Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Mini-TuT]Serwer Hamahi z.. Domeną zamiast IP - Tak to możliwe!


Bartekst222

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od razu mówię - wystarczy kilka linijek HTMLu i mamy serwer, ale nie OnLine tylko hamahi, czyli że mamy zamiast IP domenę!
Jak to zrobić:
Potrzebujemy serwera hamahi(Są tutki, nawet nie będę odsyłał-,-)
Konta na hostinger.pl - jeśli nie mamy to proszę o rejestrację pod moim linkiem:
Programu do FTP(np. Filezilla)
No więc:
Robimy nową domenę na hostinger.pl - np. moj_serwer.zz.mu
Następnie wchodzimy na jej FTP(konfiguracji nie będę omawiał...)
I widzimy 1 plik - defalut.php
Kasujemy go i robimy nowy plik - index.php
Otwieramy go i wklejamy następujący kod:

<?php
//Konfiguracja serwera:
$nazwa = 'Nazwa mojego serwera - przeglądarkowa gra Online'; //Tytuł kart;p
$ip = 'http://moje_ip_z_hamahi/'; //Ip naszego serwera hamahi!
$obrazek = 'http://plemiona.pl/favicon.ico' //Odradzam zmieniać!!
?>
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">
<html>
<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
<title><?php echo $nazwa;?></title>
<link rel="shortcut icon" href="<?php echo $obrazek; ?>" type="image/x-icon" />
</head>
<frameset framespacing=0 border=0 frameborder=0 rows=100%,* noresize>
<frame name=fwd noresize src="<?php echo $ip; ?>">
</frameset>
</html>

Zmieniamy konfigurację na swoją - tak oto mamy serwer z Domeną zamiast... IP!
TuT mojego Autorstwa - 10 minu pisania;p

Uwaga! Można to robić również na domenach płatnych np. .pl - ale na to już lepiej VPSa kupić.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Fajny poradnik. tylko po co ta cała zabawa ze zmiennymi w PHP? Nie można by od razu wprowadzić danych w kod html?

 

I dla osób, które bezmyślnie to skopiują:

Przed

 

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">

dopiszcie

 

?>

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...