Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Domilos

[Pytanie] Jakie kontry na adc i supporty?

14 postów w tym temacie

Cześć. Jako, że gram głównie na bocie (jako adc i jako support), chciałbym dowiedzieć się więcej o kontrach. Na czym mi zależy? Na wypisaniu z własnych doświadczeń postacie na bocie, które kontrują adc/suppa + opis, czemu kontrują. Przeglądałem różne strony, ale niektóre miały sprzeczne informacje. Z góry dzięki za pomoc.

Adc kontruje kazdy wyfeedowany apc lub topper

napisz konkretniej jezeli o to ci NIE chodzilo

"postacie na bocie" - myślałem, że każdy zrozumie, że chodzi o adc i supporty :x

Dalej ciebie nie rozuumiem ;0

chodzi ci np o to ze varus + leona kontruje sivir i sone? Poniewaz leona ma 2 stuny, dasha itp, varus ma stuna slowa i ogolem jest op poniewaz sivir 0dmg a sona totalny papier?

Edytowano przez lvlate

Tak, właśnie o to mi chodzi :x Tylko, że nie kontry duetów, ale osobno każdej postaci.

Hahah! Chyba w brązie i silverze.

Vayne kontruje wszystko co się rusza na bocie. Z dobrym supportem + 6lvl pozamiatane, no ale retardy cały czas wierzą w to, że Caitlyn kontruje Vayne.

Championy, które trudno skontrować z adc to vayne, lucian... Jeszcze Jinx, ale to musi być ogar support. A reszta to już byle co, jeżeli potrafisz grać.

A suppy. Janna jest dobra na Leonę, ale trzeba mieć refleks.

Teraz na nowym patchu dobrze się mają supporty takie jak Nami czy Sona, bo się składa pod AP i pod poke Sona daje sobie spokojnie radę na Leonę, dmg + pasyw + heal. Wystarczą dobre runy i taka Leona niezbyt ma co robić na takim bocie, a adc ma lipe z farmą przy zfreezowanej linii.

Cait fajnie sobie radzi na wszystkie adc'ery,ponieważ ma duży zasięg,nie daje enemy farmie,a z healem lub coverem to każdego rozwali(prawie).

Co do support'a to wg. mnie leona:świetny cover,tankowata oraz pomaga zdobyć fraga adc'erowi.

Wg mnie Varus kontruje większość adc ze wzgledu na swoje Q poniewaz juz przy 120-160ad robi nieziemski dmg z q

Co do supporta to leona lub blitz ze wzgledu na stuny leony oraz podrzut + przyciagniecie blitza

Ehh, to tak. Gram na bocie dość długo, to coś wiem o tej lini.

W nowej mecie potężny jest taric, jak narazie nie widze na niego za dużych kontr, chyba że weźmie się przeciwko niemu leone, wtedy możesz zdivować w przeciwnego ADC, a tarica zostawić w spokoju, bo prawdopodobnie go i tak nie zabijecie.

God tier ADC według Doublelifta = Jinx, Sivir, Lucian.

Do tego dorzućmy jeszcze jakiś supportów = Taric/Leona, Thresh, Lulu

Myślę że na duety ułożone z tych 6 postaci nie ma za dużo kontr, co prawda wielu ludzi sie wykłuca że Caitlyn może pozamiatać, bo ma duży zasięg. Uwierzcie, wystarczy picknąć Jinx, i Caitlyn sie składa, troche wypowiedzi wyżej widziałem że Vayne kontruje Caitlyn mocno, no w sumie to dość prawda, ale na Caitlyn wystarczy wziąć runy do life-steala, i Vayne nie może się z tobą równać :)

Cd tematu,

Thresha kontruje inicjacja, Lulu kontruje też inicjacja, Tarica kontroluje szybkie zabicie jego adc.

Jinx kontruje (podobno) Sivir, Luciana to polecam zbanować, nie znam za bardzo kontry na niego, a na Sivir najlepiej wziąć coś mobilnego, co mogło by unikać jej Q, coś w podobie Dravena :)

1 osoba lubi to

Ja do kontrowanie ADC z przeciwnej drużyny polecam ci MF.

80% rankedów grałem właśnie tą postacią i z każdym innym ADC mogę sobie poradzić (oprócz tristany).

Szczególnie dobrze kontruje Ezreala, który bardzo często trafia się w drużynie przeciwnej.

A jak chcesz skontrować adc inną postacią, to grając kimś kto jest na topa powinieneś łatwo sobie poradzić.

Możesz też grać Nidalee, jak dobrze pójdzie to więcej niż połowe hp zabierzesz z włóczni.

Na tyle na ile wybiega moje doświadczenie w grze supportem, o tyle wydaje mi się, że supporci AP nie są teraz tak mocni jak byli dawniej, gdy budowane ich pod AP.
Dawniej support był dobry nawet bez dużej ilości przedmiotów i gdy je dostawał stawał się potworem (Janna AP na ARAM straszniejsza niż Nidalee).
Obecnie jedyne co otrzymują supporci za budowanie przedmiotów pod AP to tylko małe zwiększenie obrażeń i jakiś tam wzrost do utility bo SPODZIEWA SIĘ iż tego golda dostaną, wiec wcale nie są tak OP jak się wydaje. Za to Ci tankowaci są - a i owszem.

Co do gry supportem, dla nikogo nie powinno być tajemnicą, że supportów nastawionych na poke/sustain kontruje się championami i supportami nastawionymi na Burst.
Tak więc Sona będzie się źle bawić na linii wraz z Leoną czy Threshem (bardziej z Leoną). Głównie ze względu na swój papierkowaty charakter.

Dodatkowo, z jakiegoś powodu potwornie źle grało mi się Threshem vs. Lulu.
Poke porównywalny a może i nawet lepszy,plus sustain z tarczy z odrobiną refleksu i ciekawa możliwość inicjacji/ratowania. Tak przynajmniej było dawniej, nie wiem jak to się ma do sprawy teraz, bo głównie spotykam support Tariców parę Threshy i Sonę oraz wszędobylscy Annie i Fiddle.

1 osoba lubi to

Thresha kontruje inicjacja ? Ciekawe bo zawsze jak gram na Leonę to pickuje thresha bo latarnia daje możliwość wyjścia z opresji a nastepnie przejścia w atak...

Co do tematu to na papierkowe supporty typu Zyra czy Sona można picknąć Blitza :] Ale jak pickniemy blitza na thresha i go przyciągniemy to możemy zrobić BARDZO DUŻY BŁĄD i sytuacja może się okazać worth it dla przeciwnika bo my zabijemy thresha a przeciwnik nas :] Nami jest bardzo fajną opcją na Thresha i tak samo Annie...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Tematy: 1516519
Użytkowników: 1187613
Najwięcej on-line: 42335
Najnowszy użytkownik: razoris