Skocz do zawartości

[Dyskusja] Co sądzicie o Firefox OS ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wasze przemyślenia dotyczące systemu i smartfonów z liskiem ? Ktoś posiada taki smartfon na tym forum ? Co o nim sądzicie i jak go oceniacie ?

Według mnie będzie to konkurencja dla androida ale jeszcze nie teraz , system musi się rozwinąć a to zajmie trochę czasu. Firefox OS ma bardzo ładny interfejs który jest miłą odmianą od androida. Jednocześnie wadą i zaletą jest dla mnie oparcie systemu o HTML 5 , wadą ponieważ niektóre aplikacje potrzebują stałego łącza z internetem , a zaletą ponieważ apki wczytują się szybciej. Wyobraźcie sobie że jesteście w szkole , pracy, czekacie na autobus lub jesteście na mieście , wokół nie ma WiFi a dostawca pakietu internetu zawiódł i chcecie zagrać w grę i nagle na waszych twarzach pojawia się zdziwienie bo na ekranie widnieje informacja o tym że gra wymaga połączenia z internetem. Mozila musi poprowadzić system odpowiednią ścieżką, jednak ważni są też produceci telefonów i aplikacji bez nich Firefox OS nie ma przyszłości.

narazie jest gówniany, ale czego się można spodziewać po najmłodszym mobilnym systemie operacyjnym na rynku jak na razie, jakiegoś super telefonu z nim nie wypuścili, ja jestem zwolennikiem androida i iOS'a , nawet na WP nie mam zamiaru przejść, a co dopiero na Firefox OS... nie przypuszczalem ze to akurat firefox zrobi system operacyjny, ale cóż, milionów na tym nie zarobią, prędzej stracą xD

Sympatyczny, Kochający, Umiłowany, Romantyczny, Wielki, Inteligentny, Empatyczny, Ludzki - po prostu JA!

narazie jest gówniany, ale czego się można spodziewać po najmłodszym mobilnym systemie operacyjnym na rynku jak na razie, jakiegoś super telefonu z nim nie wypuścili, ja jestem zwolennikiem androida i iOS'a , nawet na WP nie mam zamiaru przejść, a co dopiero na Firefox OS... nie przypuszczalem ze to akurat firefox zrobi system operacyjny, ale cóż, milionów na tym nie zarobią, prędzej stracą xD

Cóż, właśnie o to chodzi że wypuścili "supersmarfon" z tym systemem nazywa się się geeksphone peak+ ze snapdragonem S4 2x1.2 Ghz , ekran 4.3 cale i kamerą 8 MP i o dziwo system nadal zamula więc trzeba czekać na optymalizacje systemu bo na razie to jak dla mnie jest on w wersji alpha.

Cóż, właśnie o to chodzi że wypuścili "supersmarfon" z tym systemem nazywa się się geeksphone peak+ ze snapdragonem S4 2x1.2 Ghz , ekran 4.3 cale i kamerą 8 MP i o dziwo system nadal zamula więc trzeba czekać na optymalizacje systemu bo na razie to jak dla mnie jest on w wersji alpha.

"supersmartfon" (aha, 2 rdzenie i kamera 8mp co jest już standardem) firmy gówno ? xD no nie dziwie się, że muli, ale i tak jest kiepska optymalizacja i będzie, niech dopracują przeglądarke pierw, potem niech sie bawią w ten swój telefon :ppp ja bym w świat z tym czymś nie wyruszył

Sympatyczny, Kochający, Umiłowany, Romantyczny, Wielki, Inteligentny, Empatyczny, Ludzki - po prostu JA!

"supersmartfon" (aha, 2 rdzenie i kamera 8mp co jest już standardem) firmy gówno ? xD no nie dziwie się, że muli, ale i tak jest kiepska optymalizacja i będzie, niech dopracują przeglądarke pierw, potem niech sie bawią w ten swój telefon :ppp ja bym w świat z tym czymś nie wyruszył

Firmy gówno ? Mogę się założyć że gdyby Samsung wydał smarfon z firefox os który nazywał by się np. Samsung GALAXY Fire (czy coś w tym stylu) ludzie brali by w ciemno, to samo było przecież z WP , wystarczyło by żeby samsung dodał "galaxy" w nazwie "Samsung Ativ S" i przewiduję że telefon sprzedawał by się o wiele lepiej.

Firmy gówno ? Mogę się założyć że gdyby Samsung wydał smarfon z firefox os który nazywał by się np. Samsung GALAXY Fire (czy coś w tym stylu) ludzie brali by w ciemno, to samo było przecież z WP , wystarczyło by żeby samsung dodał "galaxy" w nazwie "Samsung Ativ S" i przewiduję że telefon sprzedawał by się o wiele lepiej.

no ale właśnie chodzi o to :) popularność popularnoscią, tyle że samsung nie robi byle gunwa, a takiej firmy nikt nie kojarzy i prawie nikt nie zna... gdyby wyszedł GALAXY z firefox OS to ludzie autentycznie by brali w ciemno, ale i tak by chodził i działał lepiej niż jakiś geeksphone :DDd

Ludzie mają zaufanie do Samsunga dlatego by kupowali, racja, jak na razie FirefoxOS nie ma czego tutaj szukać. Nie dość, że niezoptymalizowany to jeszcze telefony są robione przez Alcatela który zbyt popularne nie jest, nie budzą zaufania. Jakby firma pokroju Samsunga zdecydowałoby się na smartfona z firefoxem byłoby lepiej ale nie dużo, poza tym to się nie stanie, po prostu im się to nie opłaca. Zobaczymy jak to będzie lecz nie wróżę świetlanej przyszłości FirefoxOS.

A ja właśnie myślę że system jest na dobrej ścieżce do rozwinięcia się , już nie długo pojawi się nowy smartfon LG z tym systemem i kto wie... może niedługo HTC lub Huawei a za parę lat Sony i Samsung (mało prawdopodobne ale wystarczy kilka większych i drobnych poprawek i wyjdzie naprawdę dobry system).

Szczerze mówiąc Alcatela wcześniej kojarzyłem ze słabych telefonów z adnroidem także nie ma co sie dziwić. Jeśli faktycznie LG wydaje telefon z tym systemem może z tego wyjść coś dobrego. Byleby nie był to kolejny telefon z Adreno 200...

Telefon będzie się nazywać najprawdopodobniej LG Fireweb a to jego skrócona specyfikacja

Wyświetlacz 320 x 480 / 65 tys. kolorów,

4/4.3″ Pojemnościowy,

Aparat 5 MP

7.2 Mbps 3G

Firefox OS V1.1

Na razie wiadomo tylko tyle

Bawiłem sie alcatelem i powiem ze nie jest ten firefox os zły ale brakuje mu tego czegoś .. Tak samo było z nakładkami w androidzie niby cos a nie zachwycają czas przyniesie nowe technologie itd i kto wie moze i firefox os znajdzie tam swoje miejsce ;)

891211407265765932522.png

Asus Motherboard H81M-E

Intel Core i5-4690,s1150

Corsair Vergeance 1x8GB DDR3 x2 = 16GB

Cooler Master G650M Modular

Corsair Hydro H110

Asus NVIDIA GeForce GTX 770 DCII OC 2GB GDDR5

Creative Sound Blaster Z

Western digital blue 500gb 3.5'' 7200RPM

Samsung 840 EVO 500GB

Jak dla mnie to jest to jedna wielka pomyłka. Mając ten telefon w ręce zapewne czułbym się tak, jak na starych telefonach bez systemu. Interfejs jest dość podobny...

Ale taki system musi się bardzo długo rozwijać, nawet Windows nie jest jeszcze na tyle doskonały, by zyskać taką popularność jak Android czy iPhone, aplikacji jest malutko, w systemie jest bardzo dużo luk przez które nie da sie tego telefonu wygodnie używać...

Nie mam pojęcia dlaczego Alcatel zrobił ten smartfon, przez takie coś tylko stracą kasę bo kupią go tylko naiwniacy, którzy usłyszą o nowym systemie i od razu go kupią, a poza tym nie mają o systemach mobilnych zielonego pojęcia.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Dyskusja] Co sądzicie o Firefox OS ?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...