Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak rozpocząć naukę języka C#


Navari

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, mam pytanie do osób wprawionych w boju. Chciałbym się nauczyć języka C# w celu wykorzystania go w silniku Unity 3D. Szukam, szukam i ciągle nie mogę się zdecydować gdzie rozpocząć moją naukę podstaw C# w celu dalszego rozwoju. Prosiłbym o polecenie kursów (DARMOWYCH!) które by nauczyły mnie podstaw C# dzięki którym byłbym w stanie już coś sam skrobać.

 

Z góry dzięki ;)

1390144171-U592769.png


Opublikowano

Z tego co znam darmowych to tutaj:

Polskie:

http://si-szarp.pl/ (fajna strona opisuje poszczególne operacje)

 

Angielskie:

http://www.csharp-station.com/tutorial.aspx (bardzo dobry kurs po angielsku)

 

Co do nauki, musisz sam próbować pisać od najmniejszych aplikacji w konsoli do fajnych aplikacji.

Pomyśl co chciałbyś sobie napisać i staraj się to krok po kroku wykonać, staraj się pisać kod samemu, pisz do mnie w razie jakiegoś problemu gdy nie znajdziesz rozwiązania w google. Osobiście zamiast WindowsForms na których po konsoli można startować z pisaniem aplikacji desktopowych polecał bym WPF, to co da się tam zrobić jest naprawdę fajną sprawa.

 

@EDIT

Co do UNITY tam jest troszkę inaczej, nawet mimo płynnego pisania w C# możesz mieć problemy po prostu z uwagi na to, że wszędzie pisze się trochę inaczej ale można się przyzwyczaić dość szybko gdy jesteś zdeterminowany, jeśli jednak chcesz typowo tylko umieć język pod ten silnik, ucz się od razu na nim.

 

Pozdrawiam Arkadiusz

Opublikowano

Z tego co znam darmowych to tutaj:

Polskie:

http://si-szarp.pl/ (fajna strona opisuje poszczególne operacje)

 

Angielskie:

http://www.csharp-station.com/tutorial.aspx (bardzo dobry kurs po angielsku)

 

Co do nauki, musisz sam próbować pisać od najmniejszych aplikacji w konsoli do fajnych aplikacji.

Pomyśl co chciałbyś sobie napisać i staraj się to krok po kroku wykonać, staraj się pisać kod samemu, pisz do mnie w razie jakiegoś problemu gdy nie znajdziesz rozwiązania w google. Osobiście zamiast WindowsForms na których po konsoli można startować z pisaniem aplikacji desktopowych polecał bym WPF, to co da się tam zrobić jest naprawdę fajną sprawa.

 

@EDIT

Co do UNITY tam jest troszkę inaczej, nawet mimo płynnego pisania w C# możesz mieć problemy po prostu z uwagi na to, że wszędzie pisze się trochę inaczej ale można się przyzwyczaić dość szybko gdy jesteś zdeterminowany, jeśli jednak chcesz typowo tylko umieć język pod ten silnik, ucz się od razu na nim.

 

Pozdrawiam Arkadiusz

Dzięki za linki. Narazie uczę się z kursu si-szarp.pl i nauka idzie mi póki co szybko i gładko ;) Zacząłem już po części rozumieć skrypty pisane pod Unity 3D więc wszystko jest na dobrej drodze. Jestem tylko ciekawy czy po ukończeniu tego małego kursu mam już czytać dokumentacje Unity czy dalej szukać wiedzy?

1390144171-U592769.png


  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Rozumienie to za mało, musisz wiedzieć co robi poszczególna funkcja, więc szukaj więcej i więcej, a po czasie przejdź do praktyki (będzie Ci łatwo wtedy :)), wiem to po własnym doświadczeniu z autoit

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Oczywiście. Tylko praktyka. Bo z samego czytania kursów nie jesteś w stanie nauczyć się programować. Wtedy staniesz się programistą-teoretykiem a nie rasowym koderem.

Najlepiej wymyślić sobie jakiś projekt ( nawet nie duży na początek ) i uczyć się na rozwiązywaniu problemów. Wtedy nauczysz się najwięcej.

 

Pamiętaj, że w Visual Studio możesz w każdej chwili skorzystać z manuala. Jak najedziesz np. na zmienną czy jakąś klasę to klikając F12 przejdziesz do jej definicji wraz z dokładnym opisem. Możesz z tego wyciągnąć na prawdę wiele. Chodźby jakie domyślne metody posiada dana klasa.

 

 

k1z4ab.png

 

Ogólnie staraj się ogarnąć całe IDE w którym pracujesz.Pobaw się podpowiadaniem składni. Pamiętaj, że w C# dostęp do poszczególnych metod, pól czy właściwości odbywa się po kropce.

 

2dkzmvb.png

 

Oprócz tego naucz się skrótów, które ułatwią Ci pracę.

http://stackoverflow.com/questions/3345090/what-are-some-useful-shortcut-keys-in-visual-studio

 

Szybkie komentowanie - CTRL + K + C

Odkomentowanie - CTRL + K + U

 

9bhogy.png

 

Automatyczne formatowanie kodu: CTRL + K + D

 

Przed

2uj5b9c.png

 

Po

xqdzbc.png

 

Pamietaj o snippetach:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms165392.aspx

 

Np.

 

Chcesz napisać Console.WriteLine(" "); to wystarczy, że napisze cw i naciśniesz 2 razy tabulator.

 

Chcesz zrobić konstruktor? Wpisz ctor i wciśnij 2 razy tabulator.

 

Chcesz zrobić sobie właściwość? Wpisz prop i wciśniej 2 razy tabulator.

 

Chcesz zrobic clasę to wpisz class i 2 razy tab

 

Potrzebujesz interfejsu? To wpisz int i 2 razy tab.

 

Potrzebujesz pętli for? Wpisz for i 2 razy tab.

 

Potrzebujesz foreach? Wpisz for i 2 razy tab.

 

etc etc...

 

Możesz sobie nawet sam definiować takie code snippety, nie mówiąc już o gotowych templatach.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...