Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem z uruchomieniem komputera - nic nie pojawia się na monitorze.


CienkiGracz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, wczoraj odkurzałem sobie wszystkie wiatraczki w komputerze (prócz karty graficznej) i po podłączeniu wszystkiego tak jak powinno być (na 99,9% jestem pewny, że dobrze podłączyłem) komputer się uruchamiał i po chwili na monitorze wyskakiwała informacja "Disk boot failure, insert system disk and press enter". No to próbowałem pare razy włączyć - nic nie podziałało. Odłączyłem więć wszystko z zewnątrz, żeby móc rozkręcić komputer. Tam popatrzyłem czy wszystko jest podłączone i ponownie chciałem włączyć kompa. Nie wyszło, bo uruchamiały się wszystkie wiatraczki i nagle wszystko gasło. Ok, przeczytałem gdzieś w necie, że jak się odłączy cd-room to wszystko zadziała - gówno, ponownie nic nie pykło. Później ponownie rozkręciłem komputer,żeby podłączyć cd-room, sprawdziłem ponownie czy wszystko jest podłączone, po czym uruchomiłem go. Przy włączaniu tak jakby się musiał rozpędzać i ten taki charakterystyczny szum startującego komputera słyszę po +/- 3 razy, ale się uruchamia. Problem w tym, że nie "czyta" mi monitora, chodzi dokładniej o to, że cały czas mruga mi lampka przy monitorze, tak jak wtedy kiedy komp był wyłączony, a monitor włączony. Licze na rozwiązanie tego problemu, ale również liczę na to, że użyjecie najprostszego słownictwa jakie jest możliwe.

Opublikowano

Też mam problem z

Disk boot failure, insert system disk and press enter

 

Tylko, że ja włączam kompa, pojawia sie ten komunikat i reseta robie i już działa. Problem u mnie jest taki, że trzeba w biose ustawić ale jak ustawiam to i tak nie działa i zmiany w biose są takie jakie były. Przypuszczam, że mogła tobie jak i mi wypaść ZAWORKA z dysku i tak jest. U mnie to chyba w 80% przez zaworke ale nie jestem pewny. Oddam do naprawy może i niech robią :D

"Ten, który pokona samego siebie jest najpotężniejszym z wojowników."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...