Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pisanie]Quest na przywołanie wszystkich NPC z tablicy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, testuję czy wszystko w 100% na kliencie się poprawnie wyświetla, teraz sprawdzam czy wszystkie NPC poprawnie działają tzn. czy syserr nie wywala błędów.

 

Zrobiłem spis ID NPC które mają się przywołać, podzieliłem je na grupy po 20x sztuk i wsadziłem do tablicy(ostatnia grupa liczy 15x osobników):

 

http://wklej.to/gOCnL

Nie wiem czy poprawnie to zrobiłem.

Chciałbym aby np. Postać GM'a miała po lewej stronie ten zwój o nazwie "sdadsadad" i wyświetlały się opcje "pierwsza grupa", "druga grupa"..... albo "1","2"... itd...

 

I przywoływały się NPC wpisane w daną część tablicy, jeśli nie musi być to w tablicy to tutaj proszę spis ID npc (bez tablicy):

 

http://wklej.to/BXFqa

 

Prosiłbym o w miarę czytelny kod jak dla n00b'a bo chciałbym to wykorzystać jeszcze w sprawdzeniu metinów i moobów.

8910814572903361049127.png

Opublikowano

Prosiłbym o w miarę czytelny kod jak dla n00b'a bo chciałbym to wykorzystać jeszcze w sprawdzeniu metinów i moobów.

 

 

Nie dam ci kodu bo to naprawdę dużo roboty, nie możesz tak tworzyć tablicy jak ty tworzysz, musisz zrobić ją tablicą wielowymiarową -> odsyłam do google

 

http://lmgtfy.com/?q=tablice+wielowymiarowe+lua

 

 

 

Pierwszy link (mimo tego, że to tibia) będzie najlepszym tutorialem dla Ciebie w twoim problemie.

 

 

 

 

 

 

AAAAAAAAA!

Jakbyś chciał tą swoją tablice wykorzystać to ci coś powiem ;d

 

Możesz zrobić ją tablicą jednowymiarową jak ci się podoba, nie jest to problemem i po prostu zawarunkować poprawność odczytywania jej danych używając questów (I NIE USTAWIAJĄC PODWOJONYCH INDEXÓW!)

 

możesz zapętlić jej odczyt używając while, do_while i tym podobnych

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...