Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Stworzenie gry "Przeglądarkowej" takiej jak margonem


GraMjek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z tego co pamiętam to Margonem jest napisae w C++, więc to jego musisz się nauczyć. Ale nie polecam go na pierwszy ogień wpierw oswój sie w programowaniem przy takich językach jak Pascal czy C#, a potem bierz się za C++.

Opublikowano

Cóż kolego. Jeśli chcesz zrobić grę taką jak Margonem to mając dobry silnik i chcąc iść po najmniejszej lini oporu naucz się:

HTML - http://kurshtml.edu.pl/

CSS - http://kurshtml.edu.pl/

PHP - http://kursphp.pl/ lub http://phpkurs.pl/

MySQL

JS

JQuery

NodeJS

Rozszerzenia do NodeJS - socket.io oraz najlepiej MySQL

 

I na tym twoje plany się pewnie kończą. No jak byś dotrwał to ci w tajemnicy powiem ,że gdzieś z 10 tysięcy linijek kodu to ci wyjdzie ;)

Opublikowano

@Foxbond' widze jak zwykle znawca <3 jeszcze nie widziałem twojego postu bez hejtu. Myślisz że ja sie patrze w requesty margo ?? Na co mnie to. Skoro ajax to i tak mają JS JAKO CLIENT SIDE ! .. z czegoś D&D musi powstać, ruch postaci itp ... ale nie ty wiesz lepiej przepraszaaamm "mistrzuniu" ....

@Topic

Kiedyś tutaj na forum był "silnik" ala margo w PHP'ie. Poszukaj go sobie i popatrz jak jest sama koncepcja zrobiona. Może zedytuj go ;-)

hcq0.png


Opublikowano

Grę zrobisz.. cóż ci po tym, nie wypromujesz jej. Takie gry zakładają duże.. ale to bardzo duże firmy składające się z parunastu jak nie paruset programistów :)

Opublikowano

wypromowanie to akurat po najmniejszej linii oporu, reklamy w adsense i tyle ;]

problem to zrobienie takiej gry ;]

 

p.s. zdradze wam małą tajemnicę, po co zabierac sie za co co juz jest?

jesli ktos ma do wyboru oryginalne margonem czy jego podrobke, po co wybierac podrobke ?

chcesz stworzyc gre przegladarkowa, zrob cos oryginalnego ;]

Ile mój steam jest warty... :( ---> LINK <---


P.s. Jeb** mnie ile mam postów, chcecie dać warna za "nabijanie postów" ? Lepiej mi zmieniajcie ilosc postow na '0'.

Opublikowano

Co do hostingu to osobiście polecam ci speedhost.pl, sądzę iż 4 zł/mc to dobra cena za 1 gb www + wszystkie możliwości oraz 0 reklam - na cba chcą od cba 7 zl za zdjęcie reklam na miesiąc...

 

Jeśli pomogłem daj +!

Opublikowano

wypromowanie to akurat po najmniejszej linii oporu, reklamy w adsense i tyle ;]

problem to zrobienie takiej gry ;]

 

p.s. zdradze wam małą tajemnicę, po co zabierac sie za co co juz jest?

jesli ktos ma do wyboru oryginalne margonem czy jego podrobke, po co wybierac podrobke ?

chcesz stworzyc gre przegladarkowa, zrob cos oryginalnego ;]

 

Twój argument jest inwalidą. Idąc twoim tokiem rozumowania dlaczego OTS-y, priv serwery WoW, metin itd. cieszą się ogromną popularnością?

 

 

I tak, problemem jest reklama. Zwykła reklama nie zapewni graczy, tu trzeba poświęcić czas na promocję jej na forch, toplistach, katalogach itp.

Opublikowano

Cóż kolego. Jeśli chcesz zrobić grę taką jak Margonem to mając dobry silnik i chcąc iść po najmniejszej lini oporu naucz się:

HTML - http://kurshtml.edu.pl/

CSS - http://kurshtml.edu.pl/

PHP - http://kursphp.pl/ lub http://phpkurs.pl/

MySQL

JS

JQuery

NodeJS

Rozszerzenia do NodeJS - socket.io oraz najlepiej MySQL

 

I na tym twoje plany się pewnie kończą. No jak byś dotrwał to ci w tajemnicy powiem ,że gdzieś z 10 tysięcy linijek kodu to ci wyjdzie ;)

a czemu mi to pisze po angielsku a chciałem się czegoś nauczyć o html

Opublikowano

Taka gra to kupa roboty. Musisz przede wszystkim znać masę języków programowania. Najlepiej jeżeli chciałbyś to robić z kimś, bo w pojedynkę możesz nie podołać.

Opublikowano

Cóż kolego. Jeśli chcesz zrobić grę taką jak Margonem to mając dobry silnik i chcąc iść po najmniejszej lini oporu naucz się:

HTML - http://kurshtml.edu.pl/

CSS - http://kurshtml.edu.pl/

PHP - http://kursphp.pl/ lub http://phpkurs.pl/

MySQL

JS

JQuery

NodeJS

Rozszerzenia do NodeJS - socket.io oraz najlepiej MySQL

 

I na tym twoje plany się pewnie kończą. No jak byś dotrwał to ci w tajemnicy powiem ,że gdzieś z 10 tysięcy linijek kodu to ci wyjdzie ;)

10 tysięcy na margonema? Dobry kalkulator ma 5k linijek. Już prędziej 100 tysięcy, ale w to też wątpie.

Opublikowano

10 tysięcy na margonema? Dobry kalkulator ma 5k linijek. Już prędziej 100 tysięcy, ale w to też wątpie.

 

Specjalnie dla ciebie odpaliłem codeanalyzer

 

(ale się zaciął więc musiałem zrezygnować z specjalnego wykładu dla ciebie)

 

 

 

Powiem tylko, że gunwo wiesz. Kalkulator 5k linijek? Przecież wliczając rysowanie wykresów funkcji, logarytmy, potęgi niestandardowe (tj. np. 1/2, -3/4 itp.) zajmie ci to nie więcej niż 1 tysiąc.

 

 

No tak, ale jak się nie umie, to pisze się bezsensowny kod.

Opublikowano

Czy ja wiem czy jest sens przy takim temacie rozpisywania się na temat hostingu, na czym stoi margonem. Widać na pierwszy rzut oka, że chłopak to ten typ, który "zrobi swojego WoW-a w HTML tylko lepszego".

Jeżeli myślisz o stworzeniu swojej gry to na pewno nie zdążysz zrobić to w rok. Pierwsze wiele miesięcy przesiedzisz przed książkami, dokumentacjami i kursami. Pewnie nie wiesz od czego zacząć. Jeśli chodzi o język to większość by Ci poleciła Pascala, C# albo PHP, ale moim zdaniem na początek najlepszym wyborem jest Python, ewentualnie AutoIt (sprawdź oba i zobacz na którym Ci się wygodnie pisze). Za Python'em przemawia to, że od początku nauczy Cię łatwej organizacji kodu, możesz pisać aplikacje okienkowe jak i aplikacje internetowe, nie musisz co chwilę kompilować swojego programu, natomiast za sprawą AutoIt przemawiają szybkie efekty nauki - nie musisz pisać aplikacji konsolowych, ale od razu możesz stworzyć porządnie wyglądający (najprawdopodobniej tylko wyglądający) program.

I angielski, to jest podstawa w każdej dziedzinie informatyki, a szczególnie programowaniu. O ile na początku możesz się bez niego obejść to dobrze by było gdybyś w przerwach między nauką programowania, a szkołą (przepraszam jeżeli jesteś starszy, ale poziom wypowiedzi wskazuje jednak na niski wiek) poćwiczył ten język.

Możesz w programowanie wkręcić jakiegoś swojego kolegę, żeby była wam raźniej ;)

W razie gdybyś miał pytania to pisz na tym forum (o ile nie będą to pytania o błędy w kompilacji, bo na te na poziomie początkującym na 99,9% przypadków poznasz odpowiedź uważnie czytając to co wywala kompilator - oczywiście po angielsku ;] )

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...