Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Skroty klawiszowe f1-f12


VIP.NieWiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pewnien problem kupilem niedawno laptopa lenovo z win 8 zamaist pod f1 miec 3stronne wylacza mi sie glos nie moge uzywac wgl klawiszy f1-f12 poniewaz sa pod nimi skroty jak to zmienic wiem pod fn+f jest skill ale tak sie grac nie da

daje like

ZAUFAJ DOBRYM RADOM !!!

Opublikowano

Musisz wylaczyc dzialanie klawisza fn z biosu:

 

1. restart komputera (ewentualnie wlacz go, jesli jest wylaczony)

2. nacisnij f10, zeby wejsc do biosu (lub inny czasem klawisz, ktory to umozliwia)

3. wejdz do zakladki "system configuration" (konfiguracja systemu)

4. pozniej znajdz zakladke "action keys mode" (ustawienia klawisza fn)

5. nacisnij klawisz enter, by wejsc do zakladki enabled/disabled (wlacz/wylacz)

6. wybierz disable (wylacz)

8. nacisnij enter, by zachowac zmiany (save changes) i zrestaruj windowsa.

 

klawisze f1-f10 powinny dzialac bez klawisza fn.

Opublikowano

koło przycisku f12 oraz Insert Prt sc, widnieje napis Fn lock.Wcisnij go i po sprawie :) od teraz jak chcesz używać tych skrótów to wciskasz Fn + fxx

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

Przecież BIOS nie ma nic wspólnego z Twoją wersją Windowsa. Widocznie Twoja płyta główna ma inny BIOS, spróbuj wejść do biosu klikając

F2

Instert

Delete

Któryś z nich powinien zadziałać.

Opublikowano

koło przycisku f12 oraz Insert Prt sc, widnieje napis Fn lock.Wcisnij go i po sprawie :) od teraz jak chcesz używać tych skrótów to wciskasz Fn + fxx

 

Próbowałeś ? podczas włączonego komputera.

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

Jak wejdziesz w BIOS to zrób to:

 

3. wejdz do zakladki "system configuration" (konfiguracja systemu)

4. pozniej znajdz zakladke "action keys mode" (ustawienia klawisza fn)

5. nacisnij klawisz enter, by wejsc do zakladki enabled/disabled (wlacz/wylacz)

6. wybierz disable (wylacz)

8. nacisnij enter, by zachowac zmiany (save changes) i zrestaruj windowsa.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...