Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]#6 Jail - Rozbudowane więzienie na Twoim serwerze!


Kacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Zaprezentuję Wam plugin Jail dodający do gry rozbudowany serwer więziennictwa.



Jego opcje:



  • Możliwość ustawienia "cuboida" po którego przekroczeniu gracz do wyroku gracza zostaną dodane kolejne minuty.
  • Możliwość ustawienia 2 tabliczek po obu ścianach celi na których widnieje nick, czas kary i powód
  • Możliwość postawienia skrzynki do której będzie "wpadało" eq gracza z więzienia
  • Za próbę niszczenia bloków w więzieniu dostaje się dodatkowe minuty

No więc do rzeczy ;)




Na początek zaznaczamy obszar całego naszego więzienia. Od górnego rogu to przeciwległego dolnego rogu za pomocą komendy:


/jailcreate <nazwa więzienia>. Zaznaczamy otrzymanym mieczem region więzienia.



Teraz ustawiamy spawnpoint do którego nas przeniesie po odsiedzeniu swojego. W tym celu stajemy na bloczku na którym mamy się spawnować i dwa razy klikamy na niego prawym trzymając w ręce drewniany miecz.



No to czas na cele. Wpisujemy /jailcreatecells <nazwa więzienia>. Teraz stajemy na bloku w celi na którym mamy się spawnować po wtrąceniu nas na niego klikając ten klocek prawym przyciskiem myszy przy pomocy otrzymanego wcześniej miecza.



Teraz ustawiamy tabliczki z informacjami. Klikamy prawym przyciskiem myszy przy pomocy miecza na jedną tabliczkę, a potem na drugą. Teraz klikamy prawym na ziemię, a następnie klikamy prawym na skrzynkę do której mają wpadać itemy więźnia.



Teraz wpisujemy nazwę celi. Bez / wpisujemy nazwę celi np. Cela1. Robimy to tak, jakbyśmy chcieli napisać normalnie na chacie. Teraz by zakończyć proces wpisujemy /jailstop. Czynności tworzenia cel możemy powtarzać tyle razy, ile chcemy.



Komendą: /jail <nick> <czas w minutach> <nazwa więzienia> <nazwa celi> <Powód>.


Uwalniamy komendą: /unjail nick.



W configu możemy wszystko spolszczyć.




Na razie to tyle Kacki out. ;)


Opublikowano

Zajebisty poradnik! Fajnie , wszystko przejrzyste i opisane. Co jeszcze dodać? No chyba już nic . Wielki + za zajebisty poradnik! Pozdrawiam :)

Opublikowano

poradnik dobry, lecz gdybyś dodał kolory lepiej by się go czytało, lecz mimo wszystko b. ładnie =)

Jeśli chcesz abym odpisał w temacie, oznacz mnie @Manna;3


 


 


 ;-)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...