Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Wyświetlanie zawartości bazy danych w JTable


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, problem polega na tym, że muszę zrobić prostą grę, gdzie gracz będzie mógł zapisać swoje imię i punkty na liście 10 najlepszych graczy). W ogóle nie wiem jak się do tego przymierzyć. Póki co mam problem, żeby wyświetlić zawartość bazy danych w okienku z Eclipse.

Napisałem coś takiego, ale w ogóle nie wiem, czy na dobrym tropie jestem i co tu zmienić (może w ogóle nie tędy droga?)

 

package com.example.game;

 

import java.awt.*;

import java.sql.*;

import javax.swing.*;

 

public class Database {

 

public Container createContentPane() {

 

String[] title = {"Place", "Name", "Scores"};

Object[][] player = {

{new Integer(1), null, null},

{new Integer(2), null, null},

{new Integer(3), null, null},

{new Integer(4), null, null},

{new Integer(5), null, null},

{new Integer(6), null, null},

{new Integer(7), null, null},

{new Integer(8), null, null},

{new Integer(9), null, null},

{new Integer(10), null, null}

};

JTable table = new JTable(player, title);

JScrollPane scrollPane = new JScrollPane(table);

scrollPane.setPreferredSize(new Dimension(500, 190));

JPanel totalGUI = new JPanel();

totalGUI.add(scrollPane);

totalGUI.setOpaque(true);

return totalGUI;

}

 

private static void createAndShowGUI() {

 

JFrame.setDefaultLookAndFeelDecorated(true);

JFrame frame = new JFrame("Best players");

 

Database demo = new Database();

frame.setContentPane(demo.createContentPane());

 

frame.setDefaultCloseOperation(JFrame.EXIT_ON_CLOSE);

frame.pack();

frame.setVisible(true);

}

 

public static void main(String[] args) {

SwingUtilities.invokeLater(new Runnable() {

public void run() {

createAndShowGUI();

}

});

Connection connection = null;

Statement statement = null;

 

try {

connection = DriverManager.getConnection("jdbc:mysql://localhost:3306/highscores", "root" , "hasło");

statement = connection.createStatement();

 

ResultSet resultSet = statement.executeQuery("SELECT * FROM highscores");

 

while (resultSet.next()) {

resultSet.getString("name"); // to mi oczywicie nie działa

resultSet.getString("points"); // i to też - jak wpiszę wcześniej System.out.prinln(resultSet.......) to wyświetla mi w konsoli, a nie w okienu

}

}

catch (SQLException exception) {

}

finally {

}

}

}

 

Oczywiście zaraz po tym dochodzą kolejne pytania - jak zrobić, żeby po skończonej grze wyskoczyło okienko, z możliwością dopisania się do listy top10 (czyli w drugą stronę, wpisanie informacji do bazy danych).

Opublikowano

No właśnie o to mi się rozchodzi... bo nie wiem jak to zrobić (co i gdzie wpisać - tzn, jeśli chodzi o gdzie to pewnie w pętli while) no i to co już jest czy może zostać, czy za bardzo sobie nagmatwałem.

 

 

Dobra, sam sobie poradziłem, zajęło mi to 3 dni, ale się w końcu udało, szkoda tylko, że nikt nie podpowiedział wcześniej co i jak.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...