Skocz do zawartości

[Pytanie]Na ile wycenić taki zestaw?

YaszczuR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar sprzedać mój komputer. Zastanawia mnie tylko cena.

Podaje teraz "skład" zestawu:

Procesor: Intel Core i5 2550K 3.40GHz (3.70GHz-Turbo), 4 rdzenie,

Karta graficzna: Asus Radeon HD 7870 2GB GDDR5,

Płyta główna: Gigabyte GA-H61M-D2-B3 (rev. 1.0),

Zasilacz: OCZ 500W (Nie pamiętam dokładnie modelu :( ),

RAM: 8GB 1600MHz,

Dysk: WD Green 1TB.

Do zestawu dołączam:

- Głośniki Logitech S-220 (+subwoofer),

- Bezprzewodowa myszkę Logitech RX 650,

- Bezprzewodowa klawiaturę Logitech Deluxe 660 Cordless Desktop,

- System Windows 7 Home Premium 64bit (Polska wersja).

Na ile byście wycenili ten zestaw? Z góry dzięki :D

Dobra dodam jeszcze osiągnięcia:

- 100FPS w Battlefield 3 (Ustawienia graficzne ultra)

- 70FPS w Battlefield 4 Beta (Ustawienia graficzne wysokie, na ultra dostaje niski Input Lag (opóźnienie w ruchu myszki)

- 60FPS w Crysis 3 (Ustawienia graficzne wysokie, fxaa włączone)

- Grałem na tym sprzęcie w wiele gier, żadnych przycięć

Zbieracz warnów - Przetestowany w boju.

To co panowie. Kiedy warn za oczojebą sygnaturę? :P

Procesor - ~700-750zł

Płyta główna - 100zł

Karta graficzna - 600-630zł

Zasilacz - od 100 do 200zł (w zależności od modelu)

RAM - 200zł

Dysk - 130-140zł

Przydałyby się informacja na temat obudowy ;).

No chyba cie powaliło słodki jezusie... (chodzi o płytę główną, kosztowała mnie ona 200 zł. xDA karta graficzna to 1000zł

Dobra nasza, powinno pójść za 3tys. a o to mi chodziło? Jak myślicie, taka cena będzie OK?

No chyba cie powaliło słodki jezusie... (chodzi o płytę główną, kosztowała mnie ona 200 zł. xDA karta graficzna to 1000zł

Dobra nasza, powinno pójść za 3tys. a o to mi chodziło? Jak myślicie, taka cena będzie OK?

Więcej kultury by się przydało, widać, jaki poziom reprezentujesz.

Kogo to interesuje, że dałeś za to więcej ? Nikogo. Teraz to jest tyle warte, bo jak widzisz ceny poszły w dół, podzespoły do przodu. Nowy 7870 kosztuje 680-700zł, a w cenie 1000zł masz nowego GTX760 ;). Za 780zł wyrwiesz mocniejszego 270X (nówkę)

Za 3k nikt tego nie weźmie, bo wyrwie lepszy zestaw. Sam więcej jak 2,400zł bym nie dał. Jak już wystawiasz to głośniki możesz dać jako GRATIS podkreślając to w ofercie, bo propozycje będą i tak o ucięcie ceny i wywalenie peryferii ;).

Pozdro dla frajera, co to za 3k weźmie.

Zawsze lepsze to, niż gotowiec z allegro, ale niedojż, że używki bez gwarancji, to jeszcze za większą cenę, niż można nowe kupić...

I wątpię, że ktoś będzie chciał kupować razem z myszką klawiaturą etc. może jeszcze tapetę do pokoju dorzucisz?

Za to, co podałeś co masz w budzie wychodzi ~1800zł, może mniej, może więcej, nawet nie podałeś modelu budy (a co jak co, ale tacy desperaci, którzy nic się nie znają, a kupują to pierwsze się patrzą na budę).

436951440626370320491.png

Z tą gwarancją to tak 50%. Komp był składany (w życiu bym gotowca nie kupił) więc niektóre podzespoły cały czas taką gwarancję mają (płyta główna, procesor itp.)

no 3k to może faktycznie lekka przesada ale 2.7k-2.8k to już chyba w porządku nie?

Napisałem, ile ja bym dał za całość (z systemem i tymi pierdołami). Za więcej nikt normalny tego nie kupi ;).

Z tą gwarancją to tak 50%. Komp był składany (w życiu bym gotowca nie kupił) więc niektóre podzespoły cały czas taką gwarancję mają (płyta główna, procesor itp.)

no 3k to może faktycznie lekka przesada ale 2.7k-2.8k to już chyba w porządku nie?

Gwarancja na procesor mało kogo interesuje, tak samo RAM, wartość płyty podniesie się o 10-20zł.

Jak coś kupujesz i masz zamiar rok później sprzedać to weź pod uwagę, że NIGDY nie będzie to warte tyle samo. Już po włożeniu karty do komputera cena -5-10%.

Próbuj 2500zł za całość, i tak będziesz schodził z ceną. Najlepiej sprzedać na części, na samego cepa będzie sporo chętnych.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Pytanie]Na ile wycenić taki zestaw?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...