jesteś już w


jakiejś gildii to on przenosi cię na wojnę jeśli twoja gildia takową


prowadzi. Możesz także sprawdzić ranking gildii na danym serwerze.



Egzekutor Bitewny: Nic ciekawego, podaje wyniki wojen, u niego możesz


kupować zakłady – jeżeli jesteś zręczny i szybki.



Stajenny: Po osiągnięciu 25 lvla, posiadając medal konny (ten z małp)


można ubiegać się o certyfikat jazdy konno (metinowe prawo jazdy), po


przejściu misji na konia (tutaj możecie poprosić kogoś o pomoc), po


oddaniu medalu i zapłaceniu 100 k yang i po 24 godzinach możecie


przemierzać świat Metin 2 konno. To chyba wszyscy najważniejsi których


spotkacie w wioskach bo chyba funkcji handlarza zbroją czy bronią nie


musze tłumaczyć. Zacznijmy więc teraz od podstaw.









198161848.016.png198161848.013.png


Oczywiście, rządzi tutaj SURA BM. Duszek na M lub G i wszyscy leżą. Do


tego na 38 + Mroczna sfera lub Ogniste Uderzenie



Na 2 miejscu plasuję się Ninja archer, która z ognistej na mistrzu wali po 2k z dobrym łukiem, jednakże jest jeden wątek który należy podkreślić – otóż Trująca na M Może nie ma większego DMG, prawie na równi, ale daje 100% Nie ważne na jakim punkcie – Omdlenie + na M około 40% Na OTRUCIE, Ognista wymięka.



Na 3 miejscu, Wojownik BODY, tak myślicie że kłamie? Body czyli Aura na


M i wir na M i mental leży.



Na 3, egzekwo z BODYM, Ninja Dagger którego zasadzka jest


najsilniejszym czarem na m



Na 4, Mental, powolny, dobry do expa, nie do PVP chyba że 3 skille na M.



Na 4, egzekwio z Mentalem, Szaman smok i healer. Healer leczy siebie i przez to wydłuża


pojedynek. Smok robimy smoczy skowyt i zabierze wam te 1k hp



Na 5, Sura WP z rozproszeniem na M, ściąga Aure i Silne, na wojnach gildii.



Możecie mi się odwdzięczyć dając + :) Zezwalam na umieszczanie na innych forach tylko pod nazwą "Od 1lvl do 50lvl w tydzień by maly wacek".


...


Opublikowano

Popraw foty bo źle wrzuciłeś.

Co do twojej rozpiski pod pvp to bym się w gradacji ważności nie zgodził, wp ostatnie miejsce :) chyba na niższym lvl i bez eq, co do reszty nie chce mi się wypowiadać.

Opublikowano

 

 

FMS i RIB

Fms +0-400k

Fms +1-450k

Fms +2-500k

Fms +3-600k

Fms +4-700k

Fms +5-900k

Fms +6-1,3kk

Fms +7-2kk

Fms +8 5-8kk

Fms +9 8-12kk

Wszystko zależy oczywiście od średnich i um. i od kd.

Rib mniej-więcej tak samo, tylko, że na +9 około 10kk, a na +8 7-9kk

Ładnie zerżnięte, duplikat.

Opublikowano

Na samym początku widać że to raczej nie twoje...

 

Jeżeli jest to serwer typu: Monastyr, Feniks, Polecam kupno yangów na allegro… 1 KK Na feniksie to tylko 3-4 złote, a znacznie ułatwi nam zadanie.

 

Lub zrobiłeś to jakiś miesiąc temu i dopiero to wstawiłeś :)

Ale ładnie opisane i chyba wcześniej takiego czegoś na mpc nie było(nie chce mi się sprawdzać).

Poleci lajk jak będzie dodane źródło lub to wyjaśnisz :)

 

PS. I radził bym się rejestrować na tej stronie

http://pl.metin2.gameforge.com/landing/

chyba dostawało się jakieś bonusy lub coś w tym stylu :)

Jeżeli piszę haotycznie to znaczy, że piszę na szybko i nie zwracam uwagi na to w jaki sposób piszę!

 

hjbu.jpg

Opublikowano

Nieźle to rozpisane tyle, że realia metina ciut się zmieniły, teraz łatwiej o eq, nie trzeba specjalnie palić z resztą załadować w is pojechanie do 50 to żaden wyczyn ludzie wyższe lvle klepali samodzielnie, sama zaczynałam na serwerze gdzie żadnej postaci nie miałam... do 50 lvla bez inwestowania w is, jechałam na szczęściu i zawzięciu a łatwo o to kiedy leży się na L4 ;) BM rządzi? hmm daggerem poskładałam kilkukrotnie bez większego kombinowania ;P tak naprawdę to każda klasa będzie dobra jeśli przyjmiesz odpowiednią taktykę wojenną oraz dobór ekwipunku. Mimo wszystko leci +

97993054676936328872.jpg

Opublikowano

Gra dawniej, a teraz to całkowicie co innego. Teraz nie opłaca się siedzieć całymi dniami na dropie, bossach etc. skoro wielu poprostu woli wydać zł na allegro i kupić yangi które nie mają już żadnej wartości ;p

3npr.png

Odwiedź naszego fanpage oraz na profil na facebooku.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...