Skocz do zawartości
  • 0

BSOD everywhere ! Zapraszam do przeczytania i pomocy !

Viserion

Pytanie

Witajcie, drodzy forumowicze!

Ostatnimi czasy mój pc doprowadza mnie do szewskiej pasji za każdym razem, kiedy chcę zrobić coś innego niż sprawdzenie poczty. Mianowicie, musiałem postawić od nowa win7, bo dysk SSD 60 gb jednak na niego nie wystarczał i po paru miesiącach użytkowania zaczęły się problemy z systemem (bo zapychał dysk) m.in. otwieranie się folderów w nowych oknach po każdym dwukrotnym kliknięciu (w ustawieniach nie dało się tego zmienić, było ustawione ,żeby otwierał w tym samym oknie, a otwierane były nowe folery). Potem czcionki poszły się .. tzn. zabrakło polskich znaków w całym windowsie, czcionka się zmieniła a przy wpisywaniu adresu do przeglądarki widziałem symbole koników. Na koniec przestały się odpalać bardziej wymagające programy, takie jak gra Planetside2 oraz włączać nagrywanie w programach takich jak fraps, mirlis i dxtory. Zdecydowałem się na format. Tutaj się musiałem bawić 3 dni (!), żeby system zainstalował się poprawnie na dysku hdd 260gb z SSD jako cache. Kiedy mi się w końcu udało przebrnąć przez instalacje i wyglądało to w miarę porządnie zrobiłem aktualizacje i zainstalowałem najważniejsze programy (Pakiet Adobe Master Colletion CS6, przeglądarki, planetside2 (gra) oraz Dxtory). Odpaliłem na próbę planetside2 - blueskreen od razu po wejściu do gry. Trochę się pobawiłem w biosie i jakoś problem przeszedł. Udało mi się bez problemów grać przez 2 dni (niedziela, poniedziałek) potem byłem zajęty aż do piątku (do szkoły wstaje 4:45 rano , wracam ok.18 do domu i nie mam czasu nawet kompa odpalić). W tym czasie moja rodzina co najwyżej coś patrzyła w internecie. W piątek czekała mnie niespodzianka. BSOD wrócił z hukiem i jest nieustępliwy. Pojawia się przy każdym intensywniejszym wysiłku komputera (włączenie planetside2, renderowanie filmu w adobe premiere pro cs6 itd.). Co ciekawe raz się zdarzyło ,że dał mi pograć 20 min po czym znowu komputer się ściął. Absolutnie nie mam już pomysłu co z tym fantem zrobić. Zaznaczam ,że kiedyś miałem taki sam problem. BSOD także zaczął pojawiać się znikąd i w takich samych sytuacjach. Wtedy wydawało mi się ,że to wina przeciążenia karty nie stworzonej do grania (quadro 2000), więc wymieniłem ją na GTX'a 680. Wtedy BS pojawił się jeszcze raz i zniknął. Teraz po reinstalacji systemu wrócił na GTX'e, a ja nie mam zamiaru go wymieniać na Titana. Wcześniej był zainstalowany windows 7 prof. 64 bit , teraz ultimate 64 bit. Wydaje mi się ,że to już wszystko, co mogłem napisać o problemie. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało. Poniżej zamieszczam specyfikację komputera i bardzo Was proszę o pomoc! Zaznaczam ,że chciałbym dostać się do łódzkiej filmówki,a z BSODem podczas renderingu filmów mam marne szanse stworzyć jakieś portfolio.

Dodam, że testowałem już kości ram ( nie wykryto błędów), czyściłem podzespoły, reinstalowałem sterowniki karty graficznej i przekładałem ją do innego slotu w płycie głównej. Ogólnie pomysły mi się skończyły.

CPU: Intel Core i7 2600K 3.4 GHz (Turbo 4,8GHz)

MOBO: ASrock P67 Extreme4 Gen3

GPU: Nvidia GTX 680 gigabyte O/C version chłodzenie Windforce x 3

PSU: XFX XXX Edition 650W Modular

RAM: Corsair DDR3 4x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance with Heatsink (blue)

HDD: WD Green WD10EARX (3,5",1TB, SATA/600)", 512GB, SATA/600) i Samsung 260GB, specyfikacji nie pamiętam, teraz go dołożyłem bo mi został ze starego laptopa i na nim stoi system. Wcześniej stał na SSD.

Dysk SSD:OCZ Agility 4 AGT4-25SAT3-64G (2.5" 64GB, SATA/600)

Monitor: Dell U2410 UltraSharp, 24", IPS, 1920x1200

Gryzoń: Razer DeathAdder BlackEdition

Klawiatura: Razer BlackWidow 2013

Słuchawki: Razer Megalodon 7.1

viserion.png

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum BSOD everywhere ! Zapraszam do przeczytania i pomocy !   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...