Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pisanie] Ograniczenia podczas wojny gildi


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

potrzebuje ograniczenia ze gdy jestesmy na wojnie gildii, gdy uzyjemy bialej flagi lub wejdziemy na konia to wywala delikwenta z gry :D

Opublikowano

Sam jestem ciekaw, czy to zadziała :D No nic, próbuj:

quest ograniczenie begin
    state start begin
        when xxx.use with pc.get_map_index() = xx begin
            syschat("<Informacja> Zakaz używania xxx na Wojnie Gildii!")
                warp_to_village()
        end
    end
end
727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Up ja bym zmienil type/subtype na 18/10, ale czy nie spowoduje to ze flaga przestanie dzialac?

 

Czy jest taka funkcja do questa powodujaca znikanie postaci (tak jak skill krycie na ninjy)?

Wtedy by nie bylo problemu.

Opublikowano

A biała flaga nie wywoluje questa i co teraz?

oups, fakt :D

 

Up ja bym zmienil type/subtype na 18/10, ale czy nie spowoduje to ze flaga przestanie dzialac?

 

Czy jest taka funkcja do questa powodujaca znikanie postaci (tak jak skill krycie na ninjy)?

Wtedy by nie bylo problemu.

To nic nie da, bo flaga przestanie działać.

Jest funkcja command("inv") czy jakoś tak, tylko nie wiem czy zadziała ona na zwykłego gracza.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

inv nie spowoduje ze moby przestana atakowac wiec to odpada. jakies inne pomysly?

 

Wyciągnięte z quest_functions od JachuPL:

pc.forget_my_attacker() - [GRACZ] Efekt Białej Flagi. Stajemy się nietykalni na kilka sekund.

Może to Ci się przyda.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

oj przyda sie bardzo (o ile zadziala), zaraz sprawdze

 

W jaki sposob to uzyc? tak? (chce narazie tylko sprawdzic czy sama flaga zadziala):

quest ograniczenie_wojna begin
	state start begin
		when xxx.use begin
			pc.forget_my_attacker()
		end
	end
end
czy moze jakies wartosci musze wpisac np ilosc sekund itp...

 

 

@edit

dziala w takiej postaci jaka jest, like dla

PhoEnix9332

 

@edit

zrobilem takie cos:

Dzialanie:

1.Flaga:

Gdy uzyjemy flagi, quest sprawdza czy jestesmy na wojnie gildii, jezeli jestesmy na mapie wojny gildii to zabiera flage wystietla info i przenosi do miasta. W innym przypadku (jezeli nie jestesmy na wojnie) zabiera flage i flaga dziala poprawnie.

2.Kon:

Gdy przywolamy konia na mapie wojen gildii, wyswietla sie info i przenosi gracza do miasta.

quest ograniczenie_wojna begin
    state start begin
        when 70008.use begin
            if pc.get_warp_map then
                pc.remove_item(70008,1)
                say("Zakaz uzywanie flagi podczas wojny gildii. ")
                wait()
                say("Za chwile zostaniesz przeniesiony do M1. ")
                warp_to_village()
            else
                pc.remove_item(70008,1)
                pc.forget_my_attacker()
            end
        end
        when horse.summon with pc.get_warp_map begin
            say("Zakaz bicia z konia lub uciekania na koniu podczas wojny gildii. ")
            wait()
            say("Za chwile zostaniesz przeniesiony do M1. ")
            warp_to_village()
        end
    end
end
@edit

Wgralem, niby sie wgral poprawnie ale, na wojnie mozna uzyc flagi i konia, jak uzyjemy flagi to nie zabiera flagi, dzie jest blad?

Opublikowano

Możesz zrobić też tak, że sprawdza czy w EQ jest Biała Flaga.

Jeśli jest, to nie dostaniesz się na wojnę, dopiero gdy schowasz do depo Flagę i Księgę Przywołania, to uda Ci się dostać na mapę ;)

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Aby quest sprawdził

if pc.count_item(xxx) <jest w ekwipunku [zapomniałem jak się nazywa ta funkcja :D] > then

pc.warp(na_mape_wojny)

else

W EQ masz xxx itemy, nie dostaniesz się na Wojnę gildii

 

Coś takiego ;d

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

wiem ze cos takiego, ale mam jeszcze quest "Wejdz" ktory sie aktywuje podczas rozpoczecia wojny wiec tego typu zabezpieczenie nic nie da, chyba ze bym przerobil quest wejscia na wojne

Opublikowano

wiem ze cos takiego, ale mam jeszcze quest "Wejdz" ktory sie aktywuje podczas rozpoczecia wojny wiec tego typu zabezpieczenie nic nie da, chyba ze bym przerobil quest wejscia na wojne

Chodzi mi właśnie o to 'Wejdź', jak wojna się rozpoczyna, dostajesz list z boku, nie?

Klikasz i masz potwierdzenie Tak/Nie. Jak dasz tak, quest sprawdza czy masz w eq ów itemy, jak masz to dupa blada, nie przeniesie Cię na wojnę.

Jak oddasz do depo/wyrzucisz/sprzedasz.. jak kto woli, to wtedy dostaniesz się na wojnę.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

dobra, poszukam tego questa i dam edita...

 

@edit

to chyba ten

quest guild_war_join begin
	state start begin
		when letter begin
			local e = guild.get_any_war()
			if e != 0 and pc.get_war_map() == 0 then
				setskin(NOWINDOW)
				makequestbutton(locale.guild.war_join_request)
			end
		end
		when button begin
			local e = guild.get_any_war()
			if e == 0 then
				say(locale.guild.war_over)
			else
				say(locale.guild.war_entry_ask_head..guild.name(e)..locale.guild.war_entry_ask_tail)
				local s = select(locale.yes, locale.no)
				if s == 1 then
					guild.war_enter(e)
				else
					setskin(NOWINDOW)
					makequestbutton(locale.guild.war_join_request)
				end
			end
		end
	end
end



ja bym go rzerobil tak:

quest guild_war_join begin
	state start begin
		when letter begin
			local e = guild.get_any_war()
			if e != 0 and pc.get_war_map() == 0 then
				setskin(NOWINDOW)
				makequestbutton(locale.guild.war_join_request)
			end
		end
		when button begin
			local e = guild.get_any_war()
			if e == 0 then
				say(locale.guild.war_over)
			else
				say(locale.guild.war_entry_ask_head..guild.name(e)..locale.guild.war_entry_ask_tail)
				local s = select(locale.yes, locale.no)
				if s == 1 and pc.count_item(70008) == 0 and pc.count_item(50053) == 0 and pc.count_item(50052) == 0 and pc.count_item(50051) == 0 then
					guild.war_enter(e)
				else
					say("Niestety posiadasz biala flage lub ksiege przywolania konia. ")
					say("Schowaj je do depozytu u dozorcy. ")
					setskin(NOWINDOW)
					makequestbutton(locale.guild.war_join_request)
				end
			end
		end
	end
end


Opublikowano

 

dobra, poszukam tego questa i dam edita...

 

@edit

to chyba ten

quest guild_war_join begin
	state start begin
		when letter begin
			local e = guild.get_any_war()
			if e != 0 and pc.get_war_map() == 0 then
				setskin(NOWINDOW)
				makequestbutton(locale.guild.war_join_request)
			end
		end
		when button begin
			local e = guild.get_any_war()
			if e == 0 then
				say(locale.guild.war_over)
			else
				say(locale.guild.war_entry_ask_head..guild.name(e)..locale.guild.war_entry_ask_tail)
				local s = select(locale.yes, locale.no)
				if s == 1 then
					guild.war_enter(e)
				else
					setskin(NOWINDOW)
					makequestbutton(locale.guild.war_join_request)
				end
			end
		end
	end
end



ja bym go rzerobil tak:

quest guild_war_join begin
	state start begin
		when letter begin
			local e = guild.get_any_war()
			if e != 0 and pc.get_war_map() == 0 then
				setskin(NOWINDOW)
				makequestbutton(locale.guild.war_join_request)
			end
		end
		when button begin
			local e = guild.get_any_war()
			if e == 0 then
				say(locale.guild.war_over)
			else
				say(locale.guild.war_entry_ask_head..guild.name(e)..locale.guild.war_entry_ask_tail)
				local s = select(locale.yes, locale.no)
				if s == 1 and pc.count_item(70008) == 0 and pc.count_item(50053) == 0 and pc.count_item(50052) == 0 and pc.count_item(50051) == 0 then
					guild.war_enter(e)
				else
					say("Niestety posiadasz biala flage lub ksiege przywolania konia. ")
					say("Schowaj je do depozytu u dozorcy. ")
					setskin(NOWINDOW)
					makequestbutton(locale.guild.war_join_request)
				end
			end
		end
	end
end


Dokładnie o coś takiego mi chodziło, sprawdzałeś czy wszystko trybi?

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

zaraz sprawdze

 

@dziala

ale zamiast say'a wyswietla na chwile w lewym gornym rogu to co powinno byc w say'u, poza tym dziala ok.

Opublikowano

zaraz sprawdze

 

@dziala

ale zamiast say'a wyswietla na chwile w lewym gornym rogu to co powinno byc w say'u, poza tym dziala ok.

To zamiast saya daj "syschat", lepsza opcja, pojawi się na czerwono na czacie.

 

@Temat zamykam - rozwiązany + prośba autora (na PW).

727881401622271220780.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...