Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak w miarę ogarnąć zacinanie się przeglądarki podczas oglądania filmów czy surfowania na tzw. "Low PC"?


Gracko.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

[TuT] [Mozilla Firefox] Jak w miarę ogarnąć zacinanie się przeglądarki


podczas oglądania filmów czy surfowania na tzw. "Low PC"?



Witam! Chciałbym przedstawić Wam kilka sposobów, które odkryłem dość niedawno. Dzięki


nim będziesz mógł ograniczyć w pewnym stopniu lagi powstałe


w wyniku niewinnego przeglądania stron www czy oglądaniu filmów / słuchaniu muzyki.



Platforma testowa (PC):



CPU AMD Athlon XP (x1) 1.1GHz 1.8GHz


GPU Nvidia GeForce 5200 FX


RAM 1GB DDR


OS Windows XP SP3 Black Edition


WIEK około 10lat



Zaczynamy



Krok 1:



Wchodzimy do Menedżera zadań (Ctrl+Alt+Delete)


Przechodzimy do zakładki Procesy


Klikamy PPM na proces firefox.exe


Wybieramy Ustaw Priorytet


Ustawiamy na Niski



Krok 2:



Przechodzimy do naszej przeglądarki


Wybieramy menu Narzędzia (Alt+N)


Opcje (Alt+O)


Zakładka Zaawansowane


Odznaczamy Używaj płynnego przewijania oraz


Korzystaj z akceleracji sprzętowej...



Jeśli macie jeszcze jakieś porady zapraszam do pisania na dole. Na razie to tyle..


Bezsensowne i nieprzydatne komentarze będą zgłaszane.


CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

"Ustawiamy na Niski"

 

to nie ma sensu :s wydaje mi się że im wyższy priorytet tym lepiej będzie chodzić (procesor skupia się bardziej na firefoxie)

to już lepiej pobrać opere niż firefoxa. gówno warte updaty, tylko bardziej zaśmiecają.

Opublikowano

"Ustawiamy na Niski"

 

to nie ma sensu :s wydaje mi się że im wyższy priorytet tym lepiej będzie chodzić (procesor skupia się bardziej na firefoxie)

to już lepiej pobrać opere niż firefoxa. gówno warte updaty, tylko bardziej zaśmiecają.

 

Na platformie testowej wymienionej w top. wszystko wskazywało na to, że im wyższy priorytet, tym gorzej działa :) Nie mówiąc już o priorytecie czasu rzeczywistego :)

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

bezsensowny i do usunięcia to jest ten tutorial.

 

jak ktoś nie ma pojęcia do czego służą ustawienia priorytetów niech lepiej nie kopiuje bezsensownych postów z innych forum

 

jedyna i sensowna opcja dla FF to Firefox Ultimate Optimizer, redukuje pamięć FF z prawie 500Mb do kilku mega

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

bezsensowny i do usunięcia to jest ten tutorial.

 

jak ktoś nie ma pojęcia do czego służą ustawienia priorytetów niech lepiej nie kopiuje bezsensownych postów z innych forum

 

jedyna i sensowna opcja dla FF to Firefox Ultimate Optimizer, redukuje pamięć FF z prawie 500Mb do kilku mega

 

O dzięki ;) Ale teraz już mam lepszą jednostkę i nie musze się tym przejmować ;D do zamknięcia.

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...