Skocz do zawartości

[Pytanie] od czego zaczac w robieniu gry

Baggios

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu znów wyskakują z frameworkami do malutkiego, amatorskiego projektu tworzonego przez pr0-programistę. W jego wypadku to tylko utrudni sprawę.

No nie wiem.

Nie mając żadnego pojęcia o pehapie, który do wykreowania dobrego kodu potrzebuje naprawdę jakiejś wiedzy i umiejętności, lepiej jest skorzystać z gotowych rozwiązań; bo i działać będą, a przynajmniej nie zezwoli to komuś wrednemu na wykorzystywanie braku wiedzy programisty.

Poznać framework i go _poprawnie_ wykorzystać to o wiele większa sztuka (zwłaszcza jeśli mówimy to tym spagetti jakim jest kohana). Samo php można ogarnąć w jeden wieczór, obsługę formularzy (mam na myśli wszystko, GET, POST, COOKIE itd.) i filtrowanie tego drugi wieczór, baza danych - trzeci wieczór.

Przeczytać całą dokumentację fw zejdzie się dłużej jeśli ktoś nie widzi rozrywki w czytaniu.

Poznać framework i go _poprawnie_ wykorzystać to o wiele większa sztuka (zwłaszcza jeśli mówimy to tym spagetti jakim jest kohana). Samo php można ogarnąć w jeden wieczór, obsługę formularzy (mam na myśli wszystko, GET, POST, COOKIE itd.) i filtrowanie tego drugi wieczór, baza danych - trzeci wieczór.

Przeczytać całą dokumentację fw zejdzie się dłużej jeśli ktoś nie widzi rozrywki w czytaniu.

Sugerujesz, że ktoś nie mający styczności z programowaniem, nauczy się PHP i MySQL w 3dni? śmiem twierdzić ze co najwyżej to by ogarnął podstawowe rzeczy(zmienne, pętle, może nawet funkcje).

Nie pomagam na PW, od tego macie forum!!!

#PHP-things

08FMpDu.png

print() -> drukuj() (pomijając echo)

_GET[] -> _pobierz[] (pobierz (od użytkownika))

exit() -> wyjście()

stripslashes() -> usunslashe()

function xxx () -> funkcja xxx()

while (){} -> dopóki (){}

if (){}else{} -> jeżeli (){}jeśli nie{}

itd. itd.

zmienne mają dowolne typy, dowolnej wielkości i deklarujesz je w dowolnym miejscu

wszystkie zmienne mają $, nie miesza się z funkcjami

Już to mówiłem, nauka php jest nawet prostsza od logo komeniusza (tego żółwia)

Ja rozumiem, kiedy angielski nie był obowiązkowy, ale teraz w przedszkolu go uczą. znasz angielski - znasz php.

Po części zgadzam się z foxbondem.

Podstawy pehapa są prostsze od Pascala i wystarczą do wszelkich startowych projektów.

Zasugerowałem użycie frameworka dlatego, że jeśli chcemy robić coś konkretnego i *dużego* (a projekt gry, nie ukrywajmy, łatwym i prostym projektem nie jest), to dla osoby która nigdy nie robiła projektów tego gabarytu może być to trudne do wykonania, za pośrednictwem core-pehapa, czystego pehapa.

Frameworki o tyle są fajne, że mają gotowe schematy, gotowe struktury; dzięki czemu ta [często] mniej przyjemna część pracy omija programistę. ;-)

@2up

Po 1. Postawię cię w takiej samej sytuacji, jak ty innych, nauczy się jakiegoś języka(np. rosyjskiego) w (poszalejmy) 4 wieczory.

Po 2. Skąd ktoś ma wiedzieć dlaczego trzeba usuwać slashe?

Po 3. Na pewno komuś nowemu dużo mówi "_GET[] -> _pobierz[]", skąd ma wiedzieć jak to przekazać?

Po 4. Nie stawiaj wszystkich na swoim poziomie.(chciałbym widzieć twoje początki)

Nie pomagam na PW, od tego macie forum!!!

#PHP-things

08FMpDu.png

" print() -> drukuj() (pomijając echo)

exit() -> wyjście()

if (){}else{} -> jeżeli (){}jeśli nie{} "

Tak to ja też ci mogę opisać jakiś język w którym PRÓBUJESZ programować ;)

zresztą..przecież języki programowania specjalnie "projektują" tak, żeby było jak najprościej..

" print() -> drukuj() (pomijając echo)

exit() -> wyjście()

if (){}else{} -> jeżeli (){}jeśli nie{} "

Tak to ja też ci mogę opisać jakiś język w którym PRÓBUJESZ programować ;)

zresztą..przecież języki programowania specjalnie "projektują" tak, żeby było jak najprościej..

Hehehe. Nie. Języki ezoteryczne, bulwo.

http://en.wikipedia.org/wiki/Brainfuck na przykład. Albo Chef. :-) Generalnie poczytaj.

Mimo, że niektórzy już się wypowiedzieli, to może potwierdzę ich komentarz, ponieważ na pewno najważniejszym językiem jaki będziesz musiał opanować jest to język PHP. Do tego umiejętność obsługi baz mysql, nie wspominając nawet o zaawansowanej wiedzy o języku (opisowym) html. Dodatkowo, żeby było jeszcze lepiej warto zapoznać się z jQuery. Rozumiem, że skoro jest to zakład z ojcem nie będzie problemu z grafiką. xD Ale co do grafiki no to oczywiście do zabawy ze stylem strony... CSS. :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Pytanie] od czego zaczac w robieniu gry   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...