Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[INFO]Współtwórca GTA odtwarza pierwszą część serii w GameMakerze


QuarK

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

GameMaker to dość popularny pakiet używany do robienia gier, ale nie każdy jest jeszcze świadom jego możliwości. Żeby rozbudzić nieco wyobraźnię domorosłych producentów, zatrudniony obecnie w odpowiedzialnym za GM YoYoStudio Michael Dailly, który niegdyś w DMA Design współtworzył Grand Theft Auto, postanowił z pomocą promowanych przez siebie narzędzi odtworzyć miasto z pierwszej części GTA.

g_-_608x405_-_-_48562x20131016131321_0.j

O postępach nad projektem informuje zainteresowanych na bieżąco na swoim Twitterze.Technologia poszła do przodu, więc miejscówki z hitu z 1997 roku w zamierzeniach ma się dać obejrzeć z każdej strony w pełnym (choć wciąż kanciastym) 3D, co wiąże się też z potrzebą dorobienia kilku elementów — przykładowo tekstur dla nieba. Na razie nie mówi się o ewentualnych kłótniach z Rockstar, bo też zanim przedsięwzięcie nabierze rumieńców będzie jeszcze czas zastanowić, co z ciekawym pomysłem ostatecznie zrobić. Skrypty napisane przez Michaela na potrzeby projektu na pewno jednak będą miały wpływ na rozwój GameMakera. Więcej klonów GTA? Jak dla mnie bomba.

 

 

Źródło:

http://www.dobreprogramy.pl/Wspoltworca-GTA-odtwarza-pierwsza-czesc-serii-w-GameMakerze,News,48562.html

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...