Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Jak Zmienić Występowanie Metinów Mobów Bossów


Siera

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ok

Zacznijmy od tego że każda mapa Jest osią czyli jest podzielona X,Y

Tak zwane koordy wyznaczają oś X oraz Y i to musicie pamiętać !!!

Przykładowa OŚ X,Ywyk3.gif

W metinie również są X,Y czyli koordy.

Jak już to potraficie to przejdziemy dalej. ;)

Wchodzimy w

/usr/rain/channel/share_data/locale/english/map/metin2_map_c1

Mamy tam kilka plików

Zacznijmy od zabawy metinami

wchodzimy w plik stone.txt

Resztę macie wytłumaczoną na screenie

28wgwdvm24lgitp9v93.jpg

Czas respa liczy się od ubicia metina.

Jeżeli odległość od głownego miejsca respa będzie wynosić (tu i tu ) 0 metin będzie spadał w tym samym miejscu.

Aby mogło w danym obszarze spaść kilka takich samych metków skopiujcie wpis i wklejcie go :P

Screen tłumaczący odległość od głównego miejsca respa.

vav79165rgdh0ckoqyxl.jpg

Z bossami robimy identycznie więc nie będę nic pisał

Bossy znajdują się w pliku

boss.txt

Nie ruszamy w boss.txt oraz stone.txt Linijek które na początku mają literkę g

Kolejny pliczek regen.txt odpowiada za resp mobów i działa na tej zasadzie co boss.txt i stone.txt

 

 

 

 

 

 

Jak wszyscy wiemy większość mobów w grupie jest podzielone po 3 moby w grupie.

Zmieńmy to troszkę

Wchodzimy w

/usr/rain/channel/share_data/locale/english

Wchodzimy w group.txt

I naszym oczom ukazuje się... wyjaśnienia na screenie ^_^

lwnyi09pvjmsyik4rfmk.jpgsvwse8mnoftdm65okb.jpg

 

 

TUTORIAL By Siera For MPC Forum

Zakaz kopiowania bez mojej zgody !!!

Tutek w 90% by me 10% należy do jednego z postów Kodexiora ;*

Mam nadzieję że się podoba :unsure:

Tak wygląda po 10min zabawy razem ze zmianą dropu :P

omd79yc3kc4fi1p1nk.jpg

Były Moderator Metin2, kiedyś z obowiązku, dziś dla rozrywki.


icon-social-apple-outline-64.png

Opublikowano

Fajnie tylko Czemu double post?

sygnprononame.jpg

 

Pomagam Robie Servery Metin2 za pomocą Team Viver Zapraszam na Profilek i Chętnie Pomoge. xD

Posty :

[x] 50

[x] 75

[X]100

[x] 250 04.II.2010

[ ] 425

[ ] 500

[ ] 625

[ ] 750

[ ] 1000

[ ] Never In My Life

Opublikowano

Double Top jak już :s

Wyskoczyło że strona jest niedostępna to odświeżyłem i kliknąłem jeszcze raz napisz temat.

Były Moderator Metin2, kiedyś z obowiązku, dziś dla rozrywki.


icon-social-apple-outline-64.png

Opublikowano

Jak ktoś czegoś nie rozumie piszcie

Pomogę

Wiem że chaotycznie opisane ale inaczej się nie dało

To trzeba brać na logikę ^_^

Były Moderator Metin2, kiedyś z obowiązku, dziś dla rozrywki.


icon-social-apple-outline-64.png

Opublikowano

Super poradnik wszystko wytlumaczone doklanie i przejzyscie

@edit przy okazji odswiezam i prosze moda o podpiecie jesli Siera sie zgodzi :) bo to przydatne :))

everybody_lies_by_deadmelkor-d5bl91v.png

"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść

Niepokonanym

Wśród tandety lśniąc jak diament

Być zagadką, której nikt

Nie zdąży zgadnąć nim minie czas..."


| exModerator Inne MMO | exLider League of Legends | exMPC Media Lider | VIP |

 

Opublikowano

No, no fajny poradnik Siera ;].

 

Przyda sie :P.

 

Dam +.

[img]http://img641.imageshack.us/img641/2386/mrpacio.jpg[/img]

Jak dostac darmowe smocze monety!! (TO NIE ZART! MOJ FILMIK NA YT!)
[code]http://www.youtube.com/watch?v=uo4oBb5pRV8[/code]

Opublikowano

Chyba jednak respu MOBOOW sie tak nie zmienia. Bo gdy wyciągnąłem regen.txt z metin2_map_a3 na ostatnim miejscu znajdowały się id które nie istnieją:/

Tutaj przykład jednej z linijek

r	309	63	10	10	0	0	40s	100	1	205

Może ktoś mi w tym pomóc?? Chce zrobić aby w m2 respiły się zombi.

PS:O ile się nie mylę a3 to druga wioska shinsoo tak?

02758850976702993171.png
Opublikowano

Zmienia się tak

Napisałem żeby tych z literką R na początku nie tykać bo nie wiem do czego są.

Były Moderator Metin2, kiedyś z obowiązku, dziś dla rozrywki.


icon-social-apple-outline-64.png

Opublikowano

Zmienia się tak

Napisałem żeby tych z literką R na początku nie tykać bo nie wiem do czego są.

Dobrze nie zmieniać z literką R w każdym pliku regen (przynajmniej z tych których pobrałem) są tylko R na początku.

Może podasz mi nazwę folderu doliny orków albo M2 shinsoo bo możliwe że zmieniam w jakiś mapach na których nie można.

02758850976702993171.png
Opublikowano

czemu tego w spisie poradnikow nie ma szukalem wczoraj cala noc i nie znalazlem takiego tutka :D bardzo przydatny :D

 

siera jak dodac np smoka do piekla mogl bys bardziej wysjanic? ale zeby nie podmieniac mobow ;f

                       rsz_ish6nntkdak3pdvq7i3v.jpg

Opublikowano

Robisz tak jak ze stone.txt dodajesz własną linię i tam dajesz rzeczy

Były Moderator Metin2, kiedyś z obowiązku, dziś dla rozrywki.


icon-social-apple-outline-64.png

Opublikowano

Siera co to za spam? Nieladnie :)

 

EDIT// Wybacz ^^ Nie zauwazylem pytanie z poprzedniej strony xD

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.

Opublikowano

Super Dzieki Wielkie THX Leci +

16489.gifpost103988126773099171.png
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...