Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Ile mi to uciągnie osób?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, W sobotę startuje Mój serwer MineGuild. Ale zastanawiam się czy 120 slotów Starczy, Ale obawiam się że będzie to za mało. Na serwerze będzie:

- ok. 18 Pluginów

- Ok. 10 skryptów

- Border na 5k

- Maszyna 16GB Ram z ownserwer.pl

- Silnik Spighot 1.6.4

 

Aktualny pomiar z maszyny testowej:

 

886.07mb \ 900mb Ram

 

Wykorzystanie procesora: 6.80 %

 

Ile najlepiej slotów ustawić, Aby nie było lagów?

Opublikowano

16GB ramu? uciągniesz z 300 slotów, serwer 10GB ramu miał 100 slotów więc jakoś tak 250 - 300 możesz dać, jeszcze tyle pluginów i skryptów to wogóle możesz dać 350 :P

Opublikowano

Ja lubię jak na serwerze jest 100mb na slot czyli postawiłbym 150-160 slot

Opublikowano

Ja rowniez do 150-170 slotow + spigot

Dlaczego?

 

Mam doswiadczenie teraz mam server 130slotow

Na 12GB ramu aby nie bylo lagow

 

Co prawda server nie wystartowal ale sprawdzam wszystko

 

Ja bym dam ewentualnie 200slotow co by bylo maxem

 

350slotow to chyba na czystym spigocie :P

 

Dalbym na start servera 125slotow

Wircej graczy = wiecej slotow ;)

 

JEB*C MINESKY.PL !!! PJONA!

2rwqg40.jpg

Opublikowano

No prosze Cie ownserver i maszyna ?! Prędzej kupić dedyka na ovh i postawić 200 slotów z nawet 25 pluginami.

avatar_14518339374nlip.jpg


 


 


,,Vape is good, vape is my life"

Opublikowano

Skrypty nie działają prawidłowo na silniku Spigot więc może pojawić Ci się spora ilość bugów przy większej ilości graczy.

Co do tematu to 140-150 slotów. Nie zapominajmy o tym, że gracze będą generować świat (aktywne chunki) co powoduje bardzo duże wykorzystanie procesora.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...