Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[DL]Skrypt na serwer DEDYKOWANY = start,restart,wylaczenie serwera komeda PuTTy = sh server.sh [start,stop,status,restart]


Zamorak669

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

  1. #!/bin/sh
  2. folder="WASZ FOLDER Z SERWEREM"
  3. case "$1" in
  4. start )
  5. if [ -e ~/sv/server.log.lck ] ; then
  6. echo "Serwer już dziala!"
  7. else
  8. cd $folder
  9. screen -dmS $LOGNAME java -Xmx4096->tu dalem 4 GB zmiencie to<-M -jar spigot.jar
  10. echo "Serwer wystartował!"
  11. fi
  12. ;;
  13. konsola )
  14. if [ -e ~/sv/server.log.lck ] ; then
  15. cd $folder
  16. screen -x $LOGNAME
  17. echo "Konsola otwarta!"
  18. else
  19. echo "Serwer jest wylaczany!"
  20. fi
  21. ;;
  22. stop )
  23. if [ -e ~/sv/server.log.lck ] ; then
  24. cd $folder
  25. screen -X -S $LOGNAME quit
  26. echo "Serwer zatrzymany!"
  27. else
  28. echo "Serwer już jest wylaczany!"
  29. fi
  30. ;;
  31. up )
  32. cd $folder
  33. screen -X -S $LOGNAME quit
  34. rm spigot.jar
  35. screen -dmS $LOGNAME java -Xmx4096M -jar spigot.jar
  36. echo "Serwer zostal zaktualizowany!"
  37. echo "Dostepne komendy: sh server.sh (start|stop|up|konsola)"
  38. ;;
  39. pomoc )
  40. echo "==============`date`==================="
  41. echo "start - odpala serwer"
  42. echo "stop - zatrzymuje/zabija(zalezy od stanu) serwer"
  43. echo "up - zatrzymuje serwer, aktualizuje go, i odpala na nowo"
  44. echo "konsola - otwiera konsole"
  45. echo "back - tworzy backup (kopia zapasowa)"
  46. echo "status - sprawdza status serwera"
  47. echo "================================================="
  48. ;;
  49. back )
  50. screen -X -S $LOGNAME quit
  51. sleep 5
  52. zip -r $LOGNAME-`date +%d-%m-%y+%H:%M`.zip $folder
  53. cd $folder
  54. screen -dmS $LOGNAME java -Xmx4096M -jar spigot.jar
  55. echo "Backup wykonany!"
  56. echo "Backup jest w pliku $LOGNAME-`date +%d-%m-%y+%H:%M`.zip"
  57. ;;
  58. status )
  59. if [ -e ~/$folder/server.log.lck ] ; then
  60. echo "Serwer dziala"
  61. else
  62. echo "Serwer nie dziala!"
  63. fi
  64. ;;
  65. esac

 

 

 

 

http://pastebin.com/r8s21vbe

 

TU MACIE KOD ZE WSZYSTKIM CALY ZAKOŃCZONY

Proszę zwróćcie uwagę na MB przypisane do serwera ja przypisałem: 4096 czyli 4 GB

dalej macie nazwe waszego Silnika w moim przypadku Spigot możecie też używać Bukkita.

Polecam Spigota

 

 

1 GB = 1024M

2 GB = 2048M

 

minimalne MB dla jednego gracza na Silniku Bukkit to 64M stabilne 100M

100 Slotow = 6400MB Minimalne + około 200/300MB na maszynę

Dlatego polecam Spigota to Silnik który wymaga mniej MB

100 Slotów = 4096MB - Tyle używam ja i bez LAGA !

 

 

 

Aby stworzyć serwer używając tego skryptu:

 

Wklej wszystko do pliku server.sh

  1. Wpisz komendę (Ta komenda pobierze ci najnowszy silnik spigot oraz uruchomi serwer) sh server.sh up

     

  2. Aby zobaczyć menu pomocy wpisz sh server.sh pomoc

     

  3. Wszystkie komendy wpisuj po sh server.sh np.:

     

    sh server.sh start

SKRYPT WYKONALA EKIPA: ModernPoland

2m3QuoH.png


Opublikowano

Daj to na PasteBin najlepiej, bo tutaj nic nie widać... ;)

 

Pozdrawiam.

Dokładnie

 

A co do tematu to bardzo przydatne parę osób na pewno z tego skorzysta

 

 

Pozdrawiam.

Chcesz pogadać ze mną!? Jak tak to TS: ts3.polserw.pl:1234

 

Opublikowano

Wszystko fajnie, tylko podaj autora jeśli nim nie jesteś to łamiesz zapewne prawa autorskie (polskie prawo)

 

Wklej na hosting

wklej.to

pastebin.com

 

Opisz dokładniej wszystko :p

Pomagam w tworzeniu for IPB za darmo. Trzy letnie doświadczenie.

Opublikowano

Bardzo ciekawe i przydatne

Serwer PVP 1.7.2 IP: Mc-Team.pl:25566

Serwer SkyBlock 1.7.2 IP: Mc-Team.pl:25567

Serwer Survival+Frakcje 1.7.2 IP: Mc-Team.pl

Opublikowano

Wszystko fajnie, tylko podaj autora jeśli nim nie jesteś to łamiesz zapewne prawa autorskie (polskie prawo)

 

Wklej na hosting

wklej.to

pastebin.com

 

Opisz dokładniej wszystko :P

Autorem jest Nasza sieć. W Pełni Autorski

 

Dziękuję serdecznie za Podpowiedzi postaram się je naprawić i wstawie skrypt :)

2m3QuoH.png


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...