Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pomoc w wyborze podzespołów itp


Simek971

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od niedawna zacząłęm myslec o zmianą kompa na nowy. Moze mi ktoś doradzic co poprawic? i czy wszystko bedzie ze sobą kompatybilne?

 

Podaje dane wybranych przeze mnie podzespołów :

Procesor APU A10-5800K, socket FM2, Quad-Core 3.8 GHz

Karta graficzna MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB

Pamięć RAM Kingston HyperX 2x4GB 2133MHz DDR3

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Płyta główna ASRock FM2A85X Extreme4

I nie mam pojęcia jaki zasilacz do tego dobrac. Z góry dziękuje za pomoc :)

Opublikowano

Ja bym brał coś w stylu:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72453&s=77562&s=77781&s=72760&s=78007&s=77873

 

Chłodzenie boxowe bez oc wystarczy, jeśli nie jesteś zbyt wielkim fanem ciszy. Procesory intela są o wiele lepsze od amd w grach. Nie można kierować się tylko taktowaniem. Zasilacz Deus 550W będzie bardzo dobry no i do tego trochę lepsza grafika + inne ramy (1600mhz i tak różnicy nie zauważysz, a mają niższe CL). Jak za dużo o 20zł to dysk do wymiany na tańszą Barracude 7200 500gb. Wiem, że ta grafika to spory kolos, ale akurat teraz jest w promocji. Jak się nie zmieści do obudowy to weź inną 760gtx. Zakładając, że masz obudowę?

Opublikowano

A teraz :

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600,

Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3

Zasilacz SilentiumPC Deus M1 650W

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit) , ale mam jeszcze taką do wyboru Gigabyte Radeon HD7870 2048MB DDR5/256bit

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225

Opublikowano

gtx 760 jest lepsza od radeona w grach. Zestaw jest dobry, wszystko kompatybilne, ten zasilacz w sumie nie potrzebny aż 650W, no ale na rozbudowę będzie ok. Możesz zaczekać jeszcze na opinie innych.

Opublikowano

Zasilacz zmien na 500/550w ale ten sam model - bo ten do sli z gtx770 chyba i i7 do krecenia?

Ten zestaw pobiera max. 380w

Moje posty:  100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000 1100 1200 1300 1400 1500 1600 1700 1800 1900 2000

Opublikowano

Będzie dobry, aczkolwiek ma krótkie kable przy obudowie ATX uciążliwe i nie ma dodatkowych zabezpieczeń.

PC: AMD Ryzen R5 5600X 4.6GHz 1.125V  /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 32GB Kingston Fury Renegade RGB 3600MHz CL16 /\ XFX RX 6800 SWFT319 16GB  /\ Lexar NM620 2TB + Kingston NV1 512GB + MX500 500GB /\ MSI MPG A850G /\ Genesis Irid 505 Black V2 /\  Acer XV272UPbmiiprzx "27" WQHD + IIyama x2483hsu-b1 "24" FHD /\ Win10 Pro
Mobilne: One+ 11 5G 16/256, Konsola: PS4 PRO CUH-7016B 1TB, PS3 Super Slim CECH4004A 320GB, PSP 2003 32GB SD, Steam Deck 2TB, Xbox One S TV: TCL C728 55" UHD VA 120hz
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core + Creative Pebble X Plus, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth, Soundcore Motion+, Soundcore Q30 ANC

Opublikowano

Do zmiany zasilacz na Thermaltake Smart 530 i obudowa na CoolerMaster N200/Brutus M23. Co do karty graficznej, to możesz zastanowić się nad Asusem/MSI w podobnej cenie.

Wywal chłodzenie, dołóż do GTX670.

Opublikowano

  • Zainstalowane wentylatory:

    1x 120mm (przód, przy wersji Z3 Plus wentylator z niebieskim LED)

    1x 120mm (góra, przy wersji Z3 Plus dwa wentylatory)

    1x 120mm (tył)

  • Miejsce na wentylatory:

    2x 120mm (przód)

    2x 120mm (góra)

    1x 120mm (tył)

Co do grafiki wziąłbym GTX760. Nie opłaca się dopłacać prawie 200zł za podobną wydajność, a po oc GTX760 jest nawet lepsza.

Opublikowano

Jeśli chodzi o ramy to teraz bardzo zdrożały, niedawno sie pytałem kumpla ile dał za swoje ( te same które teraz są w tym zestawie) , dał za nie 160 zł, a teraz kosztują ponad 300 zł

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...