Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pomoc] Zapisanie danych do pliku.ini / odczytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, poszukuję skryptu na zapisanie danych z "input" do pliku .ini, chcę zrobić zapis loginu w programie. Login zapisze w pliku .ini a potem program miał by odczytać login przy ponownym uruchomieniu. Wykonywalne ? ma ktoś może taki skrypt gdzieś lub znacie może jakiś poradnik "krok po kroku" ? ( z autoit bawię się niespełna tydzień.. )
Polecą +++++ za pomoc !

@EDIT
DO ZAMKNIĘCIA SAM ZROBIŁEM ..

Opublikowano
#include <ButtonConstants.au3>
#include <ComboConstants.au3>
#include <EditConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <GUIListBox.au3>
#include <StaticConstants.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
$noweustawienia = 0
ustawienia()
Func ustawienia()
	If FileExists("Ustawienia.ini") = 0 Or $noweustawienia = 1 Then
		$OknoUstawien = GUICreate("Ustawienia", 236, 232, 191, 406)
		$GroupLog = GUICtrlCreateGroup("Logowanie", 2, 3, 193, 89)
		GUICtrlSetBkColor(-1, 0xECD7AE)
		$LabelLogin = GUICtrlCreateLabel("Login", 10, 23, 30, 17)
		GUICtrlSetBkColor(-1, 0xECD7AE)
		$LabelSwiat = GUICtrlCreateLabel("Świat", 10, 69, 30, 17)
		GUICtrlSetBkColor(-1, 0xECD7AE)
		$swiaty = GUICtrlCreateInput("", 42, 69, 45, 21)
		$LabelHaslo = GUICtrlCreateLabel("Hasło", 10, 47, 30, 17)
		GUICtrlSetBkColor(-1, 0xECD7AE)
		$login = GUICtrlCreateInput("", 42, 19, 57, 21)
		$haslo = GUICtrlCreateInput("", 42, 43, 57, 21, BitOR($GUI_SS_DEFAULT_INPUT, $ES_PASSWORD))
		$Zapamietaj = GUICtrlCreateButton("Zapamietaj", 106, 35, 75, 33)
		$noweustawienia = 0
		GUISetState(@SW_SHOW)
		#endregion ### END Koda GUI section ###
		While 1
			$nMsg = GUIGetMsg()
			Switch $nMsg
				Case $GUI_EVENT_CLOSE
					Exit
				Case $Zapamietaj
					$login1 = GUICtrlRead($login);login
					$haslo1 = GUICtrlRead($haslo);hasło
					$server1 = GUICtrlRead($swiaty);swiat
					IniWrite("Ustawienia.ini", "Logowanie:", "Login:", $login1)
					IniWrite("Ustawienia.ini", "Logowanie:", "Hasło:", $haslo1)
					IniWrite("Ustawienia.ini", "Logowanie:", "Server:", $server1)
					Exit
			EndSwitch
		WEnd
	EndIf
EndFunc   ;==>ustawienia
$OdczLogin = IniRead("Ustawienia.ini", "Logowanie:", "Login:", "0")
$OdczHaslo = IniRead("Ustawienia.ini", "Logowanie:", "Hasło:", "0")
$OdczServer = IniRead("Ustawienia.ini"), "Logowanie:", "Server:", "0")

Działa to tak że jeśli nie ma pliku z ustawieniami odrazu wyskakuje okienko aby ustawić program a jeśli jest i wcisniesz w swoim gui button który będzie ustawiał zmienna $noweustawienia = 1 i ustawienia() od nowa wyskoczy.

1387536187-U112334.png

Jeśli Ci pomogłem mógłbyś wynagrodzić lajkiem :)

Opublikowano

Zrobiłem trochę inaczej:

 

$read1 = IniRead(@AppDataDir&"\.Launcher\Ustawienia.ini","Ustawienia","login ", "")
$Input1 = GUICtrlCreateInput($read1, 50, 20, 152, 23)

 

 


To jest na wczytanie a to niżej na zapsianie:

 

 Func _Zapisywanie()
   IniWrite(@AppDataDir&"\.Launcher\Ustawienia.ini","Ustawienia","login ",GUICtrlRead($Input1))  
   MsgBox(0, "", "Login został zapisany pomyślnie.")
EndFunc
 

gdy pierwszy raz uruchomi się launcher w input będzie pisało "wprowadź login" ta fraza jest oryginalnie w ustawienia.ini potem jak sie wpisze swoj nick i kliknie na button to zamieni tą fraze na login. dam ci like za wstawkę :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...