Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

instalacja serwera metin2 na os freebsd (dedyk) + pliki terenzo ;)


ownsystem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

LIp6k.png

glowne.png

LIp6k.png

wymagania.png

LIp6k.png

 

UWAGA! Przy 64 bitowych systemach radzę wybierać od 8.3 wzwyż gdyż jest najlepsza dostępność libków na oficjalnym ftp freebsd. :)


- Klient FTP - wybierzcie swój ulubiony,
- Klient SSH - tutaj zamiast putty polecę jego bardziej rozbudowany odpowiednik: mRemoteNG. Ściągnij z:

http://mremoteng.org/download

Co nam daje? Autologowanie, możliwość operowania na kilku protokołach (rdp, telnet, ssh, etc)
- Serwera dedykowanego/vps z zainstalowanym systemem freebsd,

 

LIp6k.png

polaczenie.png

LIp6k.png

Zaczynamy od utworzenia połączenia w programie (jeśli włączacie go poraz pierwszy zaznaczcie 'recommended settings'). W sumie, zrobię krótki videotutorial jak dodać nowe połączenie w tym oto cudzie.


link do filmu #1:

http://tinypic.com/player.php?v=9bd4ea&s=5#.UnJ__OxK3gE

link do filmu #2:

http://imageshack.us/clip/my-videos/513/9dkrgjststfmxlapuxcmmf.mp4/


Okej, jesteśmy już połączeni, super.

LIp6k.png
prace.png

LIp6k.png

ntpdate pl.pool.ntp.org

Oraz przed pobieraniem portów wiele osób lubi sobie zmienić hostname, na np. nazwę swojego serwera Metin2, podpunkt dla chętnych.
Czyli, że zamiast

cokolwiek# komenda

Będziemy mogli mieć na przykład

SuperProMT2# komenda

hostname <nazwa> | przykładowo: hostname SuperProMT2


Teraz pobierzmy porty - właśnie, czym są porty? Laikom opisałbym to tak - porty to kolekcja aplikacji/usług do zainstalowania na naszym systemie.

portsnap fetch extract

- Dodatkowo flaga extract odrazu je wypakuje. Teraz najlepiej zrobić sobie kawkę i obejrzeć godzinny serial. Instalacja trwa około godziny, czasami nawet dłużej. Nie ma co się dziwić, baza portów jest wyjątkowo wielka - ponad 24000 portów. Zależność czasu oczekiwania to oczywiście konfiguracja sprzętowa oraz łącze. Okej. Wszystko się pobrało? Czas na zainstalowanie serwera mysql.


LIp6k.png

sql.png

LIp6k.png

cd /usr/ports/databases/mysql55-server/ && make -DBATCH install clean

Również teraz będziemy musieli poczekać jak w przypadku pobierania portów, zależy to od szybkości łącza oraz konfiguracji sprzętowej. Po zainstalowaniu się ponownie ujrzymy naszą nazwę hosta. Teraz dodajemy mysql do rca.

echo 'mysql_enable="YES"' >> /etc/rc.conf

I restartujemy system.

reboot

Czekamy kilka minut i łączymy się ponownie, i jedziemy dalej.

Instalujemy najlepszy (jak dla mnie) edytor, (można używać ee) nano:

cd /usr/ports/editors/nano
make -DBATCH install clean
ln -s /usr/local/bin/nano /usr/bin/nano

I później

cd /usr/ports/shells/bash
make -DBATCH install clean

A po wszystkim wpisujemy:

rehash

Wpisujemy cd /usr && mkdir nic && cd nic && nano mysql. Skopiujcie i wklejcie do edytora prawym przyciskiem myszy to.

echo  "Wprowadz nowe haslo ktorego bedziesz uzywal do mysql"
echo -n "WPISZ HASLO: "
read haslo
echo "W celach bezpieczenstwa wprowadz ponownie to samo haslo!"
echo -n "WPISZ HASLO: "
read haslo2
if [ "$haslo" = "$haslo2" ]
then
/usr/local/bin/mysqladmin -u root password $haslo
mysql -u root --password='$haslo' -e "CREATE USER 'root'@'%' IDENTIFIED BY '$haslo'; GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' WITH GRANT OPTION; FLUSH PRIVILEGES"
mysql -u root --password='$haslo' -e "CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2!@#'; GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION; FLUSH PRIVILEGES"
else
echo 'Hasla nie zgadzaja sie, sprobuj ponownie!'
exit
fi

Później CTRL+O i enter aby zapisać plik i CTRL+X aby wyjść z edytora. Teraz wpisujemy

chmod +x mysql && ./mysql

Wpisujecie swoje hasło w polu dwa razy. Voila. Gotowe.

 

LIp6k.png

64.png

LIp6k.png

 

 

Jeśli jesteście posiadaczami 64bitowych systemów upewnijcie się, że posiadacie system < 8.3 Jeśli nie, odsyłam do poradnika tego: Klik.

 

A więc, jeśli spełniliśmy warunki i mamy system większy lub równy 8.3 to jedziemy. Wpisujemy sysinstall i przechodzimy odpowiednio:

 

Configure -> Distributions -> jedziemy na dół i spacją zaznaczamy lib32, później strzałka prawo lewo i okej. Wybieramy ściąganie z FTP i potwierdzamy (najlepiej main server). Teraz tylko instalujemy compat7x

cd /usr/ports/misc/compat7x && make -DBATCH install clean

LIp6k.png
terenzo.png

LIp6k.png

Jesteście gotowi na odpalenie swojego serwera, tylko musicie wgrać pliki serwerowe. Polecam pliki Terenzo z tematu:

http://www.mpcforum.pl/topic/768196-dl-czyste-serverfiles-by-terenzo/

Pozwolilem je sobie wrzucic na swoj serwer i ponownie przygotowac skrypt bash ktory zrobi za was wszystko. :)

fetch -o /root http://mtaf.pl/cdn/cmd.tar.gz
fetch -o /var/db/mysql http://mtaf.pl/cdn/db.tgz
cd /usr
mkdir home
cd home
fetch http://mtaf.pl/cdn/sf.tgz
tar zxvf sf.tgz
tar zxvf cmd.tar.gz
cd /var/db/mysql
tar zxvf db.tgz
cd ~
tar zxvf cdm.tar.gz

Wpisujemy: nano pobierz, Wklejamy zawartość pliku

Później CTRL+O i enter aby zapisać plik i CTRL+X aby wyjść z edytora.

Teraz aby nadać prawa wykonywania: chmod +x pobierz

 

Oraz aby odpalić skrypt - ./pobierz

 

Teraz nadajemy chmody 777 katalogom/podkatalogom i plikom za pomocą ulubionego klienta ftp.

Wszystkim w /var/db/mysql
Całemu /usr/home
I plikom startowym z /root (start,stop,qc)

i rule this fucking kingdom, you are my bitch

Opublikowano

Dużo się nie musiałeś opisywać ponieważ większość załatwi:

 

 

fetch -o /root http://mtaf.pl/cdn/cmd.tar.gz
fetch -o /var/db/mysql http://mtaf.pl/cdn/db.tgz
cd /usr
mkdir home
cd home
fetch http
://mtaf.pl/cdn/sf.tgz
tar zxvf sf.tgz
tar zxvf cmd
.tar.gz
cd
/var/db/mysql
tar zxvf db
.tgz
cd
~
tar zxvf cdm.tar.gz

 

W sumie to nawet dobrze ponieważ nie będzie pytań typu "A gdzie to wgrać?", "Jak zrobić slimki?", "Jak rozpakować te pliki?"

 

Było już parę podobnych poradników ale twój się jednak wyróżnia ;)

 

Może opisałbyś instalacje np. jakiś filtrów IP czy innych rzeczy :P Chyba że takie poradniki już są.

8910814572903361049127.png

Opublikowano

Dużo się nie musiałeś opisywać ponieważ większość załatwi:

 

W sumie to nawet dobrze ponieważ nie będzie pytań typu "A gdzie to wgrać?", "Jak zrobić slimki?", "Jak rozpakować te pliki?"

 

Było już parę podobnych poradników ale twój się jednak wyróżnia ;)

 

Może opisałbyś instalacje np. jakiś filtrów IP czy innych rzeczy :P Chyba że takie poradniki już są.

 

Są, ale w nienajlepszej jakości. Jak dla mnie instalacja tego typu rzeczy średnio pomaga, ale skoro chcesz.

i rule this fucking kingdom, you are my bitch

Opublikowano

CTRL+O w edytorze nano to zapisanie pliku (naciskamy kombinacje i enter)

CTRL+X to wyjście,

chmod +x pobierz to nadanie praw wykonywania,

./pobierz - odpalenie pliku.

 

Rozpiszę to bardziej w poradniku jakby ktoś nie czaił.

i rule this fucking kingdom, you are my bitch

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...