Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak dodać nowego npc na serwer Metin2 (Hamachi).


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,Witam Was serdecznie.

Mam do was pytanie,jak dodać nowego npc.

Wybrałem z tego tematu

 

http://www.mpcforum.pl/topic/888872-dlnowy-npc/

 

Gdy to pobrałem mam tam pliki takie jak :

motlist.txt

npc_keyto.dds

npc_keyto.gr2

npc_keyto.msm

wait.gr2

wait.msa

wait_1.gr2

wait_1.msa

 

 

Gdzie muszę te pliki wżucić ?? Co muszę dodadkowo dodać gdzie itp :),mam nadzieje że pomożecie mi.

Pozdrawiam.

Specjalista
Opublikowano
1.Pobierasz pliki z Npc


2.Wypakowywujesz npc z Clienta


3.Stworzy Ci się folder npc dodajesz do niego folder z nowym npc


4.Stworzy Ci się również plik npc.xml dodajesz do niego wpisy


5.Pakujesz


6.Wypakowywujesz plik root , szukasz npclist.txt dodajesz do niego wpisy nie zapomninając o tabach


7.Wypakowywujesz locale_pl , kopiujesz mob_proto do folderu gdzie masz packera..


8.Wypakowywujesz mob_proto


9.Dodajesz wpisy do mob_proto.xml


10.Pakujesz mob_proto


11.Wchodzisz w Navicat-->player-->prawym myszki-->console wklejasz zapytanie od Npc


12.Dajesz reboota


13.Cieszysz się nowym Npc

Pomogłeś,pomogę kiedy tylko brachu mogę!

 

graphic.png

 

Opublikowano

Ok,jak zadziała to masz limit lajków :)

 

 

@Up a wiesz może dlaczego jak dodałem tak jak napisałeś,gdy wpisuje komende /m id to go nie widać ??

Specjalista
Opublikowano

Hmm. Szczerze nie mam pojęcia dlaczego.

Może ktoś kto bardziej się zna na tym niż ja Ci pomoże :).

 

@Tak jeszcze zapytam w syser Ci wywala jakieś błędy ??

Pomogłeś,pomogę kiedy tylko brachu mogę!

 

graphic.png

 

Opublikowano

Kurcze :/,sek zaraz Ci podam syser jak coś bd w nim

 

 

Syser : http://wklej.to/7ICmy

 

Dodałem jeszcze npc z tego tematu

http://www.mpcforum.pl/topic/825896-dl-nowy-kowal-od-venoxpl/

chciałem zobaczyć czy ten bd działał lecz dalej to samo jak i na 1 npct tak samo z 2.

Przywpłuje go komendą lecz nie widać go :

Syser

 

 

 

1113 16:19:57340 :: GRANNY: r:/granny/rt/granny_file_info.cpp(145): File has run-time type tag of 0x8000000f, which doesn't match this version of Granny (0x80000010). Automatic conversion will be attempted.
1113 16:21:05598 :: CRaceManager::RegisterRacePath : RACE[45243] LOAD MSMFILE[d:/ymir work/npc2/npc_keyto/npc_keyto.msm] ERROR
1113 16:21:05618 :: CRaceManager::GetRaceDataPointer: cannot load data by dwRaceIndex 45243
1113 16:21:05618 :: CPythonCharacterManager::CreateInstance VID[59686] Race[45243]
1113 16:21:15762 :: CRaceManager::GetRaceDataPointer: cannot load data by dwRaceIndex 7101
1113 16:21:15762 :: CPythonCharacterManager::CreateInstance VID[59691] Race[7101]
1113 16:21:24345 :: granny_shared_vbs:
1113 16:21:24345 :: 0: 40
1113 16:21:24351 :: 1: 20
1113 16:21:24355 :: 2: 20
1113 16:21:24373 :: 3: 40
1113 16:21:24379 :: 4: 1
1113 16:21:24380 :: 5: 20
1113 16:21:24381 :: 6: 1
1113 16:21:24381 :: 7: 0
1113 16:21:24381 :: 8: 0

 

Opublikowano

Za duże id npc, dlatego szuka modelu w npc2 zamiast w npc. Ustaw jakieś z przedziału 9000-29999.

Opublikowano

Ok,już sprawdzam,zaraz dam edita :)

 

Pierwszy npc działa lecz z 2 dalej to samo (id zmienione)

 

syser

 

 

 

1113 17:25:44662 :: GRANNY: r:/granny/rt/granny_file_info.cpp(145): File has run-time type tag of 0x8000000f, which doesn't match this version of Granny (0x80000010). Automatic conversion will be attempted.
1113 17:27:10817 :: CRaceManager::RegisterRacePath : RACE[11991] LOAD MSMFILE[d:/ymir work/npc/kowal_mar/kowal_mar.msm] ERROR
1113 17:27:10834 :: CRaceManager::GetRaceDataPointer: cannot load data by dwRaceIndex 11991
1113 17:27:10834 :: CPythonCharacterManager::CreateInstance VID[59568] Race[11991]
1113 17:28:45119 :: granny_shared_vbs:
1113 17:28:45119 :: 0: 40
1113 17:28:45129 :: 1: 20
1113 17:28:45130 :: 2: 20
1113 17:28:45136 :: 3: 40
1113 17:28:45139 :: 4: 1
1113 17:28:45139 :: 5: 20
1113 17:28:45140 :: 6: 1
1113 17:28:45141 :: 7: 0
1113 17:28:45141 :: 8: 0

 

Opublikowano

f5

 

A sprawdzałeś ścieżke? w pliku .msm?

może być tak że plik kowal_mark.msm ma się znaleść w npc, a reszta plików w npc2

 

Mialem tak kiedyś przy dodawaniu petów,czy wierzchowca...

Pomogłem? Daj Lubie to! :)

 

2252770056.png

Opublikowano

 

A sprawdzałeś ścieżke? w pliku .msm?

może być tak że plik kowal_mark.msm ma się znaleść w npc, a reszta plików w npc2

 

Mialem tak kiedyś przy dodawaniu petów,czy wierzchowca...

 

kowal_mark.msm

 

 

 

ScriptType RaceDataScript

 

BaseModelFileName "d:/ymir work/npc/kowal_mark/kowal_mark.gr2"

 

Group AttachingData

{

AttachingDataCount 2

 

Group AttachingData00

{

AttachingDataType 1

 

isAttaching 1

AttachingModelIndex 0

AttachingBoneName "Bip01"

 

CollisionType 1

 

SphereDataCount 1

Group SphereData00

{

Radius 28.000000

Position 0.000000 0.000000 0.000000

}

}

 

Group AttachingData01

{

AttachingDataType 1

 

isAttaching 1

AttachingModelIndex 0

AttachingBoneName "Bip01"

 

CollisionType 3

 

SphereDataCount 1

Group SphereData00

{

Radius 50.000000

Position 0.000000 0.000000 0.000000

}

}

}

 

 

 

 

Raczej chyba nie to :/

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...