Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Program wyłączający dany proces po czasie


d'emploi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

AutoIt:

If ProcessExists("proces.exe") Then
	Sleep(10000)
	ProcessClose("proces2.exe")
EndIf

C#:

void ProcesJestZamknij(Process proces)
{
    proces.Refresh();

    if(proces.HasExited)
    {
        proces2.Close();
    }
}

Wystarczyłoby, byś poszukał w google sprawdzanie czy jest proces i zamykanie go (jak znasz trochę programowanie to banalnie jest zmienić na inny).

9obpmnjr.png

Opublikowano

AutoIt:

If ProcessExists("proces.exe") Then
	Sleep(10000)
	ProcessClose("proces2.exe")
EndIf

C#:

void ProcesJestZamknij(Process proces)
{
    proces.Refresh();

    if(proces.HasExited)
    {
        proces2.Close();
    }
}

Wystarczyłoby, byś poszukał w google sprawdzanie czy jest proces i zamykanie go (jak znasz trochę programowanie to banalnie jest zmienić na inny).

 

Cos ten kod do autoit nie dziala.. Jako pierwszy proces wpisalem notepad.exe a jako drugi chrome.exe

Wiec debuguje F5, odpalam notepad i chrome nadal stoi.. Co robie zle ?

Opublikowano

 

Cos ten kod do autoit nie dziala.. Jako pierwszy proces wpisalem notepad.exe a jako drugi chrome.exe

Wiec debuguje F5, odpalam notepad i chrome nadal stoi.. Co robie zle ?

jest to tylko jakby funkcja.. wykonuje się raz, by sprawdzało cały czas musisz dodać pętlę główną programu... np While.

9obpmnjr.png

Opublikowano

Gdzie mam blad w skrypcie?

$opera = "C:\Program Files (x86)\Opera\opera.exe"

While 1

If ProcessClose("chrome.exe") Then

Run($opera)

EndIf

WEnd
Opublikowano

 

Gdzie mam blad w skrypcie?

$opera = "C:\Program Files (x86)\Opera\opera.exe"

While 1

If ProcessClose("chrome.exe") Then

Run($opera)

EndIf

WEnd

To jest bez sensu całkowicie... chciałeś sprawdzić czy pojawi się proces, a nie zostanie zamknięty. Później zamiast zamykać, ty otwierasz go.

9obpmnjr.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...