Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Szukam] Osób do stworzenia gry (Ktora się już tworzy)


ClassAxion

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Tworzę sobie grę "Transportową", zarządzasz firmą, ciężarówkami, pracowanikami, spedycje itp.

 

Poszukuję Grafika i Programistów którzy chcą sobie po programować.

Gra pisana jest Obiektowo. System Tpl, Języka, etc.

Więcej info na PW.

Pozdrawiam!

Ps. Nie chcesz = Nie pisz.

 

Opublikowano

Przy takich projektach wykorzystywanie frameworków jest... do dupy !

Najlepsze są własne rozwiązania , no chyba,że możesz użyć CodeIgnitera.

Wtedy użyj CodeIgnitera.

Przyjmuje zlecenia dot. web masterki.

while(!$success){
....try();
}

 

Opublikowano

Wolę sam wszystko pisać... nie mam zamiaru robić jakieś pseudo gry która OSIĄGNIE CAŁY ŚWIAT!!111

 

 

Przy takich projektach wykorzystywanie frameworków jest... do dupy !

Najlepsze są własne rozwiązania , no chyba,że możesz użyć CodeIgnitera.

Wtedy użyj CodeIgnitera.

Z tobą się zgodzę.

 

 

cuż to za magiczny system szablonów? krowosmarty czy wodotryski oferowane przez opt? Może coś własnego? a może pseudo-system szablonów?

System szablonów to system szablonów, prosty ale własny i jest.

Opublikowano

Użycie MVC to podstawa wdł. mnie przy projektach.

Nie ważne jakich ,czy dużych czy małych - każdy projekt lubi się rozrastać ;)

 

Co do gry :

Napisałeś sobie co będzie w tej grze ?

Czy bedziesz robił na zasadzie "to co wymyśle podczas pisania to to będzie" ?

Przyjmuje zlecenia dot. web masterki.

while(!$success){
....try();
}

 

Opublikowano

Czy bedziesz robił na zasadzie "to co wymyśle podczas pisania to to będzie" ?

 

Gry oparte na tej zasadzie zawsze pozostają w fazie BETA ;)

(co jest złe)

 

 

Co do MVC. Tak, trzeba mieć _podobny_ schemat. Dosłowna implementacja mvc w przypadku gry będzie niezbyt wygodna (wydajna?)

Opublikowano

@Foxbond
Dlaczego myślisz ze nie wygodna? Zalezy jak to wszystko z soba połączy chociaż masz racje że "sztywne" Mvc się nie sprawdzi. Najlepiej własnie stworzyć framework jakiś prosty ale działający i szybki :-)

 

@Topic

A posiadasz już jakiś team czy jak na razie jesteś sam ?

hcq0.png


Opublikowano

@Foxbond

Dlaczego myślisz ze nie wygodna? Zalezy jak to wszystko z soba połączy chociaż masz racje że "sztywne" Mvc się nie sprawdzi. Najlepiej własnie stworzyć framework jakiś prosty ale działający i szybki :-)

 

@Topic

 

A posiadasz już jakiś team czy jak na razie jesteś sam ?

 

Tak trzeba podzielić system (aplikację) na kontroler, widok i 'część funkcyjną'. Jednak nie według standardów(?) MVC. Po prostu ten schemat nie przewiduje działania w sposób dynamiczny.

 

Można to zrobić, ale wtedy będzie to przypominać tworzenie gry konsolowej + Widok, czyli może tego na pierwszy rzut oka nie widać, ale piszemy bardzo dużo nadmiarowego kodu.

 

 

Ciężko to komuś wytłumaczyć dopóki sam tego nie zrobi ;) Można to ominąć tworząc [widok] w przeglądarce, ale to już zależy od tego, czy dbasz o osoby bez js i urządzenia mobilne.

Opublikowano

@OFFTOPIK ;)

Foxbond tak zgadzam się z tobą jednak, czy uważasz że w dzisiejszym czasie ktokolwiek nie używa JS? Moim zdaniem każdy JS'a powinien mieć, dziś jest na tyle rozwinięty że z samego JS można tworzyć witryny (przykład node.js chociażby) :-) A urządzenia mobilne to raczej stworzyłbym osobna 'aplikacje' dla nich dla udogodnienia (w przypadku gry wywalił D&D i inne takie 'dynamiczne' rzeczy), a dał proste rozwiązania (typu zamiast D&D przycisku Załóż).

 

Ps. Sorki za takie bełkoty trochę ale jestem dość zmęczony.

hcq0.png


Opublikowano

Właśnie w 'dzisiejszych czasach' coraz większy odsetek ma wyłączony js, flash, java i inne bajery. Czemu? bezpieczeństwo.

 

Oczywiście, jeśli gra pudełkowa ma wymagania, to dlaczego webowa nie może wymagać js ;) (to moje własne założenie i trzymam się niego w przypadku Danarroth)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...