Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pomoc] Jak zrobić logowanie/przenoszenie/baza danych


Vatu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

SIema.

A wiec tak:

Potrzebuję takie skryptu na logowanie, że jeżeli są różne konta(zrobione przeze mnie) to jeżeli np. ktoś loguje sie na konto 1 to przenosi go do rolls.php a jeżeli na konto 2 to do rolls2.php.

Chce aby te konta były zapisane w skrypcie lub bazie danych.

 

Jal coś takiego zrobić?

Opublikowano

Można tak zrobić ,ale raczej ci odradzam bo możesz mieć 100 kont i co będziesz miał 100 plików? Nie lepiej rolls.php?a=1(albo 2 lub 3)

Po za tym to tak:

 

1. Zrób tablicę [login] => hasło

2. Potem szukasz numeru klucza na podstawie loginu

3. jak klucz == 0 (Id 1) to header("Location: rolls.php"); else header("Location: rolls".$numer_klucza.".php");

Opublikowano

@up za dużo pier*olenia... Przecież i tak do gry beedzie musiał użyć bazy, chyba że nie będzie ta gra wymagająca

 

1. W bazie (mysql) zrób Tablekę (Login, Hasło, Miejsce)

2. Potem w skrypcie sprawdzacz czy taki Login i Hasło istnieją

3. Jeśli tak to przerzucasz do miejsca tzn/np. ( header("location: " . $user['miejsce']) )

Opublikowano

@up Jasne...

@topic

Trzymaj, pisałem na ślepo

 

Tu masz tabelke do bazy:

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `user` (
  `login` varchar(255) NOT NULL,
  `haslo` varchar(255) NOT NULL,
  `miejsce` varchar(255) NOT NULL
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=latin1;

A tu kod PHP ( Na początku połącz się z bazą )

<?php
if(isset($_POST){
	if(!empty($_POST['login']) && !empty($_POST['haslo'])){
		$user = mysql_fetch_array("SELECT * FROM user WHERE login = '".$_POST['login']."' and haslo = '".$_POST['haslo']."'");
		if(empty($user)){
			echo "Zle dane";
		} else {
			header('location: ' . $user['miejsce']);
		}
	} else {
		echo "Wypelnij wszystkie pola!";
	}
}
?>
<form action='index.php' method='post'>
Login:<br />
<input type='text' name='login'/><br />
Hasło:<br />
<input type='haslo' name='haslo'/><br />
<input type="submit" value="Zaloguj mnie!"><br />
</form>

Tam co masz index.php wstaw nazwe swojego pliku z rozszerzeniem.

Opublikowano

Dzięki wszystkim.

Dokładnie chodzi o to żeby były tak jakby do przenoszenia 2 miejsca. Około 20 loginów to przenosi do np. sada.html a innych 20 do .gfasd.html.

Tak chciałbym zeby to działało i na zasadzie bazy danych.

Dizeki wielkie, wykorzystam.

 

 

@EDIT. TO powinno być dział wcześniej, nie o grze :D

Sorry.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

To to gdzie masz:

 

header('Location: '.$user['miejsce']);

 

zamieniasz na:

 

$ile = 20;

if($ilosc->num_rows >= $ile) header('Location: '.$user['miejsce']);

 

i po:

 

$user = mysql_fetch_array("SELECT * FROM user WHERE login = '".$_POST['login']."' and haslo = '".$_POST['haslo']."'");

 

dodaj:

 

$ilosc = mysql_fetch_array("SELECT * FROM user");

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...