Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak naprawić cicho grającą muzykę w kliencie


Pawemol13

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

zapewne wielu z was ma taki problem, że muzyka w grze gra strasznie cicho. Jest to spowodowane błędną opcją w root --> game.py klienta. Oto sposób jak to naprawić.

 

1. Wchodzimy w root --> game.py

2. Wyszukujemy tą linijkę:

snd.SetMusicVolume(systemSetting.GetMusicVolume()*net.GetFieldMusicVolume())

3. Po czym zmieniamy ją na taką:

snd.SetMusicVolume(systemSetting.GetMusicVolume())

No i teraz pakujemy roota i w grze już mamy efekt głośno grającej muzyki tak jak na plu.

Funkcja

net.GetFieldMusicVolume()
pobiera chyba głośność z serwera, ale nie jestem pewien.

 

 

Enjoy!

Opublikowano

można to też zmienić w pliku settings.lua, który znajduje się w localach po stronie serwera.

add_bgm_info( 1, "enter_the_east.mp3", 0.5); <- 0.5 jest tą wartością, która jest pobierana przez funkcję net.GetFieldMusicVolume()

Opublikowano

 

 

Witam,

zapewne wielu z was ma taki problem, że muzyka w grze gra strasznie cicho. Jest to spowodowane błędną opcją w root --> game.py klienta. Oto sposób jak to naprawić.

1. Wchodzimy w root --> game.py

2. Wyszukujemy tą linijkę:

snd.SetMusicVolume(systemSetting.GetMusicVolume()*net.GetFieldMusicVolume())

3. Po czym zmieniamy ją na taką:

snd.SetMusicVolume(systemSetting.GetMusicVolume())

No i teraz pakujemy roota i w grze już mamy efekt głośno grającej muzyki tak jak na plu.

Funkcja

net.GetFieldMusicVolume()

pobiera chyba głośność z serwera, ale nie jestem pewien.

 

Enjoy!

Przyda się ;) Ale może nie mi, bo muzyki nie podsiadam xD

 

 

można to też zmienić w pliku settings.lua, który znajduje się w localach po stronie serwera.

add_bgm_info( 1, "enter_the_east.mp3", 0.5); <- 0.5 jest tą wartością, która jest pobierana przez funkcję net.GetFieldMusicVolume()

Zgadzam się z tą wypowiedzią, bo można po stronie serwera też wyregulować głośność

 

 

A po co się z tym jebać, tak masz pobieraną wartość jaką ustawiłeś se w configu w kliencie.

Aczkolwiek Pawelom13 ma więcej racji, bo po co się bawić w pliku serwerowym jak można iść na skróty :D ? Chyba, że ktoś chce jakąś muzyczną atmosferę wytworzyć, że w mieście cichutko, a na katakumbach jak huknie to strach się bać iść dalej :D

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

@Update

 

Jest jescze jeden bug, tzn gdy przesuwamy suwak zmieniania muzyki w opcjach muzyka się wgl. wycisza, ale to też idzie naprawić.

 

1. Wyszukujemy w root -- > uioption.py tą funkcję:

 

def OnChangeMusicVolume(self):
 

2. W funkcji tej wyszukujemy:

snd.SetMusicVolume(pos * net.GetFieldMusicVolume())		

3. Zmieniamy to na:

snd.SetMusicVolume(pos)

 

Zapisujemy, pakujemy root i od teraz można normalnie zmieniać głośność muzyki w grze. Enjoy!

Opublikowano

Prawdę mówiąc ja nie rozumiem problemu... Muzykę normalnie można sobie podkręcić w cliencie, że się nie da wytrzymać przy niej... No chyba, że na client 2010+ zostało to zmienione, to wtedy zwracam honor.

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...